Show plná mixu zpěvu a tance; Tate McRae rozezpívala a roztančila celé Fórum Karlín

Kanadská zpěvačka a tanečnice Tate McRae znovu dorazila do Prahy, kde tentokrát vystoupila ve Fóru Karlín v rámci její probíhající světové Think Later Tour.

Předskokanem ji byl rapper charlieonnafriday. Tomu se povedlo už od začátku natěšený Karlín rozhýbat – během jeho vystoupení většina publika skákala, doprovázeli ho i máváním rukou, a dokonce i na jednu z písní s názvem Cheers rozsvítili své baterky telefonů. V rámci jeho setu pak ještě zazněly např. i After Hours nebo Enough. Publikum ho obdařilo silným potleskem, během kterého se tenhle rodák ze Seattlu spolu s jeho bratrancem, který ho doprovázel, odebral ze stage zase pryč.

Pak padla devátá hodina, zhasla světla a na stage se začaly promítat různá videa, která korespondovala s novým albem. Znovu pak nastala tma a po znovu rozsvícení světel se na stage objevila za burácivého pokřiku i samotná Tate. Ta na ní však dlouho nezůstala sama – během večera byla doprovázena dvěma tanečníky a dvěma tanečnicemi.

Během večera Tate propojila svou vášeň pro hudbu se svou vášní pro tanec. Zpěv stíhala doplňovat i o taneční choreografie a spolu se zpěvačkou se do rytmu jejích písní hýbalo i celé Fórum. Publikum během večera celkově doprovázelo Tate opravdu obdivuhodně – celým prostorem burácel jejich společný hlas, fanoušci mávali a tleskali do rytmu písní a ani tentokrát nechybělo rozsvícení jejich baterek telefonů. Vytvořili jednoduše opravdu nádhernou atmosféru, čehož si všimla i sama zpěvačka. Ta byla během své show opravdu samý úsměv a sama prohlásila, že se do Prahy moc těšila a ráda se sem znovu vrátila.

Show byla nabitá nejen novými hity z nového alba Think Later, k jehož vydání zpěvačka vyrazila na toto turné, ale i hity z alb předešlých. Celá show byla odstartována think later právě z nového alba. Z něj pak zazněly ještě třeba messier nebo grave, při které byla Tate na stage sama a pouze stála u mikrofonu a zpívala bez tanečního doprovodu.

Nechyběl ani hit exes, který dokázal znovu rozburácet celé Fórum. Po písni guilty conscience došlo na soutěž o hlasitost – zpěvačka porovnávala křik pravé, prostřední a levé části celého publika. Fórum se toho opravdu nebálo a hluk, který každá strana vytvořila, byl opravdu neuvěřitelný. Po krátkém uvážení se Tate rozhodla uznat vítězem pravou stranu, která ji poté obdarovala další vlnou pokřiku.

Hit z roku 2020 you broke me first během show samozřejmě také nesměl chybět. Z alba i used to think i could fly se pak fanoušci dočkali ještě i feel like shit a she’s all i wanna be, které u publika znovu vyvolaly další ohlušující vlnu pokřiku.

Pak ještě zazněly třeba i uh oh nebo rubberband. Celá show byla složená zejména z nových písní z nového alba, ale zpěvačka publiku nabídla i menší výřez z její předešlé tvorby. Ať už šlo o nové nebo starší písně, fanoušci neúnavně zpívali každé jedno slovo, někdy méně hlasitě, někdy více, ale na celé show to nijak neubíralo, ba naopak.

Všechen zbytek své energie, kterou fanoušci ještě měli, využili při poslední písni večera greedy. Tenhle hit z nového alba obletěl svět a dodnes sčítá přes bilion přehrání na Spotify –jde o zpěvačky jeden z největších hitů její prozatímní kariéry – a podle toho to ve Fóru i vypadalo. Každý jeden člověk se dal do tance, křiku i zpěvu a poslední minuty celého večera se všichni společně ztratili pouze v tomto momentu. 

Až moc rychle pak přišel konec – Tate se s celým Fórem Karlín rozloučila, mávala svým fanouškům a posílala jim srdíčka a pusy. Pak spolu s tanečníky stage opustila a zanechala za sebou zpocené, ale velice spokojené fanoušky, kteří zpěvačce znovu dokázali, jak moc pro ně její hudba znamená. V Praze si Tate vybudovala opravdu velkou základnu fanoušků a tento beznadějně vyprodaný koncert byl jen dalším důkazem. Celý večer byl opravdu nezapomenutelný a můžeme jen doufat, že to nebudou další dva roky, než se zpěvačka do Prahy znovu vrátí.  


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou
22.05.

Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou

Brněnský klub Melodka minulý víkend hostil žánrově nevšední večer. V jeho útrobách vystoupily tři neofolkové...


Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show
22.05.

Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show

Britský hudebník Alfie Jukes se znovu podívá do Prahy, kde tentokrát vystoupí na headline show již 7. 6. v Café...


Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai
22.05.

Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai

Mirai, známá česká popová hudební skupina, přinesla svým fanouškům 12. dubna tohoto roku dlouho očekávané...


Putovní ČEZfest nabídne hudbu, film i sport, vše zdarma
21.05.

Putovní ČEZfest nabídne hudbu, film i sport, vše zdarma

Na konci května startuje rodinný festival ČEZfest, který zve na populární české kapely, filmové projekce...


V plzeňském Medvědovi to opět žilo – trojice kapel představila autorskou tvorbu s punkrockovým přídomkem
21.05.

V plzeňském Medvědovi to opět žilo – trojice kapel představila autorskou tvorbu s punkrockovým přídomkem

Páteční večer 17.5.2024 nabídl hostům Bílýho Medvěda trojici formací, jejichž autorská dílna již nalezla místo...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru