Skupinu Megadeth letos v Praze neuvidíme

O plánovaném Aerodrome festivalu jsme již před časem informovali. Legendární kapela Megadeth byla nucena zrušit část svého turné, proto ji 17. června na festivalu neuvidíme. Důvodem zrušení je smrt bratra baskytaristy Davida Ellefsona, který prohrál svůj boj s rakovinou. Na webových stránkách kapely nalezneme prohlášení, kde skupina celé rodině vyjadřuje nejhlubší soustrast a prosí své fanoušky, aby se ke truchlící rodině připojili v modlitbách. Megadeth se na koncertní pódia vrátí 20. června.

Pod názvem Aerodrome se letos v Praze na Výstavišti uskuteční dva festivaly. První, který uvede Avenged Sevenfold, Roba Zombieho, se odehraje již 17. června. Druhý festival se koná 8. července na pražském Výstavišti, přičemž mimo Metallicy, jejíž vystoupení již bylo oznámeno, se mohou fanoušci těšit také na známou hudební legendu Alice In Chains. Obě uskupení doplní finská death metalová kapela Children of Bodom, která má za sebou společné vystupování s takovými legendami jako právě Megadeth, Slayer či Judas Priest. Pětice dosud vydala osm studiových alb, kterých se prodalo více než čtvrt miliónů kusů. Na festivalu se představí také kapela Kvelertak, která byla před třemi lety oceněna jako norský objev roku.

Foto: FB profil

GALERIE

Související obsah:

» Megadeth   (Jakub Fritsche, 11. 06. 2013)
» Megadeth budou slavit třicetiny ve velkém   (Karel Souček, 15. 02. 2013)
» Příští pátek se metalisté konečně dočkají   (Karel Souček, 24. 05. 2013)
» Festival Aerodrome posílí o Alice In Chains a další   (Jan Vavřík, 23. 01. 2014)
» První ročník festivalu Aerodrome přilákal 17 tisíc lidí   (David Malý, 18. 08. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Ruská hardcorová mašina Moscow Death Brigade přijede kázat do Brna
10.05.

Ruská hardcorová mašina Moscow Death Brigade přijede kázat do Brna

Moskevská parta Moscow Death Brigade se po roční pauze vrací na česká pódia. Poprvé zahrají v moravské...


Open air punkový festival v Medvědovi měl výběrový line-up a skvělou atmosféru
08.05.

Open air punkový festival v Medvědovi měl výběrový line-up a skvělou atmosféru

Známé centrum živých koncertních událostí nabídlo příchozím hudební přehlídku, jejíž název Pilsen Punk...


Beats for Love 2025 slibuje světové premiéry a revoluční live show
08.05.

Beats for Love 2025 slibuje světové premiéry a revoluční live show

Jedenáctý ročník Beats for Love, největšího festivalu elektronické hudby ve střední Evropě, se uskuteční...


Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce
08.05.

Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce

Telentovaný písničkář RODAN vydává nové EP s názvem Volám domů, své vůbec první autorské...


Výstava Oceán a spol. v Popmuseu vypráví příběh slavné kapely
07.05.

Výstava Oceán a spol. v Popmuseu vypráví příběh slavné kapely

Až do 9. října 2025 potrvá v prostorách Popmusea v pražském KC Kaštan výstava s názvem Oceán...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru