Queenie startují letní turné v Plzni

QUEENIE i letošní rok vyrážejí na letní koncerty a v rámci své UNIVERSUM Tour 2022 zavítají v průběhu července a srpna do několika měst České republiky. Jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě a suverénně nejúspěšnější Queen tribute kapela v České republice, která se svou show Queen Relived v září 2021 vyprodala třikrát po sobě pražskou 02 arenu, vystoupila na oficiální narozeninové oslavě královny Alžběty ll., zavitá v průběhu letní open air tour do čtrnácti českých měst.

Turné svou koncepcí naváže na Universum Tour 2021 a kromě již tradičních zastávek kapela navštíví i zcela nové lokace. Mimo jiné se diváci budou moci těšit na nové písně a nový stage design z pera Maňina Hrušky, který pro Queenie navrhl také veleúspěšnou show Queen Relived v 02 areně. Můžete se těšit na písně legendární skupiny Queen v precizním provedení.


15.7. Plzeň - Amfiteátr OC Plaza

16.7. Ústí nad Labem - Letní kino

20.7. Praha - Křizíkova fontána

23.7. Mikulov - Amfiteátr

29.7. Strakonice - Letní kino

30.7. Hradec Králové - Festivalpark - letiště

4.8. Litomyšl - Zámecké návrší

6.8. Jihlava – Amfiteátr

12.8. Olomouc - Korunní pevnůstka

13.8. Ostrava - Slezskoostravský hrad

18.8. Boskovice - Letní kino

19.8. Brno - Hrad Špilberk

23.8. České Budějovice - Letní kino

26.8. Loket - AmfiteátrKapela Queenie pochází z Prahy, byla založena roku 2006 a za dobu své existence se z ní stala suverénně nejúspěšnější Queen tribute kapela v České republice a jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě.

Precizní ztvárnění písní legendy světového rocku živě v původních aranžích a tóninách, absolutní technická dokonalost podpořena vlastním zvukařem, fyzická podoba a perfekcionismus – to vše Queenie charakterizuje a je důvodem uznání odbornou kritikou i zisku řady ocenění. Uskutečnili na tisíc koncertů po několika kontinentech, mnohé z nich na kulturně významných místech. Objevují se v televizních pořadech a velmi si považují pozvání pana Petera Freestona na Mercuryho memorial do švýcarského Montreux nebo na oficiální narozeninovou oslavu královny Alžběty II.

Svůj obor definují jako koncertní divadlo, jsou žádaným interpretem na kulturních akcích veřejného i soukromého charakteru a několikrát ročně odjíždí na koncertní turné do skandinávských a jiných evropských zemí. V dubnu 2018 měl v Divadle Radka Brzobohatého premiéru muzikál Freddie s Queenie v hlavní roli. QUEENIE – world Queen tribute band reprezentuje absolutní špičku svého žánru.

Frontman a zakládající člen kapely, absolvent Musical studio TOWEN, Michael Kluch se etabloval na muzikálové scéně a je možno ho vídat v hlavních rolích nejenom v pražských divadlech. Mezi nejznámější z nich patří role hlavního představitele muzikálu TOUHA Mirjam a Daniela Landy. Dalším zásadním členem kapely je basista, respektive multiinstrumentalista, Martin Binhack, který spolu s kytaristou Rudy Neumannem, zakladatelem známé české kapely Dymytry, patří mezi nejlepší hráče svého oboru.

Základní členské jádro Queenie tvoří již řadu let. Post bicích zastává absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka, pedagog a firemní hráč světového výrobce činelů #1 značky Zildjian Petr "Bali” Baláš, jenž je zároveň zakladatelem kapely LOLA. S tou mimo jiné vyhrál Mercedes Benz Live space show nebo Skutečnou ligu. Dalším členem kapely je ostřílený muzikant, klávesista Michal David, jenž během své kariéry doprovázel mnoho hvězd české hudební scény, např. Václava Neckáře, Kamila Střihavku, Matěje Rupperta apod.  Celé obsazení podtrhuje zvukař kapely Martin Med, který prošel významnými pražskými kluby (Rock Cafe, Hard Rock Cafe, Chapeau Rouge, Matrix ad.) a svého času byl dvorním zvukařem v Divadle pod Palmovkou nebo pódiovým zvukařem kapely Olympic. Spolupracoval na koncertech světových kapel jako např. Faith No More, KISS, The Smashing Pumpkins, Uriah Heep, Alice Cooper.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album
14.08.

Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album

Pod názvem Curse of the Sophomore Album vyšlo letos v únoru druhé studiové album kapely Deaf Heart. Po úspěšném...


něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem
14.08.

něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem

V pátek 2. září v pražském Café V lese odstartují něco něco svoji podzimní koncertní sezónu....


Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali
14.08.

Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali

S permanentním úsměvem na tváři všech tří Australanů, Rüfüs Du Sol si dnes v pražském Karlíně...


Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik
11.08.

Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu...


Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru