Temní a hypnotičtí Sisters of Mercy se vrací do Prahy

Britská rocková kapela The Sisters of Mercy se vrací do Prahy v rámci své evropské tour. V Lucerna Music Baru zahrají 12. října.

Sisters of Mercy je britská rocková kapela, která vznikla v roce 1980 v britském Leedsu. Kapelu založil Gary Marxem a Andrew Eldritch , který je jejím stálým členem a vůdcem dodnes. Sisters of Mercy byli jedním z významných protagonistů alternativního rocku a gothic rocku v 80. letech.

Původně hráli post-punkovou hudbu, ale brzy přešli k temnějšímu a experimentálnějšímu zvuku, který se stal symbolem gothického rocku. V roce 1982 vydali své první EP "The Damage Done" a o rok později své debutové album "First and Last and Always". Album obsahovalo několik hitů, jako "Marian" a "Alice". V roce 1985 Gary Marx opustil kapelu a byl nahrazen Wayne Husseyem, který se stal jedním z hlavních skladatelů kapely.

Hudba kapely se vyznačuje temným a hypnotickým zvukem, využívajícím silné basové linky, elektronické prvky a distorzi. Jejich texty se často zabývají temnými a melancholickými tématy, jako je smrt, existenciální otázky a dekadence.

Kapela vydala několik významných alb, včetně "First and Last and Always" (1985) a "Floodland" (1987). Obě alba získala kladné recenze a získala si velkou fanouškovskou základnu. Singl "This Corrosion" z alba "Floodland" se stal jedním z jejich největších hitů.

Sisters of Mercy prošli během svého působení mnoha personálními změnami, ale Andrew Eldritch zůstal konstantním prvkem kapely. Kapela měla vždy pověst tajemné a kontroverzní, což jen přidalo na jejich přitažlivosti pro fanoušky gothic rocku a alternativní hudby.

Po vydání alba "Vision Thing" se kapela rozpadla a Andrew Eldritch se soustředil na sólovou kariéru. Nicméně, The Sisters of Mercy se občas vracejí na scénu a přináší svůj unikátní zvuk a temnou energii fanouškům po celém světě. Dnes jsou The Sisters of Mercy považováni za jednu z nejvlivnějších britských rockových kapel a jejich hity jsou stále oblíbené u fanoušků po celém světě.

Klaudia Ligačová

 


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Videoklip k písni Budu tu připomíná emotivní atmosféru koncertu Kateřiny Marie Tiché
22.12.

Videoklip k písni Budu tu připomíná emotivní atmosféru koncertu Kateřiny Marie Tiché

Pět tisíc diváků nadchla a dojala Kateřina Marie Tichá se svojí skupinou Bandjeez 29. listopadu 2025 ve vyprodané...


FACESOUL v Café v lese: intimní koncert na pomezí soulu a R&B
22.12.

FACESOUL v Café v lese: intimní koncert na pomezí soulu a R&B

FACESOUL vystoupil 12. prosince 2025 v Café v lese v Praze a jeho koncert se od začátku nesl v duchu soustředěné,...


Tři Deci #20: To nejlepší z roku 2025
20.12.

Tři Deci #20: To nejlepší z roku 2025

V posledním díle roku 2025 si popovídáme o hlavních událostech tohoto roku a také o nejlepších letošních koncertech...


Oceans Ate Alaska: Fanoušci teď více než kdy předtím akceptují jiné žánry, které si razí cestu do metalu
20.12.

Oceans Ate Alaska: Fanoušci teď více než kdy předtím akceptují jiné žánry, které si razí cestu do metalu

Po koncertě britské kapely Oceans Ate Alaska na festivalu Brutal Assault jsem měl možnost si popovídat s celou kapelou....


Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
19.12.

Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café

V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Jana Uriel Kratochvílová, opět dokázala...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Vážení přátelé
16.12.

Vážení přátelé

» Elektrïck Mann

Kapela Elektrïck Mann vydala 6. června 2025 nové album Vážení přátelé,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta