Progresivní i melodický metalcore ovládne Modrou Vopici

Dvě britské a jedna dánská kapela zavítají ve čtvrtek 5. října do Modré Vopice. Obscure Promotion přivezou Heart Of A Coward, THECITYISOURS a Ghost Iris. djentově laděný večer začíná v 19 hodin. 

Angličtí Heart Of A Coward jsou přes svého bubeníka spjati s djentovými pionýry FellSilent, zároveň v jejich řadách působí Kaan Tasan, zpěvák již nefunkčních progresivistů No Consequence. Kapela jede na progresivní vlně metalcoru, deathcoru a djentu, ale silně tu prolézá progresivní moderna odkazující někam k Textures nebo projektům Devina Townsenda včetně Strapping Young Lad. I když je zvuk heavy a agresivní, Heart Of A Coward do svých písní začleňují i melodické prvky, čímž svou tvorbu dostávají do rovnováhy.



To Ghost Iris pochází z Dánska a jsou na metalcorové scéně jednou z nejnekompromisnějších a nejslibnějších kapel. V hudbě se vrhají do rozmanitých nálad a atmosfér, přesto neztrácí údernost a chytlavost. Svým intenzivním a energickým koncertováním si kapela na svou stranu získala mnoho fans po celém světě.



THECITYISOURS pochází z Londýna. Pětičlenná parta hraje melodický metalcore a jeho chytlavostí, důrazem na groove a detail a budování silných hymnických zpěvů si rychle získali pozornost nejen publika, ale i novinářské obce, ale zároveň tím získali silnou podporu od spřízněných kapel a především smlouvu s Arising Empire, kteří mají na dobré kapely čuch.
Foto: Oscar Dziedziela


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Deset let Bert & Friends: koncert v Archa+ jako vrchol letošního roku
20.11.

Deset let Bert & Friends: koncert v Archa+ jako vrchol letošního roku

Po největším koncertě v zaplněném pražském Foru Karlín a několika vystoupeních v Asii vyrážejí Bert...


V legendárním pražském klubu Modrá Vopice představil Vilda Čok nové tváře kapely ByPass
20.11.

V legendárním pražském klubu Modrá Vopice představil Vilda Čok nové tváře kapely ByPass

Parádní koncert ve znamení třináctky! V klubu Modrá Vopice se odehrála parádní koncertní show rockera, který...


Sourozenecké orgie na Krymské
20.11.

Sourozenecké orgie na Krymské

Ve středu 20. listopadu v pražském klubu Café V Lese vystoupily dvě sourozenecké kapely, Bratři...


Pánové z The Hara zatopili i v Praze
19.11.

Pánové z The Hara zatopili i v Praze

V rámci své podzimní tour poctili The Hara Českou republiku rovnou dvěma koncerty. Po vyprodané brněnské show...


Elektrïck Mann přicházejí s videoklipem o vnitřním boji a závislostech
19.11.

Elektrïck Mann přicházejí s videoklipem o vnitřním boji a závislostech

„Všichni jsme tady blázni a já jsem bláznů král," zpívá v nezvykle vážném singlu Král bláznů kapela...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Galette complète
20.11.

Galette complète

» Bran

Kapela Bran, známá svým osobitým pojetím hudby vycházející ze starých...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru