Support Lesbiens zažehli zapomenutá přátelství a vydávají nové album Sugarfire

Sugarfire je název nového alba pop-rockové kapely Support Lesbiens. Přináší kromě dvanácti příběhů v podobě písní dva nové faktory, které činí toto album výjimečným. Prvním jsou hned tři nové nahrávky v češtině a druhým je návrat bývalého frontmana kapely Czendy Urbánka, který se významně podílel na tvorbě některých z největších hitů Support Lesbiens, a právě na albu Sugarfire spolu se zpěvákem a frontmanem Dušanem Markem nazpíval jednu ze zmíněných českých novinek. Na Sugarfire posluchači uslyší jak singl In The Club, který se drží v rádiích od svého letního vydání až dodnes, tak již vydané singly SINS a Anytime Anywhere v novém kabátu.    



Sugarfire je novým albem Support Lesbiens po 6 letech. „O nové desce jsme mluvili už od konce lockdownu, ale za tu dobu se stala spousta nepředvídaných událostí, které práci oddalovaly. Bylo to jednu dobu opravdu hodně frustrující, ale je to tak, že člověk míní, pánbůh mění. Nakonec se nám ale na konci minulého roku konečně podařilo nejen ten oheň zase zažehnout, ale i pořádně rozfajrovat a trochu ocukrovat. Je to prostě Sugarfire," říká o vzniku desky bubeník Radek Tomášek, který se zároveň na celém albu významně autorsky podílel. 

Zpěvák Dušan Marko na albu kromě nezpochybnitelného pěveckého a textařského talentu ukazuje svou unikátnost i v tom, že i když je rodilý Slovák, texty v češtině pro něj nejsou žádným problémem a ve třech českých písních není ani špetka slovenského přízvuku. „Pro mě je tahle deska úspěchem už jen z toho důvodu, že jsem si u její tvorby nemusel na nic hrát. Napsali jsme s klukama desítky demáčů, některé zůstaly takzvaně v šuplíku. Ty nejlepší songy, které s námi silně zarezonovaly, si ale našly svoje místo na albu. Žádný kalkul, jenom pocit. Když jsme cítili, že se potřebujeme vybít, napsali jsme rockový pecky. Měli jsme chuť si vyhodit z kopýtka, udělali jsme párty songy. Chtěli jsme dát prostor romantické duši, je tam pár hlubokých pecek. Je to deska nás všech," dodává zpěvák. 

Dalšími autory a tvůrci alba Sugarfire jsou i zbývající členové Support Lesbiens – kytaristé Hynek Toman a Filip Fendrych a dále baskytarista Marek Leždík. Je tu však i jeden další člověk, který se na albu podílel nejen autorsky, ale svůj hlas opět kapele propůjčil bývalý zpěvák Josef Czenda Urbánek. „Měli jsme rozdělaný song s myšlenkou toho, že by to mohl být duet. Cítil jsem z toho dialog v češtině. Povídali jsme si o tom všichni u Hynka doma a pak někdo řekl: a co Czenda?" vzpomíná dále Radek na vznik písničky „Dublin", ve které můžete slyšet právě jak současného, tak bývalého frontmana. 



I Czenda se pro tento krátký návrat pochopitelně nadchnul: „Když se mi Ráďa ozval, jestli bych neotextoval písničku pro Supporty, myslel jsem si, že to je jeden z jeho klasických žertíků. A on nebyl. Dlouho jsem žádný text někomu nenapsal, takže to byl trochu stres, ale zároveň i výzva. A já mám výzvy rád. Nakonec jsou z toho 3 texty. Dušan to skvěle nazpíval a celkově si to krásně sedlo. Moje tři děti to znají nazpaměť, pořád si to broukají a z toho mám největší radost. Držím klukům pěsti, ať se nová deska líbí." 

Na vzniku alba Sugarfire se podílel také Ecson Waldes, kterému kapela po osvědčené a dlouholeté spolupráci svěřila i mix a mastering desky.
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Návrat Roxette: Písně, které psaly dějiny, znovu naživo
23.09.

Návrat Roxette: Písně, které psaly dějiny, znovu naživo

Legendární Roxette se po letech vrací na pódia s novou energií a svěží koncertní show. Českému publiku se tato...


Křehkost i síla: Lauren Spencer Smith okouzlila Prahu
22.09.

Křehkost i síla: Lauren Spencer Smith okouzlila Prahu

Lauren Spencer Smith zavítala 19. září 2025 poprvé do Prahy a její koncert se proměnil v emotivní zážitek,...


Nový singl Borise Carloffa doprovází černobílý „gangsterský“ klip
22.09.

Nový singl Borise Carloffa doprovází černobílý „gangsterský“ klip

Producent, hudebník a multiinstrumentalista Boris Carloff přichází osm let po vydání třetího alba The Solipsist s novým...


Narvan se vrátil na scénu a míří do Rock Café
22.09.

Narvan se vrátil na scénu a míří do Rock Café

Po odmlce, která trvala téměř čtvrt století, se na scénu vrací funková raketa Narvan se třemi původními...


Tamino okouzlil svou melancholií i křehkou silou
21.09.

Tamino okouzlil svou melancholií i křehkou silou

Belgicko-egyptský zpěvák a skladatel Tamino se vrátil do Prahy. Při příležitosti vydání nové desky Every Dawn’s...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sains et Saufs
17.09.

Sains et Saufs

» ZAZ

Sains et Saufs je název šestého studiového alba francouzské zpěvačky...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru