Symfonici na festivalu Metronome rozechvěli hladinu Křižíkovy fontány a Praha dojala Kosheen

Čtvrtek odstartoval ročník 2024 festivalu Metronome pozvolna, zato s pořádnou dávkou emocí. Kosheen slavili 25 let a Michael Kocáb 70. Přes absenci ČT Park Stage se emoce rozlévaly i na vedlejších scénách. 

Úvod festivalu měly obstarat české veličiny November 2nd a Lenny. Navzdory nelehké úloze dostat pomalu se trousící pražské publikum do varu se oba interpreti se situací čtvrtečního odpoledne popasovali nanejvýš profesionálně. Prvně jmenovaní by klidně mohli hrát i večer a jejich energetický potenciál by byl více využit. Lenny na tento festival prostě už dávno patří a vlastně ani nemohla překvapit. Její vystoupení bylo, jak jej všichni známe, plné jejích rozevlátých vlasů a naléhavého sametového hlasu, ovšem se známými hity.

Kulturní návštěva z dalekých zemí


Ale pojďme trochu objevit kus světa. Lásku a mír rozdával na Moon Stage Myles Sanko původem Z Ghany. Není divu, že jeho pěvecká kariéra v posledních letech tak rychle stoupla. Publikum velmi mile překvapil kombinací precizního projevu. Spolu s velmi přátelsky naladěnými muzikanty byli vyžádáni na pódium ještě na přídavek, aby předvedli kus poctivé, soulové muziky. Mezitím si svůj set obvyklých hitů střihl v Rap klubu český raper James Cole.

Že je Michael Kiwanuka už velkou hvězdou, potvrdil i v Praze. Dokázal řádně zaplnit pódium muzikanty a zvlášť backing vokalistky se činily jeho mix stylů v oblasti soulu a jazzu s nezbytným folkovým základem udělat řádně šťavnatým. Pestrost do to vnášeli dva bubeníci, kteří se pravidelně střídali a to kromě svých artilerií i na dalších nástrojích. M. Kiwanuka si publikum Metronomu svou až tesklivě působící hudbou podmanil.

Dvě velké oslavy rezonovaly festivalem Metronome


To už se na ČT ART Fontana Stage chystal jediný koncert toho dne. Michael Kocáb slavil sedmdesátku. A pojal to opravdu pompézně. Vyměřený čas 1,5 hod. byl na toto výročí opravdu málo. Gratulující hosté se trousili takřka nepřetržitě a jak by také ne vzhledem k umělcovu rozsahu a zaměření. Za svoji kariéru se dotkl nesčetně žánrů a na koncertu se to mělo odrazit. Začalo se pekelně z ostra s Pražským výběrem. Brzy se přibrzdilo a Cizí ženu v cizím pokoji odzpívala dcera Natálie. Čaj oslavenci nepřinesl Karel, ale Jiří Korn a interpretoval známou skladbu za hudebního přispění skvělého DJ Roxtara. Šlo do tuhého. Pódium se začalo značně plnit. Přibyly Skety, mihnul se Jiří Stivín a ve výsledku se nastěhovalo největší těleso - Český národní symfonický orchestr. Dodejme, že současný dirigent tohoto tělesa Steven Mercurio nejen dirigoval, ale i hrál na kytaru. Tím pádem došlo i na Kocábovu vážnou stránku v podání operních pěvců. Programem se proplétal celkem pochopitelně Michal Horáček. A na závěr? Co asi v Praze! Pražákům těm je tu hej.

Kosheen se v Praze neztratili a rozhodně by se o nich nedalo říct ,,Už mě tu víckrát neuviděj" Oslavit 25 let si odskočili do Prahy ze svého turné. A diváci jim hltali hity z ruky. Jak program postupoval, zpěvačka Sian Evans se čím dal víc rozplývala štěstím a lidé pod pódiem stále víc jásali. Samozřejmě se hrál průřez největšími hity, takže All in my head, Save your tears, Hide U a u Catch Praha vybouchla vlnou nadšení zvlášť, když ji pomohla jako host odzpívat česká zpěvačka Aiko. Kosheen se v Praze oslava pětadvacátin opravdu nad míru povedla.

V klubu jestě svoji originální postavu, choreografii a talent pro hity předvedl Dadi Freyr a po něm salvu nablýskaných melodií český objev Bert and Friends.


Fotky Alice S.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru