Space Hamster na novém EP posílají křečka na věčnost

Recenze alba : EON

Album: EON
Interpret: Space Hamster
Celkový čas: 00:13:52
Vydavatel:
Rok vydání: 2023
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Brněnská death metalová pětice Space Hamster na konci roku 2023 vyráží do útoku s novým albem EON. Třískladbové EP po čtyřech letech navazuje na velmi povedenou debutovou desku „The Ascent to Nothingness” a nabízí moderní technický death metal s metalcorovou příchutí.

Úvodní skladba „Erratic” začíná krátkou předmluvou s rétorickou otázkou a věnuje se snaze lidské rasy vyhnout se zapomnění. Po klidném začátku se hned těším z nevyzpytatelné sypanice a zrnitého hlasu zpěváka Martina. „Erratic” několikrát nabídne lehké změny tempa, nicméně od prvních tónů této téměř pětiminutové skladby se jedná o velmi rychlou pecku. Táhnou ji především kulometné bicí od bubeníka Denise, Dutkiho bublající baskytara a všudypřítomný vokál. Kromě několikavteřinové pauzy zhruba v polovině skladby není čas popadnout dech.


Tempo zpočátku udržuje i druhá skladba „Obliteration”. V ní si poslechneme nepříliš pozitivní vizi kapely o tom, jak bude vypadat boj lidstva o přežití a o našem vyhlazení. Skladba je znovu velmi dynamická, rozhodně je ale pomalejší než úvodní kousek, zejména v refrénu. Do popředí se dostává i hlavní kytara kytaristy Motoráka. Jeho vyhrávky znějí zřetelněji v průběhu celé písně a v její polovině se pro ně celý kolos na chviličku zastaví. Ve skladbě „Obliteration” můžeme slyšet jak hlubší vokály zpěváka Martina, tak i hostující hlas Juliena Deyrese, zpěváka slovutných progresivně metalových Gorod.


Poslední pecka „Nexus” začíná kytarovou vyhrávkou, kterou hned doplní death metalová vřava. Tady se dozvíme, zda po nás vlastně zbyde nějaký odkaz a v jaké formě započneme novou epochu našeho bytí. Do třetí skladby si pánové ze Space Hamster schovali své nejtechničtější dovednosti. Co se pestrosti týče nabízí „Nexus” nejlepší poslech a v jeho druhé polovině se dočkáme i krátkého gradujícího sóla. Skladba nemá sestupnou tendenci a Martinův štěkot trvá až do poslední vteřiny. Jako bonus EP obsahuje i akustickou verzi této skladby v podání obou kytaristů Dominika a Motoráka.

Space Hamster letos slaví desetileté výročí a s novým EP útočí na přední příčky tuzemské metalové scény. Ve skupině najdeme dekády zkušeností napříč žánry a jejich technická zdatnost je slyšitelná v každé písni. To platí i o předchozí nahrávce, nicméně novinka opět posouvá kapelu do vyšších sfér, kde si směle mohou podat ruku s mezinárodní elitou. Kapela k nové desce právě dokončuje turné a pokřtí ji na domácích prknech na brněnské Melodce v sobotu 16. prosince.

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
FOTOreport: Palaye Royale nás zklamat prostě neumí, předvedli nezapomenutelnou show a oznámují novinky
21.06.

FOTOreport: Palaye Royale nás zklamat prostě neumí, předvedli nezapomenutelnou show a oznámují novinky

Palaye Royale nás v uplynulých několika dnech poctili svou dvojnásobnou návštěvou a my se nemůžeme dočkat jejich dalšího...


Nové album, které uvádí singl Welcome to Nashville, nahrál Marpo v legendárním studiu Blackbird
21.06.

Nové album, které uvádí singl Welcome to Nashville, nahrál Marpo v legendárním studiu Blackbird

Na devátém albu Cowboys & Dreamers spolupracoval Marpo s hvězdnými jmény americké hudební scény Marpo,...


Symfonici na festivalu Metronome rozechvěli hladinu Křižíkovy fontány a Praha dojala Kosheen
21.06.

Symfonici na festivalu Metronome rozechvěli hladinu Křižíkovy fontány a Praha dojala Kosheen

Čtvrtek odstartoval ročník 2024 festivalu Metronome pozvolna, zato s pořádnou dávkou emocí. Kosheen slavili 25 let a Michael...


Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku
20.06.

Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku

V úterý 18. června poctila Prahu svou návštěvou na svém evropském turné kanadská umělkyně...


Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika
20.06.

Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika

Každoročně pořádaná akce v obci Měcholupy na Nepomucku s názvem Růža Fest měl na letošek pevně stanovený...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru