Singl Den co den naznačuje, že Krajina Ró vydává magické album

Magická, uhrančivá, plná kontrastů a nesmírně pestrá. Taková je nová písnička Den co den, kterou kapela Krajina Ró ohlašuje druhé album Mlhoviny. Skupina, v níž se  propojili zkušený hudebník Michal Němec z Jablkoně s triem The Bladderstones a zpěvačkou Annou Břenkovou, chystá album na duben. Vyznění písně ještě umocňuje poetický videoklip Jakuba Čermáka, odehrávající se ve fantaskním mrakodrapu na kuří noze.

Skladba začíná jednoduchým kytarovým motivem, který je po několika taktech převálcován nástupem ostatních nástrojů s dominantním melodickým rifem sólové kytary. Bouřlivá přeháňka odezní a vynořuje se křehký dívčí zpěv, na který vzápětí navazuje kontrastní mužský baryton. To celé se pak v malých obměnách několikrát opakuje. Baladický text a množství barevných kontrastů  dokresluje až osudově silnou atmosféru celé písničky.„Princip vlídných a přístupných částí střídaných mohutným, místy až výrazně rockovým vzepětím, do určité míry prostupuje celým albem. Ženský a mužský hlas se střídají i doplňují, přičemž vysoká kvalita a srozumitelnost textu je samozřejmostí," říká kapelník Michal Němec

Hudebník a filmař Jakub Čermák měl při zpracování videoklipu úplně volnou ruku. „Co je to Krajina Ró? Nikdo neví – a právě s tímhle tajemstvím se, myslím, v její hudbě počítá. Tajemství podněcuje zvědavost, zvědavost zase představivost. Po delší době jsem u nějakého klipu dostal dostatečně volnou ruku a měl i prostor a čas, abych své představivosti mohl popustit uzdu a nechat ji se pořádně rozklusat do krajiny... Jestli tou krajinou byla právě Ró a co se v té krajině mezi dvěma postavami ve fantaskním mrakodrapu na kuří noze vlastně odehrálo, nechávám zvědavosti divákově. A uživatelům astrolábů," uvádí Jakub Čermák.

O čem písnička Den co den je, nechává Michal Němec zásadně na posluchačích. „Ať si každý myslí co chce, všechno je správně. Jak slyší, resp. vidí písničku Jakub Čermák, je zřejmé z klipu, který pro ni vytvořil. Mně připadá úžasný: nápaditý, tajemný, pestrý, plný všelijakých obrazů a překvapení, prostě krásný a řekl bych i vzrušující!," uzavírá.

Mlhoviny navazují na debut Krajiny Ró Hotel Blázen (2020). Obsahují 10 původních písniček s českými texty a vycházejí 28. dubna 2023 u vydavatelství Indies Scope. Natočil, vybrousil a producentsky nahrávku i tentokrát ohlídal Ondřej Ježek ve studiu Jámor.
Foto: Richard Hodonický
GALERIE

Související obsah:

» Rok od vydání Hotelu Blázen chystá Krajina Ró slavnostní křest   (Karel Souček, 29. 09. 2021)
» Michal Němec se obklopil omladinou, Krajina Ró vydá debut   (Karel Souček, 26. 09. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy
24.03.

Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy

Jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett mluví hudební kritika o americké multitalentované...


S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?
24.03.

S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?

Den D je tu. Dnes si všichni fanoušci amerických pop punkových hvězd můžou konečně poslechnout nové album, které...


The Subways zaburácí v Brně
24.03.

The Subways zaburácí v Brně

Nestárnoucí punk rocková trojice The Subways jsou opět na cestách a znovu nevynechali ani Českou republiku. Zahrají u nás...


Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům
24.03.

Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům

Sobotní večer 18.3.2023 měl ve Spáleném Poříčí titulek Josefovská akce. Rocková párty se pochlubila vystoupením...


Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený
23.03.

Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený

Pražská čtveřice Mrakoplaš, která ve své hudbě invenčně propojuje folk, blues a rock, vstupuje do druhého...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LP XXIII
08.03.

LP XXIII

» Koller David

Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru