Symfonymetalová Surma slaví 4. narozeniny evropským turné

Na krátký rozhovor jsem si tentokráte vybral moc milou a krásnou kamarádku, zpěvačku kapely Surma - Viky Surmovou, kterou známe z různých projektů jako například Bohemian Metal Rhapsody, Rosa Nocturna, Cruadalach nebo Kutheil Live band. Snažil jsem se o kapele Surma vygooglit něco zajímavého, ale kromě informací o tom, že jste ji založili spolu s tvým partnerem Herim Joensenem v roce 2018 a u amerických Metal Blade Records vám vyšlo debutové album, jsem toho opravdu moc nenašel.

Hudební knihovna: Teď máme za sebou několik vln kovidu a cisternu vládních omezení, která live akcím moc nepřála, co v tomto období dělala Surma?
Viky Surmová: „Surma v tomto období plakala, že nemohla po vydání alba na tour. Ale ne, snažili jsme se hrát alespoň trochu na domácí scéně a připravovali se na časy, kdy budeme moct vyjet pořádně na cesty, což je naštěstí právě teď."  

HK: V jaké sestavě aktuálně vystupujete?
VS: „Měli jsme malou změnu v sestavě během korony a to na postu basy. Momentálně tam máme Dana Frimla. Jinak je sestava stejná, což je: Heri Joensen - kytara, Aleksandr Zhukov - bicí a já za mikrofonem."  HK: Kam bys české fanoušky Surmy v nejbližší době pozvala a na jaký program se můžeme těšit? Chystáš i nějaké svoje sólové projekty?
VS: Určitě bych vás ráda pozvala na české zastávky, které hrajeme společně s kapelami Tezaura a Wishmasters: 27.4.2022 - Brno - Melodka  
29.4.2022 - Hodonín - Nautilus  
4.5.2022 - Praha - Rock Café  
5.5.2022 - Ostrava – Barrák
No a pokud by si chtěl někdo udělat výlet do zahraničí, tak se může podívat na náš Facebook a odchytit nás v následujících dnech na evropském tour."  

HK: Koukám na dubnový plakát koncertů kapely Dynazty, kde vystupujete spolu s metalovými stálicemi jako Sirenia a Holy Mother. Ještě jsem neviděl, aby kapely hrály neuvěřitelných 17 koncertů každý den a k tomu s přejezdy mezi Německem, Maďarskem, Chorvatskem, Rakouskem, Belgií, Nizozemím, Dánskem a Švýcarskem. Jak je možné takovýhle zápřah zvládnout Nemáš strach?
VS: „Strach přirozeně  mám. Ale beru to tak, že když mám 5 kapel v ČR, tak to je někdy dost podobné. Snažím se k tomu přistupovat zodpovědně a uvidíme, jak to zvládnu/zvládneme. Upřímně řečeno ve mně víc převládá natěšenost, než strach."

HK: Moc děkuji za pozvání a možnost být s vámi na zahajovacím koncertě v Mnichově, ze kterého přineseme v nejbližší době také fotoreportáž. A teď prosím v kostce, jaké jsou tvé hudební plány na léto?
VS: Já moc děkuji za to, že s námi jedeš! Moc si toho vážíme. Na léto toho bohužel moc nemáme, protože jsou festivaly plné kapel ještě z předkovidu. Budeme nejspíše skládat nové skladby a doufat v nějakou „last-minute" nabídku."
Děkuji za minirozhovorZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj
26.11.

Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal...


Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze
25.11.

Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze

Vegan srdcem, duší i hudbou. Badflower míří na svou premiéru v Praze. Tato americká kapela měla původně...


FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!
24.11.

FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně...


Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album
23.11.

Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album

Dynamická, strhující, hravá, velice pestrá bluesová pecka. To je Self-Adhesive Otto, první singl z připravované...


Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem
23.11.

Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem

Adventní písně a koledy Marty Kubišové a Bratří Ebenů, Karel Gott a jeho Bílé Vánoce, největší kompilace 111 vánočních...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru