Singlem High ohlašuje Štěpán Urban nejen novou desku, ale také éru

Křehký, intimní, o samply se opírající popový singl. To je skladba High Štěpána Urbana, talentovaného zpěváka, kytaristy a songwritera, kterého si mnozí pamatují jako finalistu Superstar z roku 2015. Štěpán přichází s novou kapitolou své tvorby, která hravě odhazuje právě nálepku "toho, co byl v Superstar” a jde mnohem dál. Opírá se při tom o poctivou a osobitou vlastní tvorbu v češtině. Singl High předznamenává připravované album, které vyjde na podzim 2024 pod labelem Tranzistor.Na české scéně není Štěpán Urban žádným nováčkem, naopak je srostlý se scénou, která obklopuje aktivní postavu současného rapu Paulieho Garanda. Když se v roce 2021 stal pevnou součástí jeho živé kapely, nenechala na sebe spolupráce na textech a tvorbě dlouho čekat. Společně s producentem Matějem Soukupem (tvořícím pod jménem UMP, under my pillow beats) stojí taky za aktuální a kritiky skvěle přijímaným EP Paulieho Garanda "Nahoru na dno”. A právě v této čím dál žádanější producentské dvojici Soukup a Urban vznikl i nový singl přímo pro Štěpána. 

Píseň našla svou finální podobu jako poslední kousek mozaiky nového alba, ale vychází přitom jako první. „High je pro mě tak trochu bilancováním nad tím, co bylo. Ale paradoxně je pro mě důležitým prvním krůčkem do budoucna,” říká k tomu sám Štěpán Urban. „Je to první vlaštovka z chystaného alba, ale taky je to první autorská písnička, kterou vydávám po spolupráci s Matějem Soukupem," dodává k tomu Štěpán. „Jsem šťastný, že se do ní povedlo dostat všechno, co jsem chtěl sdělit. Určitou osobitost, naléhavost…ale hlavně tu naději," doplňuje autor a interpret v jedné osobě. 

Kromě producenta Matěje Soukupa (UMP) se na písni High i albu podílí Kenny Rough, který se stará o mix a master. Videoklip byl natočen ve Zlíně pod taktovkou Šimona Loveckého a Jonathana Momcheva. Další ochutnávkou z alba bude singl Brighton, který vyjde v srpnu 2024 a na jehož textu se podílel právě Paulie Garand. 
Foto: Táňa Lvovská
GALERIE

Související obsah:

» EP Štěpána Urbana vypráví o touze milovat a být milován   (Karel Souček, 14. 03. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru