„Stěžejní je pro mě vždycky groove,“ říká o výběru coverů Alfons Llupi z kapely Hitfakers

Funky skupina Hitfakers působí na hudební scéně už 15 let a je známá především jako svérázný cover band v čele s albánským charismatickým zpěvákem Alfonsem Llupim, který dodává formaci živelnou energii a temperament. Nyní ovšem přichází s autorským singlem Back to Front a úplně prvním videoklipem za dobu svého fungování. Při této příležitosti nám Alfons Llupi odpověděl na několik otázek.

Hudební knihovna: Kolik coverů máte na svém repertoáru?Alfons Llupi: „Bude jich kolem pětadvaceti, nikdy jsem to přesně nepočítal."
HK: "Podle jakých kritérií skladby na předělání vybíráte? AL: „Stěžejní je pro mě vždycky groove, základní rytmická složka skladby, která se člověku dostane pod kůži tak, že tak trochu zapomene sám sebe. Dokáže se uvolnit, probudit, přestává se kontrolovat a stává se součástí muziky. Hodně mě baví a inspiruje celá soul-funková scéna a její vývoj během let."

HK: Jak k originálům přistupujete? Snažíte se o věrnost nebo hodně volně? 
AL: „Spousta kapel se snaží hrát covery přesně tak, jak jsou původně napsané. To ale nikdy nemůže být tak dobré jako originál! Navíc mají lidi tendenci pak ty dvě věci porovnávat. My jsme se už od názvu kapely Hitfakers rozhodli použít jenom kostru určitého hitu a obalit ji vlastní aranží. Jedině tak můžeme hrát známé pecky a přitom být originální a sví."



HK: Kdy jste začali s vlastní tvorbou?
AL: „Když jsme se chtěli dostat z klubů na větší pódia. Nejdřív to byly nevinné „jamy", kdy jsme s klukama jen tak blbli a bavili se, ale postupem času začaly vznikat opravdové písně, jako třeba Believe me. A ty jsme začali vkládat do svých koncertů."

HK: Kdo je autorem textů a hudby? 
AL: Autorem hudby jsem převážně já, můj bratr Eusebio, Ondřej Kuchař, Omar Sakiqi a Lukáš Masopust. Texty dáváme dohromady s různými muzikanty a přáteli, například Jana Pírková nám pomohla dodělat naše úplně první, avšak oficiálně nevydané album HTFKRS Countlessdays."
HK: Kolik skladeb bude na novém EP a proběhne nějaký křest?
AL: „Budou na něm maximálně čtyři vlastní věci a jeden cover. Křtíme snad každý víkend, takže proběhne určitě."

HK: Máte krásný klip ke skladbě Back to Front. Kde probíhalo natáčení a co vás na něm nejvíce bavilo? 
AL: „Natáčelo se v okolí Liberce, byl to ovšem neskutečně nevšední zážitek. Šlo o mou vůbec první zkušenost s natáčením klipu a podle toho jsem se taky choval. Celkově jsem se hodně soustředil, nejen na svůj výkon, ale na natáčení obecně a prožíval jsem ho spíše vnitřně."



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Nick Mulvey okouzlil Prahu, Futurum se ponořilo do jemné melancholie i radostné energie
16.10.

Nick Mulvey okouzlil Prahu, Futurum se ponořilo do jemné melancholie i radostné energie

Vyprodané pražské Futurum se 13. října 2025 rozeznělo jedinečným zvukem britského písničkáře...


Na Colours of Ostrava se po třech letech vrací populární americké duo
16.10.

Na Colours of Ostrava se po třech letech vrací populární americké duo

Organizátoři festivalu Colours of Ostrava pokračují v třetí dekádě své existence. Nově však již bez hlavní...


Festival Mighty Sounds přidává ikony skate punku
16.10.

Festival Mighty Sounds přidává ikony skate punku

Nový přírůstek do line-upu festivalu Mighty Sounds má potenciál být jedním z headlinerů. Účast totiž potvrdila americká...


Naděje na nejlepší show roku stále žije
16.10.

Naděje na nejlepší show roku stále žije

V polovině roku oběhl planetu záznam ze show Parkway Drive. Zpěvák Winston McCall stojící na visuté plošině...


FALSEBOUND v novém singlu reflektují pocity odcizení a prázdnoty
15.10.

FALSEBOUND v novém singlu reflektují pocity odcizení a prázdnoty

Melancholické melodie a kytarové plochy se střídají s drtivými riffy a masivní rytmickou sekcí, to vše...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Giants and Monsters
01.10.

Giants and Monsters

» Helloween

Giants and Monsters je název sedmnáctého studiového alba powermetalových...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru