Symfonymetalová Surma slaví 4. narozeniny evropským turné

Na krátký rozhovor jsem si tentokráte vybral moc milou a krásnou kamarádku, zpěvačku kapely Surma - Viky Surmovou, kterou známe z různých projektů jako například Bohemian Metal Rhapsody, Rosa Nocturna, Cruadalach nebo Kutheil Live band. Snažil jsem se o kapele Surma vygooglit něco zajímavého, ale kromě informací o tom, že jste ji založili spolu s tvým partnerem Herim Joensenem v roce 2018 a u amerických Metal Blade Records vám vyšlo debutové album, jsem toho opravdu moc nenašel.

Hudební knihovna: Teď máme za sebou několik vln kovidu a cisternu vládních omezení, která live akcím moc nepřála, co v tomto období dělala Surma?
Viky Surmová: „Surma v tomto období plakala, že nemohla po vydání alba na tour. Ale ne, snažili jsme se hrát alespoň trochu na domácí scéně a připravovali se na časy, kdy budeme moct vyjet pořádně na cesty, což je naštěstí právě teď."  

HK: V jaké sestavě aktuálně vystupujete?
VS: „Měli jsme malou změnu v sestavě během korony a to na postu basy. Momentálně tam máme Dana Frimla. Jinak je sestava stejná, což je: Heri Joensen - kytara, Aleksandr Zhukov - bicí a já za mikrofonem."  HK: Kam bys české fanoušky Surmy v nejbližší době pozvala a na jaký program se můžeme těšit? Chystáš i nějaké svoje sólové projekty?
VS: Určitě bych vás ráda pozvala na české zastávky, které hrajeme společně s kapelami Tezaura a Wishmasters: 27.4.2022 - Brno - Melodka  
29.4.2022 - Hodonín - Nautilus  
4.5.2022 - Praha - Rock Café  
5.5.2022 - Ostrava – Barrák
No a pokud by si chtěl někdo udělat výlet do zahraničí, tak se může podívat na náš Facebook a odchytit nás v následujících dnech na evropském tour."  

HK: Koukám na dubnový plakát koncertů kapely Dynazty, kde vystupujete spolu s metalovými stálicemi jako Sirenia a Holy Mother. Ještě jsem neviděl, aby kapely hrály neuvěřitelných 17 koncertů každý den a k tomu s přejezdy mezi Německem, Maďarskem, Chorvatskem, Rakouskem, Belgií, Nizozemím, Dánskem a Švýcarskem. Jak je možné takovýhle zápřah zvládnout Nemáš strach?
VS: „Strach přirozeně  mám. Ale beru to tak, že když mám 5 kapel v ČR, tak to je někdy dost podobné. Snažím se k tomu přistupovat zodpovědně a uvidíme, jak to zvládnu/zvládneme. Upřímně řečeno ve mně víc převládá natěšenost, než strach."

HK: Moc děkuji za pozvání a možnost být s vámi na zahajovacím koncertě v Mnichově, ze kterého přineseme v nejbližší době také fotoreportáž. A teď prosím v kostce, jaké jsou tvé hudební plány na léto?
VS: Já moc děkuji za to, že s námi jedeš! Moc si toho vážíme. Na léto toho bohužel moc nemáme, protože jsou festivaly plné kapel ještě z předkovidu. Budeme nejspíše skládat nové skladby a doufat v nějakou „last-minute" nabídku."
Děkuji za minirozhovorZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru