Probuzení vnitřní bohyně; nové album Zary Larsson, které přiveze i do Prahy

Švédská zpěvačka a textařka Zara Larsson se do Prahy znovu podívá v rámci své světové Venus Tour, které se pojí s vydáním jejího nového stejnojmenného alba. Pojďme si toto její nové album představit a přiblížit si, co nás mimo jiné může na pražském koncertě již 6. 3. čekat.

Jde o její již čtvrté studiové album, které vydala 9. 2. letošního roku. Celkem na albu najdeme dvanáct tracků, které se věnují tématu lásky, zlomenému srdci, a i zpěvaččiným vztahům s jejími přáteli a rodinou. Ty sama zpěvačka popisuje jako „horskou dráhu emocí". Jde o dance-pop album, které má nejen tracky „tančící", ale i několik balad.

O celém albu Zara v rozhovoru pro Billboard řekla, že: „I když jsou na albu určitě prvky, které ho spojují, celkově bych řekla, že skutečnou nití celého alba je můj hlas a vyprávění příběhu podle toho, co zrovna cítím. (..) Někdy jsi strašně šťastný a nikdo tě nemůže zastavit, a jindy si říkáš, že je mi tak smutno a cítím se tak zlomený. Prostě procházíte všemi emocemi," říká o lidském bytí, které je hlavním tématem alba.

Celému vydání samotného alba předcházelo prvotní vydání čtyř singlů, které rychle obletěly svět a u fanoušků si získalo dobré ohlasy. Šlo a písně Can’t Tame Her, kterou Zara nejprve vydala 26. ledna minulého roku, jakožto vůdčí singl celého nového alba Venus, dále pak End of Time a On My Love, na které se zpěvačkou podílel i francouzský DJ a hudební producent David Guetta a čtvrtým singlem byla pak píseň You Love Who You Love, které se fanoušci dočkali 19. ledna letošního roku.

Jakožto hlavní singl si Can’t Tame Her získal místo v první pětce ve Švédsku i v první desítce v Norsku a dalších čtyřech zemích. Ve stejný den jeho vydání, tedy 26. ledna, vydala zpěvačka spolu s ním rovnou i videoklip, který stihl posbírat už 16 milionů zhlédnutí a samotná píseň má na Spotify skoro 140 milionů přehrání.

Tvůrčí proces Venus začal kolem června 2021, kdy sama zpěvačka avizovala start její práce na albu číslo čtyři. O skoro rok později pak prozradila v rozhovoru, že je album z půlky už hotové a fanouškům by se do uší mělo dostat začátkem roku 2023. O albu hovořila o jako stále popovém, ale že má v sobě trochu temnoty a zranitelnosti, ta je vlastně také společným tématem celého projektu, v němž sebevědomě vstupuje do své vlastní vnitřní bohyně a přemýšlí o tom, kým skutečně je – proto Venus vydává jako své první album pod vlastním labelem Sommer House. Samotné oznámení oficiálního vydání alba vyšlo v říjnu 2022 spolu s oznámením nadcházející evropské tour.

Po vydání album sklidilo převážně dobrou kritiku – chváleny byly zejména Zary rychlejší tracky, těmi pomalejšími si kritici nebyli až tak jistí – a fanoušci jen nadále utvrdili zpěvačku v jejich oddanosti a lásce její tvorby.

Nejenom písně z nového alba Venus, ale i ty nejznámější a nejoblíbenější tracky, které Larsson za svou hudební kariéru stihla vydat a které jí získaly celosvětový úspěch, zazní ve Fóru Karlín už tenhle březen. Pokud ještě nemáte lístky, určitě to napravte, dokud jsou k dostání, protože mimo psaní písní je Zara opravdu výtečnou ve vystupování a tvorbě skvělých show.

Text: Rebeca Navrátilová


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru