Showmanství, euforie a čistá rocková energie – tak vypadal večer s Palaye Royale a Charming Liars

Svůj první koncert u nás odehráli Palaye Royale v roce 2019 ve vyprodaném, ale malém klubu, konkrétně ve Futurum Music Baru. V pondělí se u nás pokusili pokořit mnohem větší výzvu, a to Malou sportovní halu v Holešovicích. Jednalo se zároveň i o jejich halovou premiéru. Jak se vyrovnali s přerodem z klubové kapely na halovou? Byly jejich schopnosti na tak velkou show dostačující? A jak na tuto změnu reagovali fanoušci?

Jako první před vyprodanou halu předstoupili Charming Liars. Jejich frontman, Kiliyan Maguire, má leccos společného s Remingtonem Leithem – přestože se jedná o kapelu téměř neznámou, dokázal přítomné okamžitě strhnout svým výrazným čistým vokálem, sršící energií, zdravým egem a osobním kouzlem. Za nedlouho už celá hala zpívala s ním a na povel mávala, tleskala a rozsvěcela telefony. Nadšené přijetí ze strany fanoušků Palaye Royale téměř působilo dojmem, že to Charming Liars jsou headlinery večera.

Palaye Royale v našich končinách drží nechtěný rekord – jako kapela, jejíž koncert měl proběhnout první den, kdy vstoupila v platnost proticovidová opatření, mají se svým setem snad největší zpoždění, jaké u nás kdy který hudebník nabral. A to téměř přesně dva roky. Když kapela konečně vstoupila na podium nazdobené květinami a typickým žárovkovým logem kapely, dostalo se jim přivítání, o jakém sní snad každá kapela. Nekonečná radost fanoušků, že se jejich vystoupení konečně dočkali, zelektrizovala okolní vzduch a stejné pocity zcela očividně sdílela i kapela. "You'll Be Fine", "Death Dance", "Don't Feel Quite Right", "Hang On To Yourself" nebo "Fucking With My Head"  nenechali nikoho v klidu. Dokonce si střihli i cover "Teenagers" od populárních My Chemical Romace.
Přestože byla na Palaye Royale vidět únava z dlouhého amerického a evropského turné, které mají za sebou, vydali ze sebe pro pražské fanoušky naprosto vše a jejich vystoupení působilo spíš jako větrná smršť. Remington Leith je prostě showman, jehož zásoba energie je snad nevyčerpatelná. Zpěvem i křikem směle konkuroval nadšenému jásotu a sborovým zpěvům fanoušků, z podia si udělal osobní hřiště, kde skákal a šplhal na co se dalo, brilantně pracoval s publikem a pod jeho vedením se diváci ani na chvíli nezastavili. Na bouřlivé přijetí si však už zvykl a naučil se ho i sám rozdmýchávat, fanoušci na povel vytvářeli family friendly kotle, kde se divoce skákalo a tančilo. Kytaristé Sebastian Danzig a Andrew Berkeley Martin vlévali všem přítomným do žil rock’n’roll svými živelnými sóly a těm ještě přizvukovala s kapelou již skvěle sehraná nová basistka Jennie Vee. A snad by to ani nebyli Palaye Royale, kdyby Remington nevyšplhal na pódiové lešení a bubeník Emerson Barrett nerozkopal bicí sestavu. Chvilkové zklidnění přišlo jen dvakrát, se začátkem songu "Lonely", který Remington doprovodil na klavír uprostřed davu diváků, a při závěrečné akustické písni "Ma Chérie", jež působila překvapivě komorním dojmem.

Palaye Royale jsou zkrátka ve skvělé formě, opět předvedli, že jejich koncerty jsou vždy obrovským zážitkem pro všechny zúčastněné a konečně dostali také příležitost dokázat, že zvládnou kralovat i nad mnohem většími prostory, než jsou večerní kluby.Na samotné kapele bylo vidět, že jsou z návratu do Prahy šťastní a že by si nepřáli odehrát svůj první velký koncert nikde jinde na světě. K Česku a jeho hlavnímu městu mají velmi blízký vztah, do Prahy se dokonce vrátí ještě tento týden, aby zde natočili dva videoklipy pro své nové album Fever Dream, které má vyjít už letos.

Kdo by chtěl Palaye Royale vidět (znovu) naživo, další příležitost bude mít v polovině srpna, kdy se sem kapela vrací v rámci nového festivalu SodaPop!

A pokud jste si z psaného reportu nedokázali představit tu správnou atmosféru, tak se můžete podívat do galerie, kde jsme pro vás připravili i několik fotek ze samotného večera!

fotky: Min

GALERIE

Související obsah:

» Palaye Royale opět v Praze   (Karolína Klenková, 08. 03. 2022)
» Palaye Royale vyráží na evropské turné, neminou ani Prahu   (Karel Souček, 18. 12. 2019)
» Nová éra Palaye Royale a nové EU/UK tour   (Monika Jetelová, 02. 06. 2021)
» Nový festival SodaPop spustil herní algoritmus   (David Malý, 25. 03. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Totální nasazení si po 10 letech zopakuje turné se Zakázaným ovocem
07.02.

Totální nasazení si po 10 letech zopakuje turné se Zakázaným ovocem

Oceloví ptáci tour podnikly spřízněné kapely Totální nasazení a Zakázaný ovoce v roce 2013. Přesně...


The Valentines přinášejí veselou písničku o neveselých věcech
07.02.

The Valentines přinášejí veselou písničku o neveselých věcech

Veselé písničky o neveselých věcech jsou typické pro indie popovou kapelu The Valentines. Důkazem je singl...


Only The Poets se po necelém roce vrací do Prahy! Na dva koncerty se můžou fanoušci těšit už v dubnu
07.02.

Only The Poets se po necelém roce vrací do Prahy! Na dva koncerty se můžou fanoušci těšit už v dubnu

Zapište si datum 16. a 17. dubna, protože jedna z nejnadějnějších poporockových mladých kapel současnosti Only...


GEORGE EZRA PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM
07.02.

GEORGE EZRA PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

Držitel ceny BRIT Award a mnohaplatinový hudebník George Ezra se po téměř čtyřech letech vrátí do Prahy v rámci...


Karnivool se v Praze připomněli bezchybnou show
06.02.

Karnivool se v Praze připomněli bezchybnou show

Den po severské melancholicky post-rockové invazi v podání švédské Katatonie a islandských Sólstafir...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru