Projekt ZachranBackstage je iniciativa, která chce podpořit profesionály oborů související s hudební produkcí

Tento projekt umožní fanouškům hudby pomoci všem důležitým lidem v hudební branži. A jak každý určitě ví, bez nich by se koncert nebo festival odehrál hodně těžko.

V létě dostalo příležitost se k práci krátkodobě vrátit jen pár z nich, a ani v následujících měsících je nečekají lehké časy. Jde o bedňáky, techniky, zvukaře, osvětlovače, ochranku, tour managery, řidiče a další, kteří od půlky března 2020 přišli o možnost pracovat v oboru, kterému se naplno věnovali často i mnoho let.

Zvukař malířem, produkční sanitářem! Profese kreativního průmyslu už neexistují.

„ZachranBackstage.cz je iniciativa, jež chce jednoduše a transparentně podpořit profesionály oborů, které souvisejí s hudební produkcí, organizací koncertů, festivalů, klubovou scénou a dalšími příbuznými obory. Subjekty, jež jsou zasaženy opatřeními směřujícími k zabránění šíření viru známého jako covid-19. Chceme prostřednictvím prodeje merchandise, případně dalších produktů a služeb, získat co nejvíce finančních prostředků, které nasměrujeme k profesionálům hudebního průmyslu. Zároveň bychom rádi pomohli jednotlivcům najít práci, například v řadách dobrovolníků ve zdravotnictví, a podpořit jejich odměňování. Jasně, co nejjednodušeji a s podmínkou transparentnosti všech zúčastněných stran," uvedla Martina Jablanovská, spoluautorka projektu. E-shop, nabídky práce i více informací najdete zde na zachranbackstage.cz

Jak můžete projekt podpořit i vy?

Velká většina produkčních, techniků, zvukařů, osvětlovačů, riggerů, manažerů i road manažerů jsou z podstaty věci samostatně myslící, výkonné, rychle se přizpůsobující a učící se bytosti. Časově flexibilní, komunikativní a fyzicky schopní a zodpovědní pracovníci.Máš pro někoho takového práci, nebo přivýdělek?

Poskytněte produkty či služby, které můžeme prodávat. Protože předpokládáme, že to často budou umělci, organizátoři a ostatní, jichž se koronavirová krize také dotkla, nechceme, aby vše poskytovali zcela zadarmo. Přijde nám fér, aby se k těmto subjektům vždy dostaly zpět reálné náklady na daný produkt či službu.

Kupujte produkty a služby z našeho e-shopua podpořte tak obor, jenž se snaží zajistit vaši zábavu a životní styl po dlouhé roky. Vy tak dostanete originální dárek a lidé z oboru šanci důstojně přežít těžká období.

Staňte se partnerem projektu a pomozte šířit poselství této iniciativy do všech koutů, napojte nás na nabídky práce, pomozte nám získat pozornost médií či finančních prostředků na podporu stovek tisíců lidí bez práce, kteří CHTĚJÍ pracovat.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné
14.05.

Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné

BRA3 je název charitativního projektu, kterým kapela O5 a Radeček odstartovala letošní rok. BRA3 je název velice úspěšného...


Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu
13.05.

Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu

V pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích se během letních prázdnin uskuteční první ročník hudebního...


Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome
13.05.

Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome

Zpěvák, multiinstrumentalista, skladatel a producent Beck, držitel osmi cen Grammy a desítek dalších ocenění, měl...


Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia
12.05.

Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia

Rok 2016 byl na naší hard and heavy scéně hodně plodný, a proto je i po letech co objevovat. Po výjimečném...


Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině
12.05.

Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině

Energická, příjemně melodická i rytmická. Taková je nová písnička ostravské čtveřice Saca s názvem Only...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Věci a sny
08.05.

Věci a sny

» Jelen

Bezmála po pěti letech vydává populární kapela Jelen novou řadovou desku...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru