Tětiva Lenky Dusilové

V hodině smrti - loňská studiová novinka Lenky Dusilové a Baromantiky, která podle mnohých patří mezi nejlepší tuzemská alba roku 2014, má svůj první videoklip! Vznikl ke skladbě Tětiva a coby tvůrci jsou pod ním podepsáni režisér Adam Vopička a kreativní produkce &FLUX, pod jejichž taktovkou vznikly mimo jiné videoklipy Calm Season, Zrnínebo Thoma Artwaye.

Klip, který se natáčel začátkem května v Praze, neotřelým způsobem konfrontuje fenomén tzv. cosplay s pražskou normalizační architekturou a Vopička měl při jeho tvorbě naprosto volnou ruku.

"S Lenkou už se dlouho bavíme o tom, že bych jí moc rád udělal videoklip. Doteď ale buď nebyli peníze, nebo čas, nebo oboje. Někdy začátkem roku jsem se náhodou dostal k fotkám kluka, který má doma tolik tématickejch sběratelskejch figurek, že ani nemůže otevřít okno. Napadlo mě natočit o něm videoklip. Postupně jsem ten nápad rozšiřoval až do téhle finalní fáze," komentuje to Vopička.

Vždycky mi imponoval Adamův entuziasmus a zápal, je to šikovný mladý muž, který na sobě hodně maká a nápad na Tětivu mi přišel dost dobrý. Vlastně mě baví, že někteří takovou realitu jako v klipu žijou," dodává Dusilová.

 

Foto: Adam Holý

GALERIE

Související obsah:

» Dusilová Lenka   (Hudkni, 14. 12. 2011)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
EllyZ ukazuje prostředníček catcallingu a každodennímu sexismu
02.07.

EllyZ ukazuje prostředníček catcallingu a každodennímu sexismu

Catcalling je forma obtěžování na ulici, která se projevuje jako verbální útoky, pískání či posměšky adresované...


Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici
01.07.

Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici

Alternativní a nezávislé hudbě bude patřit Letní open air festival klubu Fuchs2, který se po roce vrací na Štvanici....


Sarah Blasko se po dvanácti letech vrátila do Prahy
01.07.

Sarah Blasko se po dvanácti letech vrátila do Prahy

Australská zpěvačka a skladatelka Sarah Blasko je známá pro svůj emotivní a introspektivní přístup k hudbě. Píše...


Dukla, Amelia Siba a Maryland podpoří Palestinu
01.07.

Dukla, Amelia Siba a Maryland podpoří Palestinu

Spřátelené pražské projekty Dukla, Amelie Siba a Maryland opět spojí síly, aby odehrály společný letní...


Klip k písni Black Mlíko je osobní zpovědí Terezy Kerndlové
30.06.

Klip k písni Black Mlíko je osobní zpovědí Terezy Kerndlové

Tereza Kerndlová připravila videoklip k další písni ze svého alba Diamanty. Black Mlíko je průletem jejím...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tomodachi/Deluxe Edition
23.06.

Tomodachi/Deluxe Edition

» Mirai

Čtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru