Rockové Vánoce Aleše Brichty opět naservírovaly fanouškům tu správnou dávku rocku a metalu

Řadu let jsou "Rockové Vánoce na Barče" velkým vánočním večírkem zpěváka Aleše Brichty
Kulturní dům Barikádníků na Praze 10 je legendárním místem pro řadu fanoušků, kteří si rádi přijdou poslechnout takovou tu „klasiku" Úvodu večera se skvěle ujala death metalová formace Hydrarrgyrum, která vznikla již v roce 1995. V roce 2002 jako první vydali singl Jediná. Na studiové album Rebirth in Steel si, ale fanoušci museli počkat do roku 2017.
Dalším kdo na „Barče" vystoupil, byla brněnská heavy metalová legenda Titanic, která svým koncertem potěšila nejednoho z fanoušků. Večer zazněly jak skladby z posledního alba tak i „něco staršího" , například jmenovitě Ábel, Mumie, Figurína, Simulant, ale i Metalový svátek. Zkrátka parádní koncert, který všechny v sále přesvědčil, že to kapela umí pořádně rozbalit. Titanic má své začátky zmapované od roku 1984. Pomenší pauze od roku 2002 se vrátila kapela na koncertní pódia v roce 2009. V roce 2018 spatřilo světlo světa album Souboj Titánů, které kapela nahrála v sestavě Zdeněk Černý-sólový zpěv- kytara, Milan Hanák baskytara- vokál, Georgi „Džoro"Enčev kytara-vokál a světový bubenický fenomén Martin „Marthus"Škaroupka.
Mezitím než jsem zpracovala tento článek, se svět dozvěděl smutnou novinu. Zakládající člen kapely Milan Hanák odešel po těžké nemoci 21. prosince do muzikantského nebe. „Vážení přátelé a fanoušci kapely Titanic. S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že nás dnes navždy opustil náš fenomenální baskytarista, skvělý muzikant a výborný kamarád, Milan Hanák," uvedla kapela na svých facebookových stránkách.
Večer pokračoval vystoupením formace Limetal. Skladba z posledního alba Krutá včela odstartovala další parádní koncertní show. Nechyběly skladby Armagedon, Láry Fáry, Amerika, Ruská ruleta, Svět je kosočtverec nebo Stará garda. Kapela vystupuje pod tímto názvem již pátý rok, ale počínaje letošním rokem oznámila úpravu názvu z Limetal na Limetall a vydala novou v pořadí třetí desku Znamení. Ta byla dotočena začátkem letošního roku.
Ve finále večera pokřtil Aleš Brichta nejen poštovní známky, ale i nový klip
Na pódium před závěrečným koncertem sešli hosté, aby společně pokřtili sběratelskou edici poštovních známek a nový klip, úžasný duet s Lucií Roubíčkovou. Společně s legendou českého rocku Petrem Jandou a zpěvačkou hard rockové formace Black Bull, Lucií Roubíčkovou pokřtili sběratelskou edici poštovních známek s portrétem Aleše Brichty. Na pódium byl přizván, aby řekl pár slov i zpěvák Zbyněk Drda (vítěz třetí řady Superstar) Hned poté Rockové Vánoce na Barče pokračovali očekávaným koncertem Aleš Brichta & Project skladbou Proč z éry Arakainu. Vzpomínalo se na rok 1984, kdy na Barče zazněla poprvé skladba Ztráty a nálezy od Marka Podskalského. Nechyběl Derazitér, Dívka s perlami ve vlasech, Apage Satanas. V sále si fanoušci koncert užívali a společně s Alešem zpívali po celou dobu jeho koncertu. Vánoční večírek by určitě pokračoval do ranních hodin, všichni se skvěle bavili, ale hodina nočního klidu byla neúprosná. Závěr patřil jak jinak než skladbě Nechte vlajky vlát…….
Související obsah:
» Aleš Brichta oslaví své narozeniny ve Fóru Karlín (Karel Souček, 09. 08. 2019)» Aleš Brichta se v novém videu obklopil krásnými ženami (Karel Souček, 04. 09. 2014)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Miss Possesive v Praze aneb jak Tate McRae ovládla O2 arenu
Kanadská zpěvačka Tate McRae již potřetí dorazila do Prahy, kde 10. června vystoupila v pražské O2 Areně...
Album Marx Engels Beatles vychází poprvé na 2LP – s dosud nevydaným bonusem
Tahle zpráva potěší sběratele, pamětníky i nové fanoušky. Marx Engels Beatles, jedno z nejzásadnějších alb české...
Marie Němcová a Šimon Bilina vydávají lyrickou skladbu Já jsem Ty
Jemná, lyrická, intimní balada se silnou melodií a křehkou poetikou. To je nová písnička Já jsem Ty, kterou nazpívali...
Teddy Swims novým singlem oznamuje rozšířenou verzi alba
God Went Crazy je název nového singlu Teddyho Swimse, který je první ochutnávkou z chystané kompletní edice...
Album Milana Schelingera Agentura Holubí dům dokončila AI
Pod názvem Agentura Holubí dům vychází album Milana Schelingera, které bylo dokončené s pomocí umělé...
» zobrazit více...
RECENZE
» Metallica srdnatě vzpomíná na 72 sezón
» Carminho a její album Portuguesa: neskutečné...
» Kapela Bad Karma Boy láká posluchače do tajemných...
» A(b)rakadabra znamená stále špičkovou...
» Nostalgická duše Joker Beat plachtí za nadějí...
» Arakain 2006: Labyrint, Touža a neúprosný...
» zobrazit více...
Nezapomenutelný zážitek s japonským metalem
Letos jsem si řekla, že zkusím poznat nějaký ten metal. A proč nezačít hned...
A na co se na Rock For People letos nejvíc těšíš ty?
V uplynulých měsících vás připravujeme na line-up letošního ročníku...
Miss Possesive v Praze aneb jak Tate McRae ovládla O2 arenu
Kanadská zpěvačka Tate McRae již potřetí dorazila do Prahy, kde 10. června vystoupila...
A na co se na Rock For People letos nejvíc těšíš ty?
V uplynulých měsících vás připravujeme na line-up letošního ročníku...
Messa: Na festival Brutal Assault jezdím od 16 let
Na festivalu Brutal Assault jsem si před koncertem popovídal s italskou doom metalovou...
Album Milana Schelingera Agentura Holubí dům dokončila AI
Pod názvem Agentura Holubí dům vychází album Milana Schelingera, které...
Marie Němcová a Šimon Bilina vydávají lyrickou skladbu Já jsem Ty
Jemná, lyrická, intimní balada se silnou melodií a křehkou poetikou. To je...
Na festival Mezi ploty se mohou těšit Kristýna a Eva
Po těžkých covidových letech se festival Mezi ploty vrací ve velkém...
Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce
Telentovaný písničkář RODAN vydává nové EP s názvem Volám...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.