Queen a Adam Lambert přivezou do Prahy nejen hity, ale i dlouho nehrané skladby

Po úspěšném severoamerickém turné vyrazí kapela Queen se zpěvákem Adamem Lambertem do Evropy. A hned první zastávka se odehraje v Praze, konkrétně 1. listopadu v pražské O2 areně, a skupina představí zcela novou produkci i výběr skladeb, který dle jejích slov přinese mnohá překvapení. Queen + Adam Lambert u nás naposledy vystoupili ve vyprodané O2 areně v roce 2015. 

V rámci chystaného turné kapela představí zbrusu novou show. Výběr skladeb se bude nepochybně vztahovat k 40. výročí vydání nejprodávanějšího studiového alba kapely News of the World (1977), které obsahuje nesmrtelné hymnické skladby We Will Rock You a We are the Champions.



„Show bude vypadat úplně jinak, než ta naše minulá. Produkční možnosti se opravdu hodně změnily, existuje mnohem více variant provedení a k dispozici jsou nejmodernější technologie.  My ale všechny nevyužijeme, nevystupujeme s přednatočenou hudbou, ale na 100% naživo. Plánujeme zahrát věci, které jsme buď nikdy, nebo hodně dlouho nehráli. Začínali jsme jako kapela vydávající alba. To, že jsme měli hity, bylo jen něco jaksi navíc," uvedl bubeník a spoluzakladatel skupiny Queen Roger Taylor.

Kytarista Brian May potvrzuje, že koncerty Queen budou mít ambicióznější hudební obsah: „Veřejnost zná hity, takže ji musíte uspokojit, ale můžeme také připravit pár věcí, které lidé opravdu nečekají. Tentokrát publiku nabídneme o něco víc. Adamův projev má mnoho podob, což samozřejmě k naší hudbě sedí. Dokáže se dostat až k samé podstatě skladeb a dát jim opravdový rockový rozměr. A všechny tyto dimenze můžeme ještě více rozvinout."



Adam Lambert výzvu ponořit se hluboko do klasického kánonu skladeb Queen vítá. „To, co by lidé, kteří před pár lety navštívili naše koncerty, měli vědět, je, že samozřejmě budeme i nadále hrát velké hity, které znají a milují. Myslíme si ale, že by bylo dobré nastavit laťku sami sobě o něco výš. Chce to změnu, vizuální, technologickou i programovou, ale samozřejmě jen do určité míry. A jsem velice nadšený, že představíme skladby z katalogu Queen, které jsme doposud nehráli." 
Foto: FB kapely Queen

Související obsah:

» Queen se vrátí do Prahy v čele s Adamem Lambertem   (Ondra Kocáb, 18. 04. 2017)
» Legendární kytarista skupiny Queen Brian May prošel zdravotními testy   (Jan Vavřík, 01. 01. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici
01.07.

Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici

Alternativní a nezávislé hudbě bude patřit Letní open air festival klubu Fuchs2, který se po roce vrací na Štvanici....


Sarah Blasko se po dvanácti letech vrátila do Prahy
01.07.

Sarah Blasko se po dvanácti letech vrátila do Prahy

Australská zpěvačka a skladatelka Sarah Blasko je známá pro svůj emotivní a introspektivní přístup k hudbě. Píše...


Dukla, Amelia Siba a Maryland podpoří Palestinu
01.07.

Dukla, Amelia Siba a Maryland podpoří Palestinu

Spřátelené pražské projekty Dukla, Amelie Siba a Maryland opět spojí síly, aby odehrály společný letní...


Klip k písni Black Mlíko je osobní zpovědí Terezy Kerndlové
30.06.

Klip k písni Black Mlíko je osobní zpovědí Terezy Kerndlové

Tereza Kerndlová připravila videoklip k další písni ze svého alba Diamanty. Black Mlíko je průletem jejím...


Už jsme doma oslaví čtyřicáté narozeniny ve velkém stylu a s hvězdnými hosty
29.06.

Už jsme doma oslaví čtyřicáté narozeniny ve velkém stylu a s hvězdnými hosty

Od července 1985, kdy odehrála svůj první koncert v Praze na parníku Vltava, absolvovala legendární kapela Už jsme doma...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tomodachi/Deluxe Edition
23.06.

Tomodachi/Deluxe Edition

» Mirai

Čtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru