Red Flag Parade kapely MYDY provází šokují a zvrácený klip

K nejoblíbenějším skladbám kapely MYDY patří Red Flag Parade. A to nejen v České republice, ale díky účasti v národním kole Eurovision Song Contest (ESCZ) i v zahraničí. Extravagantní skupina k ní nyní, ve spolupráci s režisérkou a choreografkou Zizoe, natočila videoklip. Výstřední, bizarní, zvrácený, vizuálně úchvatný. 

Píseň Red Flag Parade vznikla během loňského songwriting campu, kde se členové MYDY potkali se švédskou songwriterkou Marií Broberg a polským producentem Leonem Krześniakem. Spolu složili silnou a emotivní skladbu, která rychle zaujala posluchače svou autenticitou a hloubkou. „Magicky to mezi námi secvaklo, jako kdybychom spolu skládali roky. Netrvalo ani dvě hodiny a kostra písně byla na světě,” říká Nèro Scartch. Zpěvačka Žofie Dařbujánová dodává: „Věřím, že ne náhodou zrovna většina z nás byla čerstvě poznamenaná osobními vztahy, jde tedy o takovou twisted lovestory. Zkrátka jsme v tom všichni spolu.”Klip Red Flag Parade je interpretací tématu písně, pojednává o toxických vztazích a manipulaci ze strany bývalých partnerů. „Člověk by si řekl, že bizarnější už to být nemůže, ale pak se do toho ponořila Zizoe a začly se teprv dít věci," komentuje Žofie. 

Režisérka Zizoe využila provokativního ztvárnění, aby vyjádřila emocionální rovinu skladby. Ke spolupráci oslovila kameramana Chaplyho RZBLZ a spolu s tanečníky z Brownies Company vytvořili vizuální dílo pochodujících červených vlajek bývalých partnerů a divokou hostinu. Hlavní roli ztvárnil Michal Ninja Černý, který se mimo jiné postaral o choreografii finálového národního kola ESCZ. 

„Cílem bylo metaforicky a snad ne prvoplánově nastínit úsměvné drama-toxických vztahů. Asi každý jsme ho někdy zažili. Červená vejce znamenají podbízivé jedovaté názory. Hosté nemají konkrétní obličej, protože už lehce ztratili svoji identitu. U zámecké paní jsme nechtěli udávat gender, aby si do ní mohl kdokoliv otisknout svou toxickou/svého toxického ex. Bonbónci představují partnery, na kterých si paní smlsává. A samozřejmě nechybí ani kapela, která křičí: 'Red Flag, proberte se,'… ale nikdo ji nevidí," popisuje svou myšlenku režisérka Zizoe.
Foto: Marina Ritz, Anastazie RZBLZ
GALERIE

Související obsah:

» Volání po svobodě v novém singlu a klipu kapely MYDY   (Karel Souček, 20. 06. 2022)
» Mydy Rabycad přerostli hranice electroswingu a natočili barevnou desku M.Y.D.Y.   (Ondra Kocáb, 08. 11. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru