Time to shine, Češi!

Ani sám Ježíš na kole v Bike Jesus (Je to rozkaz nebo jen prostě cyklistický Ježíš?) sám netušil, kdo mu to přijde okupovat jeho dům. Nutno poznamenat, že Ježíš je chudákem, protože jeho dům vypadá jako klasický squat. Ale tak to jsou Holešovice, tam se to dá očekávat.

Proč ale Ježíš byl ochotný vpustit do klubu TCHERT (from hell), když čerti jsou jeho přirozenými nepřáteli? Podpora ústavní svobody projevu? Nebo jen protože Ježíš je masochista a rád si udržuje své nepřátele ještě blíž? Důvod mi je asi jedno, ale díky Ježíši. Blackened hardcore, který se neoposlouchá. Něco, na co můžete rytmicky mlátit hlavou do stolu, ale zároveň to poslouchat jako příjemný podtón pro učení. Najednou. To chcete. A když vám do toho dropnou dosud nevydanou novinku, tak jste happy jak dva grepy.

No Face No Case = No Brain = No Energy Left = No Boredom. Slovy Števa Eiseleho po tom, co Max Verstappen jednou nevyhrál závod F1: „To čo bolo?!" Já vůbec nevím. Bomby k tyči, bomby do sebe, jedeme bomby a bomby schytáváme do celého těla. Banda bláznů, kterou napadlo, že nejlepším nápadem bude skloubit beatdown a nu metal a vytvořit tak nu beatdown. K tomu přidejte 2litrovou petku Braníka hozenou mezi lidi a z této rovnice vám vyjde zábava. A zábava to taky byla. Navíc, když přijde na řadu Reality Check  a „Co se to děje, ty v*le. Rave na metalový show, zku*venej basslinek do pí*i…" Top moshpit, jen pls lidi, když to skupina sama nechce, tak se snažte nevrážet do ní.

A nakonec thrown. Švédi, hardcore, je to hard, je to agresivní, má to prvky beatdownu a je to to, co potřebujete, když potřebujete vybít veškerou zlost. Nebo vás třeba bolí zuby a chcete, aby vás bolelo i něco jiného a na zuby jste zapomněli. Teda ne úplně ve smyslu, abyste zuby nechali rozházené po klubu, ale i to se stává. V nejhorším si kupte Coregu nebo podobné lepidlo doporučované v televizi a nebulte. Já vás varoval. Přidejte k tomu self-hatred texty, které pro většinu lidí v klubu vystihují jejich aktuální psychický stav, a máte, co jste chtěli. Máte moshe. Máte agresi. Máte modřiny. Máte bolest. Máte thrown. A milujete to.

Proč thrown nevystupovali v Praze s Dying Wish a August Burns Red jako po zbytek EU tour? Nevím. Je sotva 30minutový set na headlinera krátký? Ano. Vadí mi to vůbec? Ne.

Michal Kocour

GALERIE

Související obsah:

» To bude zase bolet   (Redakce, 20. 03. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru