Temní a hypnotičtí Sisters of Mercy se vrací do Prahy

Britská rocková kapela The Sisters of Mercy se vrací do Prahy v rámci své evropské tour. V Lucerna Music Baru zahrají 12. října.

Sisters of Mercy je britská rocková kapela, která vznikla v roce 1980 v britském Leedsu. Kapelu založil Gary Marxem a Andrew Eldritch , který je jejím stálým členem a vůdcem dodnes. Sisters of Mercy byli jedním z významných protagonistů alternativního rocku a gothic rocku v 80. letech.

Původně hráli post-punkovou hudbu, ale brzy přešli k temnějšímu a experimentálnějšímu zvuku, který se stal symbolem gothického rocku. V roce 1982 vydali své první EP "The Damage Done" a o rok později své debutové album "First and Last and Always". Album obsahovalo několik hitů, jako "Marian" a "Alice". V roce 1985 Gary Marx opustil kapelu a byl nahrazen Wayne Husseyem, který se stal jedním z hlavních skladatelů kapely.

Hudba kapely se vyznačuje temným a hypnotickým zvukem, využívajícím silné basové linky, elektronické prvky a distorzi. Jejich texty se často zabývají temnými a melancholickými tématy, jako je smrt, existenciální otázky a dekadence.

Kapela vydala několik významných alb, včetně "First and Last and Always" (1985) a "Floodland" (1987). Obě alba získala kladné recenze a získala si velkou fanouškovskou základnu. Singl "This Corrosion" z alba "Floodland" se stal jedním z jejich největších hitů.

Sisters of Mercy prošli během svého působení mnoha personálními změnami, ale Andrew Eldritch zůstal konstantním prvkem kapely. Kapela měla vždy pověst tajemné a kontroverzní, což jen přidalo na jejich přitažlivosti pro fanoušky gothic rocku a alternativní hudby.

Po vydání alba "Vision Thing" se kapela rozpadla a Andrew Eldritch se soustředil na sólovou kariéru. Nicméně, The Sisters of Mercy se občas vracejí na scénu a přináší svůj unikátní zvuk a temnou energii fanouškům po celém světě. Dnes jsou The Sisters of Mercy považováni za jednu z nejvlivnějších britských rockových kapel a jejich hity jsou stále oblíbené u fanoušků po celém světě.

Klaudia Ligačová

 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru