The Sherlocks v Café v Lese; znovu na místě činu

Britská čtveřice The Sherlocks, skládající se ze dvou bratrů Kiarana (zpěv a kytara) a Brandona (bicí) Crooka a dvojice Alexe Proctera (kytara) a Trenta Jacksona (baskytara) znovu v Praze – již podruhé se vrátila do Café v Lese, kde 25.11. vystoupila. 

Jako předskokana si na tuhle tour přibrali německou kapelu DOTE. Ta nastoupila na stage pár minut po 20:00 a čekajícím fanouškům předvedla několik písní ze svého repertoáru - např. White Wine nebo track dreams z jejich nejnovějšího alba feelings, které vydali letos v květnu.

"Další na řadě je píseň s názvem Sny. Je to píseň, no, o snech!' uvádí ji hlavní vokalista. Dále říká, že je to jejich první návštěva v Praze a že se jim povedlo v backstage rozlít na svoje nástroje pivo, takže se omlouvají za menší technické potíže a jejich zpožděný příchod. Ani tato menší nepříjemnost jim nezabránila v tom, aby odehráli slušný set nabitý energií – tu nesly třeba ještě i písně boy nebo save – kterou předali nedočkavým fanouškům The Sherlocks

Ti na stage nastoupili pár minut po 21:00. Svůj set odstartovali písní People Like Me & You, která pochází z jejich stejnojmenného nejnovějšího alba, které vydali letos v srpnu. Jedná se o jejich již čtvrté album. Z něj pak zazněly i tracky Going Nowhere a Won’t Stop.

Koncert sice nebyl vyprodaný, ale věrní fanoušci jako by vydali za dva. Po celou dobu koncertu se prostorem linul nejen hlas kapely, ale i ten fanoušků. Ti kapelu doprovázeli i potleskem a každou odehranou píseň aplaudovali s pokřikem a hlasitými ovacemi.

Za zmínku určitě stojí i písně Falling a City Lights z jejich třetího alba World I Understand, které během večera zazněly. Pro fanoušky z České republiky (a zejména Prahy) může být toto album zajímavé i tím, že na cover kluci použili hodiny Staroměstského orloje. S tím se dokonce šli i před show vyfotit, jako správní turisti.

Kapela nezahálela a neopomenula kvůli svému novému albu ani ta stará. Svým fanouškům tak dopřála písně z každého svého doposud vydaného alba. Zazněly tedy i písně Magic Man a NYC (Sing It Loud) – při které publikum opravdu nahlas zpívalo – z alba Under Your Sky.

„Moc děkujeme všem, kdo jste dnes přišli. V Praze jsme už párkrát hráli a moc vám děkujeme, že s námi i nadále držíte a podporujete nás!" promlouvá ke svému publiku hlavní vokalista Kieran. Pak už uvádí poslední píseň večera, kterou byla Chasing Shadows. Tahle píseň je z kapely debutového alba Live for the Moment. Z toho během večera zazněl i stejnojmenný track Live for the Moment a Will You Be There.

Nakonec se The Sherlocks uklání a se svým publikem a svými fanoušky se loučí. Jelikož se jednalo o již několikáté jejich vystoupení u nás, je asi jen otázkou času, kdy se sem znovu podívají, ať už v rámci své vlastní tour nebo nějakého českého hudebního festivalu, jak tomu už párkrát taktéž bylo. Ať už to ale bude jakkoliv, určitě si tuhle čtveřici nenechte ujít, zejména pokud máte rádi pravý britský indie rock, ten totiž kluci opravdu umí. Což dokázali i tuhle sobotu – zas a znovu.

Text: Rebeca Navrátlová

ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti
02.03.

Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti

Populární americká zpěvačka, písničkářka a pianistka Norah Jones vydává příští týden své deváté...


Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete
02.03.

Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete

Společné turné kapel Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš se osvědčilo již v dubnu 2022, kdy si populární...


Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku
01.03.

Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku

Twenty One Pilots po třech letech přichází s novou hudbou. Singlem "Overcompensate" tak odstartovali poslední desku,...


The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny
01.03.

The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny

Nejlepší konceptuální show na současné hudební scéně míří do Prahy. Je to tak, britská skupina...


Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy
01.03.

Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy

Britská popová zpěvačka a textařka Sophie Ellis-Bextor přijede premiérově do Prahy, kde již 15. 3. představí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru