Tokhi vyměnil paličky za mikrofon

Hudebníka Tokhiho má většina posluchačů spojeného s nejpopulárnějším bubenickým projektem na české hudební scéně, Groove Army, jehož je zakladatelem. O to překvapivější je singl Valhala čeká nás, kde se místo paliček ujímá mikrofonu. Magická, uhrančivá písnička, jejíž vyznění ještě podtrhuje působivý videoklip. 

„Valhala je síň mrtvých – Ódinova obří místnost, kam přichází hodovat a užívat si padlí bojovníci. Vikingové smrt v boji považovali za tu nejlepší, protože potom je Valhala přivítala s otevřenou náručí a oni do ní napochodovali jako hrdinové v doprovodu krásných valkýr. Když umřete doma na chřipku, máte smůlu," říká autor Tokhi, který přetextoval do češtiny originál od Miracle Of Sound.



Psaní se věnuje stejně dlouho jako bubnům. Muzice po dlouhá léta ustupovalo, ale během covidu se role samozřejmě otočily. Najednou z něj byl daleko víc spisovatel (tři pohádkové knihy), textař (písně pro zpěváka Lásku, hymna AVON pochodu, pro Policii ČR atd.), scénárista a copywriter. Hudební produkce tohoto počinu se ujal Dan Šída. Klipové zpracování obstaral hojně vyhledávaný Jakub Mahdal

„Když se začalo opět hrát a koncerty se vrátily, dlouhou dobu jsem si pohrával s myšlenkou, že je na čase napsat něco pro sebe, že prostě nemusím všechny texty odevzdávat. Tou dobou jsme taky o něco víc spolupracovali se skvělou partou pyrobláznů Aliatrix (jejichž Terezka má v klipu velmi výraznou roli) a celé to vikingské, případně šamanské a temnější téma mě velmi lákalo. Pirátem jsem byl od mého působení v kapele Bran a pořád mi je tahle cesta extrémně blízká. Vůbec se nedá vyloučit, že tematická deska v naší režii opravdu světlo světa spatří," poodhaluje volbu tematického ladění.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Hayden Calnin: výrazná osobnost australské indie scény v Praze
30.01.

Hayden Calnin: výrazná osobnost australské indie scény v Praze

Australský písničkář Hayden Calnin přiveze svou intimní indie-folkovou tvorbu do Prahy, kde se 20. února 2024 v Café...


FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní
29.01.

FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní

Architects a jejich dlouho očekávaná největší headline show v Česku – tak přesně na to jsme se všichni...


Zimní bouře do Brna přivála pouze ze severu
29.01.

Zimní bouře do Brna přivála pouze ze severu

V posledním lednovém týdnu letošního roku proběhl v brněnském klubu Fléda power metalový večírek....


Neúprosný hluk a industriální agrese v brněnském Kabinetě Múz
29.01.

Neúprosný hluk a industriální agrese v brněnském Kabinetě Múz

Brněnský Kabinet Múz se 31. ledna stane místem, kde dostane prostor ta nejsyrovější podoba současné industriální...


Venika Hartlyn představí v Petrof café nové písně z chystaného debutu
28.01.

Venika Hartlyn představí v Petrof café nové písně z chystaného debutu

Písničkářka a klavíristka Venika Hartlyn vystoupí ve čtvrtek 5. února od 18 hodin v Petrof café v Hradci...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta