Sziget s nadšením oznamuje první headlinery

Sziget, jeden z největších evropských festivalů, s velkým nadšením oznamuje první headlinery a 35 dalších skvělých jmen, která vystoupí na Ostrově svobody; mezi prvními headlinery jsou Stormzy, Fred again.., Sam Smith a Martin Garrix.

Sziget, který se bude konat od 7. do 12. srpna 2024, přivítá také jména jako AMÉMÉ, Blondshell, Crystal Fighters, Eris Drew & Octo Octa, Fontaines D.C., Four Tet, Honey Dijon, Joost, Joesef, Joker Out, Louis Tomlinson, L'Impératrice, MEUTE, Nia Archives, Dom Dolla, Nova Twins, Overmono, Pip Blom, Warhaus a další, kteří budou oznámeni později. Šestidenní a třídenní vstupenky a možnosti ubytování na Sziget 2024 jsou již v prodeji.

Sziget každoročně proměňuje budapešťský ostrov Óbuda v "Ostrov svobody", na který se na šest dní sjíždějí tisíce návštěvníků z více než 100 zemí světa. V roce 2024 mohou hudební fanoušci očekávat bohatou nabídku zábavy na více než 50 scénách oslavujících hudbu, divadlo, kabaret, komedii, výtvarné umění a mnoho dalšího.

V roce 2024 přivítá Sziget miláčka Velké Británie Fred again.., který je proslulý svým novátorským produkčním stylem, v němž se plynule mísí žánry, které posluchače přivádějí na vlnu euforie, vzrušení a nostalgie. Rozzáření Sam Smith uchvacují publikum po celém světě hedvábným, soulovým hlasem a odvážnými vystoupeními a stejně tak tomu bude i na příštím Szigetu.

Další charisma z Velké Británie přiveze na hlavní pódium Big Mike, známější jako Stormzy, který je proslulý svou energickou show a je nejvšestrannějším hlasem grimeu. Dynamický line-up přivítá také mezinárodně uznávaného DJe a producenta Martina Garrixe, známého svými EDM hity a působivou zvukovou a světelnou show.

Four Tet, průkopník elektronické hudby, bude fascinovat svým eklektickým zvukem, zatímco Fontaines D.C., dublinký post-punkový kolos, slibují syrový a strhující zážitek z živého vystoupení, na kterém představí svou kritikou oceňovanou diskografii. Big Thief v čele s podmanivým vokálem Adrianne Lenker vytváří intimní indie-folkové krajiny, v nichž se prolínají syrové emoce s poetickým vyprávěním, zatímco Aurora, éterická norská popová kouzelnice, uchvátí davy na Szigetu svým hypnotickým zvukem.

Hvězdnou sestavu doplňuje Becky Hill, která přiveze svou nakažlivou směs popových a tanečních hymen. Pařížská elektro-popová senzace L'Impératrice okouzlí publikum svým zasněným tanečním zvukem, zatímco průkopníci elektro-folkové fúze Crystal Fighters vytvoří nonstop feel-good vibrace.

Honey Dijon, světová ikona elektronické hudební scény, ovládne taneční parket svým charakteristickým mixem houseových a techno beatů, stejně jako australský DJ a producent Dom Dolla, který houseovými hymnami kraluje tanečnímu parketu. K line-upu se připojí také ANOTR, amsterdamské duo, jehož hypnotická hudba se vyznačuje energickými rytmy mísícími se s discem, soulem, funkem, jazzem a dalšími hudebními vlivy. Overmono, velšští bratři vytvářející elektronickou zvukovou bouři, otřesou davem na Szigetu.

Postpunkoví provokatéři Yard Act představí energické skladby, zatímco Joesef, označovaný za jeden z nejzajímavějších nových talentů ve Velké Británii, předvede svůj oduševnělý hlas a emotivní texty. Warhaus, známí svým pohlcujícím zvukem prosyceným syrovými emocemi, bude pro davy na Szigetu skutečně fascinujícím hudebním zážitkem. Pařížská DJka Chloé Caillet hraje napříč žánry, od deep house po techno, a vytváří tak pro své publikum pohlcující a eklektické zážitky, kolumbijský DJ a producent AMÉMÉ rozproudí taneční parket svým energickým setem.

Na letošním festivalu vystoupí také dynamické britské duo Nova Twins, známé svou výbušnou fúzí punku, rocku a elektronických prvků. Joost, holandský rapper a producent, který poutá pozornost svým osobitým stylem, spojujícím vtipnou lyriku s nakažlivými beaty. Blondshell se svou nakažlivou energií a žánrově odlišným zvukem nechává publikum v úžasu. Norská popová senzace Dagny přináší nakažlivé a posilující písně, které ukazují její dynamický vokál a pulzující energii.

Festival Sziget v roce 2024, který deník Daily Star označil za "pohádku pro milovníky festivalů", plánuje předčít všechna očekávání a okouzlit návštěvníky jedinečnou kombinací kulturních zážitků. Sziget slibuje, že se stane celosvětovým setkáním kreativity, jednoty a nezapomenutelných okamžiků a upevní svou pověst jako jednoho z nejvýznamnějších světových hudebních festivalů.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Poly, frontman INSANIE, přichází s novým dark country/noir western projektem
17.05.

Poly, frontman INSANIE, přichází s novým dark country/noir western projektem

Poly, zpěvák a kytaristy crossoverové, čtveřicí Andělů oceněné stálice INSANIA, se vydal cestou...


Lucie Bílá nazpívala novou píseň Petra Hapky a Michala Horáčka
17.05.

Lucie Bílá nazpívala novou píseň Petra Hapky a Michala Horáčka

Zpěvačka Lucie Bílá překvapila novou, dosud nevydanou písní Petra Hapky a Michala Horáčka s názvem Hvězdy jsou...


Na Hrady CZ nejen za Lucií v původní sestavě
16.05.

Na Hrady CZ nejen za Lucií v původní sestavě

Hudebně-kulturní festival Hrady CZ se letos uskuteční podevatenácté a návštěvníkům nabídne několik pozoruhodností...


Festival Studánka 2024 plný tuzemských rockových legend a umělců je tu
16.05.

Festival Studánka 2024 plný tuzemských rockových legend a umělců je tu

Už zítra odpoledne se v areálu libereckého Autokempu Staré Pavlovice otevřou brány hudebního festivalu...


Brno navštívili králové ze severu Wolfheart
16.05.

Brno navštívili králové ze severu Wolfheart

Při teplé květnové neděli se metaloví fanoušci v Brně mohli zchladit v Kabinetě Múz se samotnými králi...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru