Talentovaná britská songwriterka Tiggi Hawke debutuje deskou Ascension

Po několika úspěšných singlech jako třeba For What It's Worth nebo Electric Sun přichází mladá britská zpěvačka a songwriterka Tiggi Hawke se svou debutovou deskou Ascension. „Jedná se o mé první ucelené dílo, kterým jsem chtěla odvyprávět svůj příběh. Připadal pro mě v úvahu pouze jediný název: Ascension, vyšší verze sama sebe, postup na další, vyšší úroveň. Pozvednutí sama sebe a pro sebe," vysvětluje Tiggi.   

V éře bezpečné, algoritmy řízené hudby se londýnská zpěvačka a songwriterka Tiggi Hawke pouští do expresivního popu plného ostrých hran, neotřelých témat a uštěpačných textů. „Písně jako V838 nebo Giants jsou takovým vhledem do mého myšlení, Pity Party je zas song pro lidi, kteří se cítí smutní, ale nechtějí v tom už být sami. OK je o stálém vnitřním ujišťování, že život i vztahy jsou OK! A asi největší radost mám pak z nového singlu Sadurday Night, který je odrazem mé cesty a posouvání vlastních hranic, dobrých i těch špatných," popisuje Tiggi písně z desky.  Tvorba Tiggi Hawke se neustále rozvijí a díky tomu se také rozrůstá její fanouškovská základna a skvělé ohlasy získává i od odborné veřejnosti. Na streamovacích platformách nasbírala desítky milionů streamů a prostor jí dávají anglická rádia jako Radio 1 nebo KISS.    

„Všechny své emoce, které byly jak na horské dráze, jsem vložila do této desky. Dostat ze sebe ven všechny ty pocity odcizení a temné myšlenky a přetvořit je do něčeho upřímného a syrového, bylo přinejmenším dost terapeutické. Můžu říci, že jsem ještě nikdy nebyla tak pyšná na svou tvorbu!" uzavírá Tiggi.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru