Sleeping With Sirens se po čtyřech letech vrátili před české fanoušky, přivezli si vážené hosty Don Broco a Ocean Grove až z daleké Austrálie

Sleeping With Sirens se v sobotu 4. března vrátili do Prahy s novým albem Complete Collapse, ze kterého zahráli jen nejpopulárnější skladby „Crosses" a „Bloody Knuckles". Větší prostor dali desce How It Feels To Be Lost, která vyšla v průběhu světové pandemie, a neměli tak možnost ho řádně představit. Sobotní večer byla jejich první zastávka na našem území po celých čtyřech letech, kdy v narvaném Fóru Karlín otevírali pro Good Charlotte! Tentokrát mužstvo Kellina Quinna headlinovalo vlastní show, kterou podpořili britští Don Broco a Australané Ocean Grove. Z důvodů vysokého zájmu byl koncert přesunut z Lucerna Music baru do prostor klubu SaSaZu, který se osvědčil.

Američané zahájili energickým zástupem skladeb „Break Me Down", „Kick Me" a „Leave It All Behind", které si ihned od počátku vysloužili moshpit Nesměly chybět ani osvědčené hity jako „Better Off Dead", „Do It Now Remember It Later" nebo „If I´m James Dean You´re Audrey Hepburn". Zazněl dokonce i dojemný cover skladby „Iris" od The Goo Goo Dolls, ve kterém nádherně vyzněly známé vysoké vokály frontmana. Nakonec se k němu připojil i celý klub. Akusticky Kellin Quinn ve společnosti kytaristy Nicka Martina zahráli i měkkou verzi skladby „With Ears To See And Eyes To Hear" ze stejnojmenného debutového alba z roku 2010. Kytarista v průběhu večera také zaujal svými screamy a backing vokály, které krásně doplňovali frontmana. Set ukončili tradičně svou asi největší peckou „If You Can´t Hang".

Mimo vydařený hudební výkon nechyběly ani známé triky basáka Justina Hilla při skladbě „Agree To Disagree", mikrofon lítající vzduchem a hromady trsátek vhozených do davu, které členové crew kapely nestačili ani doplňovat. Z toho negativního aspektu také musíme zmínit potíže se zvukem. Bohužel hned při prvních několika větách úvodní skladby „Break Me Down" vypadl mikrofon. Situace nastala ještě několikrát v průběhu setu. Naštěstí to ale nebylo tak drastické na přerušení koncertu.

Pro doplňující brity Don Broco se jednalo o premiéru v uzavřeném prostoru. Své poprvé před českým publikem si odehráli loni v létě na festivalu Rock For People, na který v průběhu sobotního setu vzpomínali. Dokonce ho označili za ten nejlepší festival na světě. Bylo znát, že by se pánové rádi vrátili do areálu hradeckého letiště na přídavek.

Ocean Grove se u nás ukázali již na konci loňského října, když zahráli v nedalekém Cross klubu, takže jejich tvorba mnohým nebyla vůbec neznámá. Zazněli skladby jako „Superstar", „Cali Sun", „Silver Lining", „Bored" nebo „Sunny", kterou ukončili svůj set. Pozitivní energie a australské sluníčko z nich sílilo celou dobu. Zajímavostí byla skladba, při které se frontman a basák vyměnili. Basák se chopil mikrofonu a odzpíval skladbu se svými tvrdšími vokály, přičemž zpěvák přidal druhou kytaru, aby skladba vyzněla tak jak má. Škoda byla, že z důvodů pomalého vstupu do areálu, tři čtvrtiny klubu SaSaZu byly stále prázdné. Začátek Ocean Grove si tak mohlo vychutnat pouze pár desítek fanoušků. S přílivem lidí přicházela i pozitivní energie a první mosh-pity večera.

Fotografie pro nás vytvořila Adéla Horelicová.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy
24.03.

Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy

Jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett mluví hudební kritika o americké multitalentované...


S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?
24.03.

S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?

Den D je tu. Dnes si všichni fanoušci amerických pop punkových hvězd můžou konečně poslechnout nové album, které...


The Subways zaburácí v Brně
24.03.

The Subways zaburácí v Brně

Nestárnoucí punk rocková trojice The Subways jsou opět na cestách a znovu nevynechali ani Českou republiku. Zahrají u nás...


Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům
24.03.

Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům

Sobotní večer 18.3.2023 měl ve Spáleném Poříčí titulek Josefovská akce. Rocková párty se pochlubila vystoupením...


Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený
23.03.

Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený

Pražská čtveřice Mrakoplaš, která ve své hudbě invenčně propojuje folk, blues a rock, vstupuje do druhého...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LP XXIII
08.03.

LP XXIII

» Koller David

Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru