FOTOreport: Svatá trojice Parkway Drive/While She Sleeps/Lorna Shore rozpoutala v Praze metalové peklo!

Tři kapely na výsluní současné corové scény, tři výrazní frontmani, tři silné fanouškovské základny. A tři hodiny, které otřásly Forem Karlín. Kdo se neproběhl v circle pitu, nepádloval nebo nebyl ožehnut plameny jakoby na koncertě Parkway Drive ani nebyl.

Hlavním tahákem večera tentokrát nebyl zdaleka jen headline. Už vykopávající Lorna Shore měli v publiku své oddané stoupence, a tak se od prvního songu točily circle pity a zpěv se nesl sborem. Deathcorová parta z New Jersey halu za její náklonnost náležitě odměňovala prvotřídními breakdowny a hlavně neuvěřitelným repertoárem screamů, growlů, gutturálů a pig squealů sympaťáka Willa Ramose, který se z podia vydal i dolů za fanoušky. Prostě potěcha pro uši, oči i duši metalistovu.


Podobně na tom s přijetím byli i miláčci publika While She Sleeps. Vyhlášená kapela k nám jezdí pravidelně a pravidelně taky zásobuje své příznivce skvěle podaným a vysoce kvalitním metalcorem. Jenže přišel covid a vyhladovělí fanoušci si na své oblíbence museli počkat celé tři roky. Nedá se tudíž příliš divit šílenství, které propuklo, když se While She Sleeps zjevili na podiu. To ještě povzbuzoval vokalista Loz, který kolem rozséval emoce, několikrát skočil do publika, aby si zasurfoval na rukou svých fanoušků, a nakonec publikum vyzval, aby ho v jeho konání následovali, čímž spustil hotovou lavinu crowdsurferů a vytvořil nad hlavami davu dopravní zácpu.

Parkway Drive se musí nechat, že atmosféru dokážou vytvořit parádní. Jako už tradičně započali svůj set epickým intrem s pochodněmi, kdy kapela vstoupila na několikaúrovňovou stage středem v doprovodu zakuklenců v kápích. Tohle intro si parta navíc (asi pro velký zájem) ještě jednou zopakovala před přídavkem. Nástup frontmana Winstona McCalla byl poněkud divočejší – zpěvák doslova proskočil otvorem v podlaze, aby vzápětí jakoby nic rozpoutal bouři na startovací Glitch.

Kapela představila své nejnovější album Darker Still, vydané teprve den před pražským koncertem. Naživo z něj ale zazněly jen čtyři songy, kromě Glitch ještě Ground ZeroThe Greatest Fear a poloakustická titulní Darker Still, při níž se kytarista Jeff Ling vznesl vysoko nad publikum. Symfonický orchestr využili kluci i k velkoryse pojaté Shadow Boxing a v intru. Největší úspěch ale sklidily starší zavedené pecky, jako chytlavá Prey, pozitivně laděná Vice Grip, bombastická The Void nebo recitál připomínající komorně laděná Cemetery Bloom.

Zatímco Lorna Shore ke svému vystoupení žádné zvláštní efekty nepotřebovali a While She Sleeps si stage doplnili barevnými reflektory, Parkway Drive podle očekávání přivezli show ve velkém stylu. Nechyběly ohně a plamenomety, jiskry a petardy, zdvižné plošiny, dokonce i zhasnutí světel v sále bylo koordinované – prostě dokonale promakaná pódiová prezentace, hodná kapely formátu Parkway DriveWinston skákal a tančil mezi umělými ostny, řval i pěl melodie spolu s fanoušky a čirá metalová energie, která z něj sršela, by nejspíš vyřešila v celé Evropě energetickou krizi na hezkých pár let.

Největší horko ale nastalo, když kapela začala servírovat velmi sytý přídavek. Na divokou Crushed podium vzplálo plamenem, hutné breakdowny a hluboké growly se smísily se šlehajícím ohněm a nastalý chaos pod podiem nejspíš narušil statiku budovy. Diametrálně odlišně pak působila překvapivě skromně pojatá Wild Eyes. Kapela vsadila na sílu hlavní linky a loučila se tak na samém kraji podia obklopená stovkami fanoušků donekonečna nesoucích ústřední melodii.

Winston během koncertu trochu mluvil a hodně děkoval. Děkoval za návrat na koncertní podia, děkoval za ty tisíce lidí, kteří na koncert dorazili, děkoval za úžasné přijetí, jaké se kapele dostalo. Jeho pocity byly oboustranné, což se projevilo jednak podprsenkou, která přistála na podiu, jednak melodií Wild Eyes, která s koncertem neskončila, jako spíš se pomalu vytrácela, jak se lidé rozcházeli, a nesla se s nimi ven na ulici a dolů do metra až do jejich domovů spolu s vědomím, že tenhle koncert nebyl jen dobrý, nebo neuvěřitelně profesionální, nebo skvěle prožitý. Byl výjimečný. Tak jako Parkway Drive.


GALERIE

Související obsah:

» Parkway Drive se vrací do Evropy s našlapaným supportem!   (Monika Jetelová, 05. 09. 2022)
» Australané Parkway Drive zaútočí na Prahu   (David Malý, 27. 06. 2013)
» Parkway Drive vyrazí v zimě na Evropské turné. Českou zastávku neplánují   (David Malý, 16. 07. 2015)
» Parkway Drive podpálí Forum Karlín   (Monika Jetelová, 03. 07. 2020)
» Parkway Drive opět potvrdili svou dominanci na poli metalcoru   (David Malý, 20. 02. 2019)
» Parkway Drive slíbili na Aerodrome festivalu návrat do Prahy   (Karel Souček, 07. 07. 2018)
» Atlas   (David Malý, 14. 12. 2012)
» Reverence   (David Malý, 20. 02. 2019)
» Horizons   (David Malý, 14. 12. 2012)
» Killing With a Smile   (David Malý, 14. 12. 2012)
» Druhý den festival Brutal Assault navštívili přední představitelé hned pěti žánrů   (David Malý, 22. 08. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Do Rock Café přijede metalcorová partička Our Hollow, Our Home.
03.10.

Do Rock Café přijede metalcorová partička Our Hollow, Our Home.

Je to sotva půl roku co se tu angličtí Our Hollow, Our Home objevili v Rock Café co by support švédské...


Pozvánka na narozeninový koncert Karla Bláhy, zpěváka, který svou pěveckou kariéru spojil s operetou a muzikálem
02.10.

Pozvánka na narozeninový koncert Karla Bláhy, zpěváka, který svou pěveckou kariéru spojil s operetou a muzikálem

Zazní podmanivý tenor Karla Bláhy nejen v písních ze slavných muzikálů V pražské Městské knihovně na Mariánském...


Velký showman a král coverů, Leo Moracchioli, vystoupil v pražském Forum Karlín
02.10.

Velký showman a král coverů, Leo Moracchioli, vystoupil v pražském Forum Karlín

Známý norský zpěvák, multiinstrumentalista a producent Leo Moracchioli zaměřující se na covery nejpopulárnějších...


Placebo rozjíždí evropské turné, v Praze se zastaví koncem října
02.10.

Placebo rozjíždí evropské turné, v Praze se zastaví koncem října

Britské duo Placebo konečně vyjíždí na evropské turné ke své poslední, v pořadí osmé...


Kapela Mirai již podruhé ovládne pražskou O2 arénu!
02.10.

Kapela Mirai již podruhé ovládne pražskou O2 arénu!

Jedna z nejposlouchanějších popových kapel Česka se před nějakou dobou rozhodla dva měsíce po sobě vyprodat naši...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Spass muss immer sein
23.09.

Spass muss immer sein

» Vltava

Spass muss immer sein hlásá názvem nového alba hudební skupina Vltava....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru