The Weeknd se společností Swedish House Mafia se stali hlasem dlouho očekávaného pokračování megafilmu Avatar: The Way Of Water

Legendární film Avatar přichází po třinácti letech s pokračováním originálního příběhu, odehrávajícího se na Pandoře, za kterým stojí James Cameron. Soundtrack z roku 2009, který filmu dodal hromadu emocí a pozvedl krásu povedené animace má na svědomí James Horner. Ústřední skladbě „I See You" neboli fráze vyjádření lásky, „zřím tě", dala život britská zpěvačka Leona Lewis.

Za svou kariéru se Horner podílel na desítce až stovce filmů, jako je 48 hodin s Eddie Murphym, Komando s Arnoldem Schwarzeneggerem, Hřiště Snů s Kevinem Costnerem, Apollo 13, originální Jumaji, Zorro, Grinch, Troja, a mnoho dalších. S režisérem Jamesem Cameronem spolupracoval nejen na velkolepém díle Titanic, který získal množství ocenění a několik Oscarů. I Horner si vysloužil svou sošku za výjimečnou filmovou hudbu, která podtrhává náladu a děj po dobu celého snímku. Nejznámější skladbě filmu, „My Heart Will Go On", propůjčila hlas Kanaďanka Céline Dion.

Talentovaný skladatel filmových soundtracků, James Horner, bohužel v roce 2015 tragicky zemřel při pádu vlastního malého letadla. Hudbu pro pokračování Avatara, Avatar: The Way Of Water, složil Simon Franglen, který dlouhodobě spolupracoval s Hornerem a v minulosti se s ním podílel i na tvorbě Titanicu a prvního Avatara. Mezi jeho nejznámější filmy patří Bodyguard se zpěvačkou Whitney Houston, Moulin Rouge nebo The Amazing Spider-Man, ve kterém zazněla sklůadba „Til Kingdom Come" od Coldplay.

Hlavní skladbu k pokračování megafilmu tentokrát dostali na starost Swedish House Mafia a The Weeknd, kteří spolu v nedávné době několikrát úspěšně spolupracovali. Skladba „Nothing Is Lost (You Give Me Strenght)" vyjde den před vstupem na filmová plátna v sálech po celém světě, tedy 15. prosince. Společně stojí za povedenou skladbou „Moth To A Flame", kterou trojice DJs zařadila do svého comebackového alba Paradise Again. Švédi následně zremixovali The Weekndovu skladbu „Sacrifice", která několikrát zazněla i na jejich světovém turné.

Pokud se skladba povede tak jak má, a bude jen z poloviny tak ambiciózní jako snímek Jamese Camerona, dosáhne velkých úspěchů. Třeba i zazní na koncertě v pražských Letňanech, který The Weekend má v plánu příští rok! Ukázku nejen k filmu, ale i ke skladbě si můžete pustit níže.

 ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hustej Joe, alias Michal Horák, dobývá srdce Sandry Novákové
23.07.

Hustej Joe, alias Michal Horák, dobývá srdce Sandry Novákové

Nejen milovníky country a westernu jistě potěší nová, hodně vtipná písnička Michala Horáka s názvem Hustej...


Lenny Kravitz si na Colours of Ostrava přijel zajamovat
23.07.

Lenny Kravitz si na Colours of Ostrava přijel zajamovat

Americký zpěvák, kytarista i příležitostný herec Lenny Kravitz patřil k největším hvězdám letošního festivalu...


Colours of Ostrava je hudebním rájem pro alternativní povahy
23.07.

Colours of Ostrava je hudebním rájem pro alternativní povahy

Moje první zkušenost se slavným festivalem Colours of Ostrava v Dolních Vítkovicích byla krátká, leč intenzivní. K návštěvě...


Sziget Festival 2024 neláká pouze na hudební hvězdy
23.07.

Sziget Festival 2024 neláká pouze na hudební hvězdy

Týden plný největších hudebních hvězd jako Kylie Minogue, Fred Again.., Halsey, Liam Gallagher, Skrillex, Four Tet,...


Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl
22.07.

Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl

Sportovní fanoušci znají Alexe Choupenitche jako skvělého šermíře, který v roce 2021 vybojoval na olympiádě...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru