Světově proslulí skladatelé Evgueni a Sacha Galperinové mají nominaci na Českého lva

S českými filmaři pracovali bratři Evgueni a Sacha Galperinové, v současné době špička ve svém oboru, úplně poprvé. Spolupráce na mezinárodně oceňovaném animovaném snímku Moje slunce Mad režisérky Michaely Pavlátové jim přinesla nominaci na Českého lva v kategorii Nejlepší hudba.Tvůrčí duo Galperinů je podepsáno pod hudbou k populárním americkým seriálům Mělas to vědět s Nicole Kidman a Hughem Grantem a Scény z manželského života s Oscarem Isaacem a Jessicou Chastain nebo polským dramatem Corpus Christi nominovaným na Oscara. Na svém kontě mají už evropského Oscara (cena Evropské filmové akademie) za hudbu k filmu Nemilovaní známého a oceňovaného režiséra Andreye Zvyagintseva.

Hudebně nadaní bratři Galperinové, původem z Ruska a žijící dlouhodobě ve Francii, byli za hudbu k Moje slunce Mad ocenění na BiFan, jednom z nejvýznamnějších festivalů asijského kontinentu v jihokorejském Bucheonu. Jsou autory hudby k mnoha dalším aktuálně úspěšným snímkům, jako například v Sundance i Berlíně oceněném dokumentu Vítejte v Čečensku ukazujícím snahu o vyhlazení queer komunity v autonomní republice Ruské federace. V Čechách byl tento film k vidění na festivalu Jeden svět.

Na poli českého filmového průmyslu jde o první spolupráci s touto mezinárodně úspěšnou hudební dvojicí. „To, že se nám podařilo získat pro náš film hudební velikány, jako jsou Evgueni a Sacha Galperinové, považujeme za velmi prestižní záležitost a především dodnes za malý zázrak," shodují se producenti Kateřina Černá a Petr Oukropec z Negativu.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru