Sabaton koncem prázdnin i u nás!

Sabaton koncem prázdnin i u nás!

 

Pravý čas pro fanoušky metalu je tu! Power metalová skupina Sabaton zavítá během svého The Tour To End All Tours i k nám do Prahy! A to velkolepě do O2 arény letos, 25. srpna. Speciálními hosty koncertu budou velmi populární švédští vyznavači temného metalu Avatar se svou královskou show a švédská power metalová stálice Bloodbound.

Všechny kapely se nemohou dočkat, až se se svými fanoušky setkají a představí svá aktuální alba. Jedná se o Going Hunting od skupiny AvatarBloodbound a jejich devátá deska Creatures Of The Dark Realm a konečně Sabaton a jejich deska The War To End All Wars.

 

 

Tato skupina vznikala roku 1999 ve městě Falun. Jejich první debutové album Primo Victoria vydali v roce 2005. A to ve složení, které jim vydrželo celých sedm let; Joakim Brodén (zpěv, kytara), Pär Sundström(basová kytara), Daniel Mullback (bicí souprava), Rikard Sundén a Oskar Montelius na kytaru. Po tomto albu následovalo 8 studiových desek, včetně The Great War (2019), Coat of Arms (2010) či Heroes (2014). Momentálně poslední album vydali The Symphony To End All Wars v roce 2022. Jedná se o vylepšenou verzi alba The War To End All Wars, díky symfonickému doprovodu. 

V roce 2012 z důvodu velkolepých turné, které pořádali za účelem propagace svých alb, odešlo spoustu členů z kapely SabatonBrodén a Sundström ale vzali za své, chtěli se skupině věnovat na plno, takže i po rozpadu dvojice pokračuje s novými členy. Momentálními členy jsou tedy BrodénSundströmChris RörlandTommy Johansson a Hannes Van Dahl

 

 

Hlavním motivem textů je válka či dřívější historické bitvy. Mnohdy proto byla skupiny obviněna z propagace nacismu, což Brodén odsuzuje a říká, že jde o pouhé vyprávění. Brodén je poloviční Čech, takže v textu některých písní nalezneme například zmínku o československých pilotech během bitvy o Británii („Aces in Exile") nebo píseň „1648", ve které se pojednává o švédském obléhání Prahy. 

Jejich styl je velmi specifický a jedná se o heavy metal, kombinovaný s orchestrálními a klávesovými prvky power metalu. Specifické je pro ně také originální zvuk Sabatonu, díky Joakimu Brodénovi a jeho tvrdým vyslovováním hlásky „r". Jejich texty zpočátku obsahovali fantasy témata, inspirace pocházela i ze Středozemě. 

Skupinu ovlivnily další skupiny jako např. ABBA, Accept nebo Slayer.  Samotný Pär Sundström má za cíl oslovit svět stejně, jako Iron Maiden. Jejich písně „Carolux Rex" a „Lifetime of War" zněly například nějaký čas ve stockholmském královském divadle. A některé skladby byly použity jako soundtrack do počítačové hry Hearts of Iron IV. 

 

 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Letní kapela nabízí písně horských peřejí a letních bystřin
28.05.

Letní kapela nabízí písně horských peřejí a letních bystřin

Neznám projekt zpěváka a výtvarníka Jaromíra Švejdíka aka Jaromíra 99, který by nebyl zajímavý a originální....


Píseň People pomohla zpěvačce Elly vystoupit z komfortní zóny
27.05.

Píseň People pomohla zpěvačce Elly vystoupit z komfortní zóny

Zpěvačka Elly, vlastním jménem Eliška Tunková, vydává nový singl a videoklip People. Popová píseň, která...


Rockoví bohové Pearl Jam ovládnou pražskou O2 arénu
27.05.

Rockoví bohové Pearl Jam ovládnou pražskou O2 arénu

Pearl Jam ovládnou pražskou O2 arénu! Dočkáme se konečně přeloženého koncertu! Konat se bude 22.7....


Formule 1 a všudypřítomná hudba
27.05.

Formule 1 a všudypřítomná hudba

Svět Formule 1 byl ještě nedávno záležitostí pouze pro určitou skupinu lidí, to se ale nedávno obratem změnilo. A to díky...


The Offspring poprvé u nás v novém složení
26.05.

The Offspring poprvé u nás v novém složení

Legendární američtí punk rockeři, The Offspring, jsou na své cestě do Prahy, s doprovodem od Dog Eat Dog, Story...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pharmageddon
24.05.

Pharmageddon

» Dymytry

Když nepočítáme singly, EP a anglické album Revolt, nové album...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru