Skywalker odmítají v novém singlu toxickou soutěživost

Tvrdost metalu a punku s příchutí moderního popu. To je nový singl a klip Penitent kapely Skywalker, který je předzvěstí jejich plánovaného podzimního EP Best of Me. A kdo má raději chlapce live, už v sobotu 18. 6. vystoupí na letošním ročníku Rock For People.   

„Song je o tom, jak se hodně z nás pod vlivem toxický soutěživosti dere nahoru za svým snem. A to klidně i přes mrtvoly. Totálně bezohledně vůči celku, komunitě. Já vlastně říkám, že jsem z toho všeho frustrovaný. Pokud se někdo bude chtít dostat výš přese mě a tím mě zničit, tak ať si to užije, protože ze mě nikdy to nejlepší nedostane. S tím koreluje i název EP Best of Me. Hledám vlastně nějakou kajícnost ve svědomí a lidskosti," vysvětluje k textu frontman kapely Jay Skywalker

Vizuální ztvárnění klipu je co do konceptu jednoduché. Jde o kombinaci bílé a červené: „Chtěli jsme evokovat to, co milujeme už od dospívání. Cool estetiku punk rockových a nu metalových klipů. Metafora zabalení a rozbalení kulis klipu koresponduje s textem, ve kterém se vlastně otevírá a rozbaluje to, co je ve mně. Červená je pro nás symbolika krve života," dodává k uměleckému konceptu Jay. Klip realizoval mladý talent Tom Tejkl, který spolupracuje s kapelami Hopes nebo Glad for Today.   



V plánu má kapela přes léto hlavně hrát a soustředit se na novou muziku. Po songu Penitent chce vypustit minimálně další 3 singly, které se následně spojí v EP Best of Me. Těžký rok 2021 hodnotí vlastně pozitivně, v únoru totiž vydali desku Late Eternity, která získala oslavné recenze i v magazínech jako Rock Sound nebo Kerrang. Následné čekání na turné k albu bylo už o dost míň veselejší, a to vlivem další vlny pandemie.  

„Jsme odrostlí na punku a metalu, takže pocity jako vztek a frustrace jsou pohon, na který běží naše energie. Takže už teď vím, že tohle zužitkujem. Navíc si samozřejmě uvědomujeme, že nejde o výjimečné pocity, lidi okolo nás se s námi spojí," hodnotí zpětně kapelní pocity Jay.  
Foto: Tom Tejkl
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Archers: První dlouhohrající deska je pro kapelu zásadní prohlášení
26.05.

Archers: První dlouhohrající deska je pro kapelu zásadní prohlášení

Před jejich premiérovým koncertem v České republice jsem se na festivalu Rock for People setkal se zástupci...


David Byrne představí v Praze nové album i svou jedinečnou hudební vizi
26.05.

David Byrne představí v Praze nové album i svou jedinečnou hudební vizi

David Byrne, zakladatel Talking Heads, držitel Grammy, Oscara i Zlatého glóbu a jedna z nejoriginálnějších postav...


The Rocketman přiveze do Prahy futuristickou rave show
26.05.

The Rocketman přiveze do Prahy futuristickou rave show

Už 13. června 2026 dorazí do pražského klubu ROXY jeden z nejvýraznějších producentů současné rave...


Co si nenechat ujít na letošním festivalu Brutal Assault?
25.05.

Co si nenechat ujít na letošním festivalu Brutal Assault?

Brutal Assault 2026 už dávno není jen čistě metalovým festivalem. Každý rok nabízí fascinující směs extrémní...


Třpytivé sako a podmanivý hlas - Chris Grey okouzlil Prahu
24.05.

Třpytivé sako a podmanivý hlas - Chris Grey okouzlil Prahu

Pražské Roxy se 20. května zahalilo do atmosféry Paradise Lost Tour zpěváka Chrise Greye. Večer plný podmanivých...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...