Roztančené Futurum; The Academic znovu vystoupili v Praze

Irská čtveřice The Academic dorazila znovu do Prahy, kde 9. 4. vystoupila ve vyprodaném Futurum Music Bar v rámci jejich probíhající Easy On The Eyes Tour.

Předskokanem večera byl britský hudebník Isaac Anderson.  Ten v Praze vystupoval již několikrát, ať už na své vlastní show anebo právě jako předskokan jiným hudebníkům. V publiku se tak našlo mnoho fanoušků, kteří jeho hudbu již znali, a tak spolu s ním zpívali písně jako St Pancras nebo This Could Be Paradise. Zazněl i nejnovější singl No More Days Alone. Už během jeho setu bylo vidět, že vyprodané Futurum je nabité překypující energií. Všichni tančili a Isaaca doprovázeli potleskem i křikem.

Ten se zněkolikanásobil poté, co na stage dorazila samotná kapela The Academic – jejími členy jsou Craig Fitzgerald (hlavní zpěv, kytara), Dean Gavin (bubny), a bratři Matthew (kytara) a Stephen (baskytara) Murtagh. Při nástupu Craig zvolal: „Ahoj Praho!" a celé Futurum se otřáslo vlnou pokřiku.

Celou show odstartovala píseň Why Can’t We Be Friends? z alba Tales From The Backseat z roku 2018. Z něj během večera zazněly mimo jiné hity Girlfriends a I Feel It Too. Došlo dokonce i na cover písně Reptilia britské kapely The Strokes. Nechyběly samozřejmě ani písně z posledního alba Sitting Pretty, které kapela vydala minulý rok v únoru – zazněly tak např. Pushing Up Daisies či Don’t Take It Personally.

Ať už však hráli jejich novější písně z nových alb nebo starší hity jako třeba Mixtape 2003, celým Futurem se rozléhal společný hlas kapely a fanoušků. Jejich energie bzučela celým prostorem a jejich hlasitost byla až ohlušující – chvílemi nešlo slyšet ani samotného Craiga. Ten si celou show nadmíru užíval společně s kapelou i na stage a byl samý úsměv.

Opravdu každý v publiku se hýbal do rytmu hudby, lidé zpívali slova spolu s kapelou, a ačkoliv šlo o menší show, pocitově tak vůbec nepůsobila. Kapela je důkazem, že i v malém se dá vytvořit nezapomenutelná a neuvěřitelná energie. Jejich hudba všechny v tento moment spojila a radost fanoušků se nesla celým večerem.

Po menší pauze se za burácivého pokřiku kapela vrátila na stage a došlo na poslední tři písně večera – zazněla nevydaná skladba Easy On The Eyes, po které je pojmenovaná celá tour, My Very Best a kapely největší hit, díky kterému se i proslavili, Bear Claws. Během této písně došlo k opravdovému šílenství. Všechen zbytek své energie fanoušci vložili do posledních minut této skladby a Futurum mohlo být rádo, že se mu nepropadl strop.

Pak už se jen kapela se svými fanoušky rozloučila, poděkovala jim za skvělou show a odebrala se ze stage znovu pryč. Zůstalo po nich zpocené, ale spokojené publikum, které odcházelo s úsměvem na tváři. Kapela ví, jak navodit skvělou atmosféru a jelikož jsou jejich písně samy o sobě velice živé a hravé, odpovídala tomu i samotná show. Ta se jim opravdu vydařila a na vyprodané roztančené Futurum budou jistě mnozí ještě dlouho vzpomínat.

Foto: Naty Velebilová

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou
22.05.

Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou

Brněnský klub Melodka minulý víkend hostil žánrově nevšední večer. V jeho útrobách vystoupily tři neofolkové...


Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show
22.05.

Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show

Britský hudebník Alfie Jukes se znovu podívá do Prahy, kde tentokrát vystoupí na headline show již 7. 6. v Café...


Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai
22.05.

Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai

Mirai, známá česká popová hudební skupina, přinesla svým fanouškům 12. dubna tohoto roku dlouho očekávané...


Putovní ČEZfest nabídne hudbu, film i sport, vše zdarma
21.05.

Putovní ČEZfest nabídne hudbu, film i sport, vše zdarma

Na konci května startuje rodinný festival ČEZfest, který zve na populární české kapely, filmové projekce...


V plzeňském Medvědovi to opět žilo – trojice kapel představila autorskou tvorbu s punkrockovým přídomkem
21.05.

V plzeňském Medvědovi to opět žilo – trojice kapel představila autorskou tvorbu s punkrockovým přídomkem

Páteční večer 17.5.2024 nabídl hostům Bílýho Medvěda trojici formací, jejichž autorská dílna již nalezla místo...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru