The Weeknd se společností Swedish House Mafia se stali hlasem dlouho očekávaného pokračování megafilmu Avatar: The Way Of Water

Legendární film Avatar přichází po třinácti letech s pokračováním originálního příběhu, odehrávajícího se na Pandoře, za kterým stojí James Cameron. Soundtrack z roku 2009, který filmu dodal hromadu emocí a pozvedl krásu povedené animace má na svědomí James Horner. Ústřední skladbě „I See You" neboli fráze vyjádření lásky, „zřím tě", dala život britská zpěvačka Leona Lewis.

Za svou kariéru se Horner podílel na desítce až stovce filmů, jako je 48 hodin s Eddie Murphym, Komando s Arnoldem Schwarzeneggerem, Hřiště Snů s Kevinem Costnerem, Apollo 13, originální Jumaji, Zorro, Grinch, Troja, a mnoho dalších. S režisérem Jamesem Cameronem spolupracoval nejen na velkolepém díle Titanic, který získal množství ocenění a několik Oscarů. I Horner si vysloužil svou sošku za výjimečnou filmovou hudbu, která podtrhává náladu a děj po dobu celého snímku. Nejznámější skladbě filmu, „My Heart Will Go On", propůjčila hlas Kanaďanka Céline Dion.

Talentovaný skladatel filmových soundtracků, James Horner, bohužel v roce 2015 tragicky zemřel při pádu vlastního malého letadla. Hudbu pro pokračování Avatara, Avatar: The Way Of Water, složil Simon Franglen, který dlouhodobě spolupracoval s Hornerem a v minulosti se s ním podílel i na tvorbě Titanicu a prvního Avatara. Mezi jeho nejznámější filmy patří Bodyguard se zpěvačkou Whitney Houston, Moulin Rouge nebo The Amazing Spider-Man, ve kterém zazněla sklůadba „Til Kingdom Come" od Coldplay.

Hlavní skladbu k pokračování megafilmu tentokrát dostali na starost Swedish House Mafia a The Weeknd, kteří spolu v nedávné době několikrát úspěšně spolupracovali. Skladba „Nothing Is Lost (You Give Me Strenght)" vyjde den před vstupem na filmová plátna v sálech po celém světě, tedy 15. prosince. Společně stojí za povedenou skladbou „Moth To A Flame", kterou trojice DJs zařadila do svého comebackového alba Paradise Again. Švédi následně zremixovali The Weekndovu skladbu „Sacrifice", která několikrát zazněla i na jejich světovém turné.

Pokud se skladba povede tak jak má, a bude jen z poloviny tak ambiciózní jako snímek Jamese Camerona, dosáhne velkých úspěchů. Třeba i zazní na koncertě v pražských Letňanech, který The Weekend má v plánu příští rok! Ukázku nejen k filmu, ale i ke skladbě si můžete pustit níže.

 ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.
29.02.

Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.

Magický, uhrančivý zpěv se silnou atmosférou. Téměř a cappella, jen za doprovodu perkusí. Taková je variace...


Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia
29.02.

Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia

Kulturní dům v Borovech u Klatov se stal místem restartu kapely EKG Heart rock. Na místním pódiu se představila...


Vystoupení Nialla Horana se blíží
29.02.

Vystoupení Nialla Horana se blíží

Niall Horan je irský zpěvák a skladatel, který píše písně v žánru pop soft rock - folk, pop rock. Na jaře...


Yonaka nás v Rock Café nechá nahlédnout do svého domu
29.02.

Yonaka nás v Rock Café nechá nahlédnout do svého domu

Mnozí je znají jako předskokany Palaye Royale, pokud jste ale o rockové partičce Yonaka ještě neslyšeli, máte...


V plzeňském Urbexu jelo pogo, punkový mejdan měl u publika silnou podporu
28.02.

V plzeňském Urbexu jelo pogo, punkový mejdan měl u publika silnou podporu

Plzeňský Urbex Club, jehož suterénní prostor se nachází na Klatovské třídě nedaleko Divadla J.K.Tyla,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru