Symfonymetalová Surma slaví 4. narozeniny evropským turné

Na krátký rozhovor jsem si tentokráte vybral moc milou a krásnou kamarádku, zpěvačku kapely Surma - Viky Surmovou, kterou známe z různých projektů jako například Bohemian Metal Rhapsody, Rosa Nocturna, Cruadalach nebo Kutheil Live band. Snažil jsem se o kapele Surma vygooglit něco zajímavého, ale kromě informací o tom, že jste ji založili spolu s tvým partnerem Herim Joensenem v roce 2018 a u amerických Metal Blade Records vám vyšlo debutové album, jsem toho opravdu moc nenašel.

Hudební knihovna: Teď máme za sebou několik vln kovidu a cisternu vládních omezení, která live akcím moc nepřála, co v tomto období dělala Surma?
Viky Surmová: „Surma v tomto období plakala, že nemohla po vydání alba na tour. Ale ne, snažili jsme se hrát alespoň trochu na domácí scéně a připravovali se na časy, kdy budeme moct vyjet pořádně na cesty, což je naštěstí právě teď."  

HK: V jaké sestavě aktuálně vystupujete?
VS: „Měli jsme malou změnu v sestavě během korony a to na postu basy. Momentálně tam máme Dana Frimla. Jinak je sestava stejná, což je: Heri Joensen - kytara, Aleksandr Zhukov - bicí a já za mikrofonem."  



HK: Kam bys české fanoušky Surmy v nejbližší době pozvala a na jaký program se můžeme těšit? Chystáš i nějaké svoje sólové projekty?
VS: Určitě bych vás ráda pozvala na české zastávky, které hrajeme společně s kapelami Tezaura a Wishmasters: 27.4.2022 - Brno - Melodka  
29.4.2022 - Hodonín - Nautilus  
4.5.2022 - Praha - Rock Café  
5.5.2022 - Ostrava – Barrák
No a pokud by si chtěl někdo udělat výlet do zahraničí, tak se může podívat na náš Facebook a odchytit nás v následujících dnech na evropském tour."  

HK: Koukám na dubnový plakát koncertů kapely Dynazty, kde vystupujete spolu s metalovými stálicemi jako Sirenia a Holy Mother. Ještě jsem neviděl, aby kapely hrály neuvěřitelných 17 koncertů každý den a k tomu s přejezdy mezi Německem, Maďarskem, Chorvatskem, Rakouskem, Belgií, Nizozemím, Dánskem a Švýcarskem. Jak je možné takovýhle zápřah zvládnout Nemáš strach?
VS: „Strach přirozeně  mám. Ale beru to tak, že když mám 5 kapel v ČR, tak to je někdy dost podobné. Snažím se k tomu přistupovat zodpovědně a uvidíme, jak to zvládnu/zvládneme. Upřímně řečeno ve mně víc převládá natěšenost, než strach."

HK: Moc děkuji za pozvání a možnost být s vámi na zahajovacím koncertě v Mnichově, ze kterého přineseme v nejbližší době také fotoreportáž. A teď prosím v kostce, jaké jsou tvé hudební plány na léto?
VS: Já moc děkuji za to, že s námi jedeš! Moc si toho vážíme. Na léto toho bohužel moc nemáme, protože jsou festivaly plné kapel ještě z předkovidu. Budeme nejspíše skládat nové skladby a doufat v nějakou „last-minute" nabídku."
Děkuji za minirozhovor



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Tichá dohoda přichází s novou, hokejovou verzí hitu Born in Kladno
25.11.

Tichá dohoda přichází s novou, hokejovou verzí hitu Born in Kladno

Ve spolupráci s fanklubem Poldi Kladno natočila kapela Tichá dohoda „hokejovou" verzi své písně Born in Kladno....


Metalcoroví suveréni nenechali po letech v Praze nikoho na pochybách
25.11.

Metalcoroví suveréni nenechali po letech v Praze nikoho na pochybách

Mnohými skloňovaný pražský klub Sasazu byl dějištěm další prvotřídní metalové přehlídky. Do našeho hlavního...


Krása nesmírná a Vypsaná fixa v brněnském Prvním patře
25.11.

Krása nesmírná a Vypsaná fixa v brněnském Prvním patře

V brněnském Prvním patře bylo v pátek 21. listopadu narváno až k prasknutí. Nekonečná fronta na šatnu,...


Síla a krása v jednoduchosti - Isaac Anderson v Praze
24.11.

Síla a krása v jednoduchosti - Isaac Anderson v Praze

Britský hudebník Isaac Anderson si svým energickým projevem a emotivní tvorbou podmanil pražské Café V lese....


Wombo v Café V lese: Malý klub, velká energie
24.11.

Wombo v Café V lese: Malý klub, velká energie

Café V lese se 21. 11. 2025 začalo zaplňovat už kolem osmé. Návštěvníci chodili hlavně na Wombo, kteří...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Galette complète
20.11.

Galette complète

» Bran

Kapela Bran, známá svým osobitým pojetím hudby vycházející ze starých...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru