Steven's vydávají živák z Blues Alive a předskočí Walteru Troutovi

Karlovarští Steven´s, vítězové soutěže Blues Aperitiv, vydávají audio i video záznam živého koncertu z mezinárodního festivalu Blues Alive. Další novinkou je, že kapela vystoupí 23. dubna před několikanásobným držitelem Blues Music Awards a British Blues Awards, kytaristou Walterem Troutem, v prostoru Archa+. 

Mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku hostí každý rok ikony blues a zároveň otevírá dveře slibným hudebním juniorům talentovou soutěží Blues Aperitiv. Právě Steven´s jsou vítězem z roku 2022. „Steven's vyhráli v roce 2022 tuto soutěž naprosto přesvědčivě. Působili na celou mezinárodní porotu jako blesk z čistého nebe. Tehdy to byla vlastně úplně neznámá a přitom takzvaně hotová kapela. O rok později v rámci hlavního festivalového programu v ostré světové konkurenci a před vyprodaným tisícovým hledištěm opravdu rozkvetla,” popisuje dramaturg festivalu Ondřej Bezr

„Svůj tehdejší názor jsem po jejich vystoupení lehce přehodnotil - Steven's byla kapela hodně našlápnutá, ale teprve jaksi v rozpuku. A něco mi říká, že tenhle květ ještě není zdaleka poslední a nejkrásnější. Steven's jsou trvalka, která se každým koncertem kultivuje. Klobouk dolů,” dodává Bezr.



Formaci tvoří kytarista, zpěvák a autor většiny skladeb Štěpán Kordík, baskytarista Honza Donda, klávesista Miki Kopecký, bubeník Honza Řehák a vokalistky Magdaléna Kordíková a Kristýna Gubišová. Sestavu v Šumperku rozšířili trumpetista Jan Prokop, saxofonista Vojtěch Polej a trombonista Tomáš Hykl. Setlist záznamu Live at Blues Alive 2023 tvoří tři skladby z debutového alba Runnin' Man a šest tracků z připravované, zatím bezejmenné desky. 

„Když píšu hudbu, občas se musím krotit v aranžích, tady bych nejraději druhou kytaru, támhle zase mohutnou nástrojovou plochu. Písně jako Yes/No nebo Runnin' Man se s dechovou sekcí staly ještě údernějšími, než jsem očekával,” popisuje Kordík

Mezinárodní festival Blues Alive proběhne letos v Šumperku od 14. do 16. listopadu. Jako každý rok se na něm naživo představí vítězové aktuálního ročníku soutěže Blues Aperitiv pro nové bluesové talenty. Její koncertní finále se uskuteční 13. dubna v Domě kultury.
Foto: Ota Blahoušek

ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
„Traband byl splněný sen, ze kterého jsem se probudil,“ říká Jarda Svoboda.
15.08.

„Traband byl splněný sen, ze kterého jsem se probudil,“ říká Jarda Svoboda.

Album Traband - Montáž 1996–2014 připomíná dvacet let jedné výjimečné cesty. Nová retrospektiva v dvaceti...


Alien Ant Farm konečně dorazili v roli hlavní hvězdy
15.08.

Alien Ant Farm konečně dorazili v roli hlavní hvězdy

Evropská letní festivalová sezóna může někdy způsobit pozitivní vedlejší účinky v podobě menšího „výplňového”...


Ostrov, který na pár dní patří hudbě: Sziget proměnil Budapešť v centrum léta
14.08.

Ostrov, který na pár dní patří hudbě: Sziget proměnil Budapešť v centrum léta

Nultý den Szigetu se nesl především ve znamení příjezdu a zabydlování. Cesta z centra Budapešti do areálu festivalu...


Při čtvrtém dni festivalu Brutal Assault jsme cestovali z říše do říše
13.08.

Při čtvrtém dni festivalu Brutal Assault jsme cestovali z říše do říše

Závěr festivalu Brutal Assault nabídl kromě příjemného slunečného počasí i další možnosti objevování....


Koncert pro Kaštánka, který tady zanechal velkou nesmazatelnou stopu, zněl Modrou Vopicí
13.08.

Koncert pro Kaštánka, který tady zanechal velkou nesmazatelnou stopu, zněl Modrou Vopicí

„Znovuzrození" Boa - nápad, který se proměnil v zážitek pro tento večer Na pódiu v Modré Vopici se 8. srpna...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta