Punkový Úmrtí Sida Fest 2023 si na konto připsal další úspěšný ročník

Plzeňský bar U Kylla se stal dějištěm vzpomínkové akce na Sida Viciouse ze slavných Sex Pistols. Letos se k tomuto výročí přidala další smutná událost – úmrtí Petra Sida Hoška z oblíbené skupiny Plexis. Festival měl podtitul benefiční, kde hlavní pořadatel Pan Ká předá výtěžek finanční sbírky nemocné Kačence Podrázské. Hudební sety probíhaly střídavě na dvou pódiích – v podzemní části klubu a druhé se pak nacházelo na zemní úrovni společně s hlavním barem U Kylla. O slovo se přihlásila celá osmička kapel, které tu měly početnou fanouškovskou podporu a od úvodních akordů byly oba parkety doslova našlápnuté. Skoky z pódia, divoké pogo a hektolitry piva pak dotvářely parádní koncertní atmosféru.

Jako první sáhla do strun nýřanská skupina T.B.N. Hlasitý doprovod a emotivní představení ukázalo jasně vytyčený hudební směr sobotního večírku. Po přesunu do horní arény jsme si užili vystoupení lánovského Driáku. Parádní set okořeněný akordeonem přiléval litry oleje do roztopeného pogujícího kotle.


V tu dobu nás již ve sklepních prostorech čekala nazvučená kapela IQ:60. Dlouhá cesta ze severní Moravy výkon muzikantů neomezila a stoprocentní nasazení sklidilo v závěru bloku zasloužený potlesk. Klatovský Bijolit se stal dalším střípkem hudební mozaiky punkového festivalu. Velice zdařilý koncert, kde se publikum prolínalo s muzikanty na scéně.

Opět sestup do sklepení, opět řádná nálož hutných decibelů. Nýřanské trio S.A.S. nenechalo nikoho v klidu postávat a spousta fanoušků si zazpívalo přímo do mikrofonu. Z Pardubic přijela ukázat své umění skupina !V.V.U. Zpěvák Štěpán Málek je na punkové scéně známou osobností a skladby zde prezentované tak měly neskutečný náboj podpořený vlnícím se kotlem.

Výrazná strašická skupina Sex Deviants si s sebou přivezla parádně sestavený playlist, který tu viditelně padal na úrodnou půdu. Závěrečný přesun do horního podlaží předznamenal poslední učinkující formaci. Tou se stala parta Svoloč, jejíž cesta ke Kyllovi vedla z Kladenska.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru