Sleeping With Sirens se po čtyřech letech vrátili před české fanoušky, přivezli si vážené hosty Don Broco a Ocean Grove až z daleké Austrálie

Sleeping With Sirens se v sobotu 4. března vrátili do Prahy s novým albem Complete Collapse, ze kterého zahráli jen nejpopulárnější skladby „Crosses" a „Bloody Knuckles". Větší prostor dali desce How It Feels To Be Lost, která vyšla v průběhu světové pandemie, a neměli tak možnost ho řádně představit. Sobotní večer byla jejich první zastávka na našem území po celých čtyřech letech, kdy v narvaném Fóru Karlín otevírali pro Good Charlotte! Tentokrát mužstvo Kellina Quinna headlinovalo vlastní show, kterou podpořili britští Don Broco a Australané Ocean Grove. Z důvodů vysokého zájmu byl koncert přesunut z Lucerna Music baru do prostor klubu SaSaZu, který se osvědčil.

Američané zahájili energickým zástupem skladeb „Break Me Down", „Kick Me" a „Leave It All Behind", které si ihned od počátku vysloužili moshpit Nesměly chybět ani osvědčené hity jako „Better Off Dead", „Do It Now Remember It Later" nebo „If I´m James Dean You´re Audrey Hepburn". Zazněl dokonce i dojemný cover skladby „Iris" od The Goo Goo Dolls, ve kterém nádherně vyzněly známé vysoké vokály frontmana. Nakonec se k němu připojil i celý klub. Akusticky Kellin Quinn ve společnosti kytaristy Nicka Martina zahráli i měkkou verzi skladby „With Ears To See And Eyes To Hear" ze stejnojmenného debutového alba z roku 2010. Kytarista v průběhu večera také zaujal svými screamy a backing vokály, které krásně doplňovali frontmana. Set ukončili tradičně svou asi největší peckou „If You Can´t Hang".

Mimo vydařený hudební výkon nechyběly ani známé triky basáka Justina Hilla při skladbě „Agree To Disagree", mikrofon lítající vzduchem a hromady trsátek vhozených do davu, které členové crew kapely nestačili ani doplňovat. Z toho negativního aspektu také musíme zmínit potíže se zvukem. Bohužel hned při prvních několika větách úvodní skladby „Break Me Down" vypadl mikrofon. Situace nastala ještě několikrát v průběhu setu. Naštěstí to ale nebylo tak drastické na přerušení koncertu.

Pro doplňující brity Don Broco se jednalo o premiéru v uzavřeném prostoru. Své poprvé před českým publikem si odehráli loni v létě na festivalu Rock For People, na který v průběhu sobotního setu vzpomínali. Dokonce ho označili za ten nejlepší festival na světě. Bylo znát, že by se pánové rádi vrátili do areálu hradeckého letiště na přídavek.

Ocean Grove se u nás ukázali již na konci loňského října, když zahráli v nedalekém Cross klubu, takže jejich tvorba mnohým nebyla vůbec neznámá. Zazněli skladby jako „Superstar", „Cali Sun", „Silver Lining", „Bored" nebo „Sunny", kterou ukončili svůj set. Pozitivní energie a australské sluníčko z nich sílilo celou dobu. Zajímavostí byla skladba, při které se frontman a basák vyměnili. Basák se chopil mikrofonu a odzpíval skladbu se svými tvrdšími vokály, přičemž zpěvák přidal druhou kytaru, aby skladba vyzněla tak jak má. Škoda byla, že z důvodů pomalého vstupu do areálu, tři čtvrtiny klubu SaSaZu byly stále prázdné. Začátek Ocean Grove si tak mohlo vychutnat pouze pár desítek fanoušků. S přílivem lidí přicházela i pozitivní energie a první mosh-pity večera.

Fotografie pro nás vytvořila Adéla Horelicová.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album kapely Polemic uvádí singl Viem
05.03.

Nové album kapely Polemic uvádí singl Viem

11SKA , jak slovní hříčka napovídá, je jedenáctým albem skupiny Polemic. Mapuje její několikaleté tvůrčí...


Čtyři jezdci moshokalypsy
05.03.

Čtyři jezdci moshokalypsy

Nacpat na nedělní večer, kdy další den většina lidí jde do práce, do Prahy finální zastávku turné skupin slibujících...


AVATAR nabídnou svůj The Great Metal Circus
04.03.

AVATAR nabídnou svůj The Great Metal Circus

Švédská heavy metalová kapela AVATAR přiveze svůj The Great Metal Circus do Prahy. Formace, která nejen předskakovala...


Píseň Chybíš věnoval Pavel Callta svojí mamince
04.03.

Píseň Chybíš věnoval Pavel Callta svojí mamince

Po energických singlech jako Skvělej den a Vrásky z lásky přichází písničkář Pavel Callta s baladickou,...


Hořkosladká láska aneb James Arthur znovu v Praze
04.03.

Hořkosladká láska aneb James Arthur znovu v Praze

Britský zpěvák James Arthur se 22. 2. znovu – po dlouhých deseti letech – podíval do Prahy v rámci své...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru