Rockový start s nočním hardrockovým dojezdem – takový byl čtvrtý ročník akce s názvem Dolany fest 2022

Dlouho očekávaný a masivně propagovaný čtvrtý ročník Dolany festu se stal v sobotu 7.5.2022 skutečností. V upravených prostorách dolanského koupaliště vyrostla obrovská stage, občerstvovací stánky a sociální zázemí pro předpokládanou bohatou účast hostů z širokého okolí. Je pravda, že při rozjezdové kapele se publikum ještě stále scházelo, přesto se posekaná louka před pódiem během odpoledne slušně zaplnila a festival tak měl po celou dobu trvání důstojnou atmosféru. Přesně na čas se o slovo přihlásil hlavní pořadatel Karel Čížek, který přáním dobré zábavy festival oficiálně zahájil.  

Odrazovým můstkem hudebního dění se stalo vystoupení mladoboleslavské rock-metalové kapely Enola Gay. Vlastní dílna, perfektní přednes a chuť prodat dřinu ze zkušeben zdobilo celý úvodní set dolanského festivalu. Přestavba aparatury a poté se přesně dle časové osy o přízeň stále přicházejícího publika začal ucházet prvními akordy rockový Horizont. Do Dolan u Klatov si udělali muzikanti koncertní výlet z Luhačovic a při jejich setu nebyla po dlouhé cestě ani známka únavy.  Širokou posluchačskou základnou se může pochlubit plzeňská punk-rocková skupina Znouzectnost. Každý její koncert slibuje dobrou zábavu, známé skladby a pulsující kotel. Dolany nebyly výjimkou, hlasitý doprovod byl samozřejmostí a vystoupení se tak určitě zapsalo výrazným písmem do festivalové kroniky. Tlustá Berta je název předposledního sobotního aktéra dolanské párty. Oblíbená kapela z Jindřichova Hradce předvedla stabilní stoprocentní výkon umocněný ohňovými efekty a fanoušky namačkanými k železným zábranám.  

Tahounem a velkým lákadlem stovek dorazivších hostů byl nepochybně pražský hard-rockový Škwor. Známé skladby nenechávaly našlápnutý kotel vychladnout, dostat se do přední linie v tuto chvíli byla nadlidská námaha. Rohatí nad hlavami, sborový hlasitý chór a neskutečná atmosféra gradovaly přídavkem, který čtvrtý ročník Dolany festu posunul do času minulého.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru