RÜFÜS DU SOL přinášejí hit léta inspirovaný tvorbou francouzské legendy

Australští držitelé prestižní ceny Grammy, house trio RÜFÜS DU SOL, vydává první singl po třech letech. „Music Is Better" se stane hitem letošního léta ať chcete či ne. Chytlavá slova odkazují na legendární skladbu „Music Is Better With You" od tzv. one hit wonder Stardust, francouzského DJs tria, jehož členem byl také Thomas Bangalter, známý především za svou tvorbu s Daft Punk. Jedná se tak o první singl od alba Surrender, které si vysloužilo hned dvě nominace na hudební cenu Grammy.

Novinku Australané poprvé představili v dubnu při druhém víkendu kalifornského proslulého festivalu Coachella, kde bubeník James Hunt a hlavní DJ Jon George dostali příležitost oficiálně zahájit a pokřtít novou „Quasar" stage svým čtyř hodinovým setem, při kterém teasovali hned deset nových skladeb. Je tedy dost pravděpodobné, že nové, již páté album, klepe na dveře.

K dnešnímu dni mají ve své velice vydařené diskografii čtyři alba, několik nominací s albem SOLACE a oblíbenou skladbou „On My Knees" a jednu vítěznou Grammy, za skladbu „Alive", jež je součástí již zmíněného posledního alba. Mezi nejvydařenější řadíme také skladby jako velice populární „Innerbloom", „Underwater", „You Were Right" nebo „Next To Me". Do diskografie můžeme řadit i epický live koncert z amerického národní parku Joshua Tree v Kalifornii, kde kluci preformovali v roce 2020. Celý naleznete na YouTube a rozhodně doporučujeme shlédnout celé, jak vizuálně, tak hudebně se jedná o epické dílo, za které vděčíme globální pandemii. Aspoň něco pozitivního z ní káplo, že?

Letos je to třináct let od vydání jejich debutového EP RÜFÜS a jedenáct let od první desky Atlas, na které najdeme také singl „Take Me". Dá se tedy říci, že kapela pomalu ale jistě dospívá a postupně přetváří tvář electro dance / deep house scény, svými energickými živými sety, dokonalými vokály v podání Tyrone Lindqvista, a živými instrumenty, které valná většina elektro umělců nevyužívá.

My jen můžeme doufat, že novinku „Music Is Better" uslyšíme dostatečně na to, aby Australané měli pádný důvod opět zavítat i před české fanoušky, které potěšili velice vydařenou show v létě 2022 ve Fórum Karlín.

Související obsah:

» Rüfüs Du Sol se prvně představí před českými davy   (Natálie Havelková, 16. 07. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru