Premiérová show Ansona Seabry v Praze: došlo na slzy i smích
V neděli 30. 4. v pražském Chapeau Rouge vystoupil americký zpěvák Anson Seabra v rámci své probíhající The Neverland Tour.
S sebou si jako předskokana přivzal mladíka jménem Jonah Kagen. Ten pro čekající fanoušky předvedl svůj debutový singl broken, díky kterému se v roce 2020 proslavil. Mimo to ale zazněla i píseň CHEMICALS!, během které se k jeho zpěvu připojil i crowd s rytmickým „Do do do". Nechyběl ani Jonahův cover písně Please Don’t Go Home Yet písničkáře Stevena Sancheze. Jonah během svého setu komunikoval s publikem, vtipkoval a šlo vidět, že si celé vystoupení i přes menší nervozitu moc užívá.
Anson pochází z Kansasu a v Praze šlo o jeho první koncert vůbec. Fanoušci ho přivítali potleskem a celá show byla odstartována písní Magazines z alba Feeling For My Life. Po téměř celou dobu koncertu se doprovázel na klávesy. Kromě kláves Anson zahrál během svého vystoupení i na saxofon během písně Gingerbread House, o které sám zpěvák prohlásil, že se jedná o jeho jednu z nejoblíbenějších písní, kterou kdy napsal. Společnost mu na stage dělali během celé show i kytarista Dan a bubeník Connor.
Sám zpěvák si během show dělal srandu z toho, že píše hodně „zelených písní". Z této rádoby kategorie zahrál jedny ze svých nejznámějších a fanoušky velice oblíbené Peter Pan Was Right a Robin Hood. Nesměla ale ani chybět píseň Emerald Eyes.
Svým fanouškům předvedl i jednu ještě nevydanou píseň, která zřejmě ponese název This Was Supposed To Be a Love Song. Do zpěvu zapojil i fanoušky, kteří ho doprovázeli při refrénu, který zněl stejně jako její název.
V průběhu celé show se zpěvák neustále usmíval. S publikem neustále vtipkoval a vytvářel velice pohodou atmosféru, kterou kompenzoval smutné texty svých písní. Jednou z takových písní, která se vás velice mile dotkne, je i píseň Welcome to Wonderland, která v setlistu nesměla chybět. Po ní následovala další taková, a to Walk Through Hell, při které mnohým ukápla slza i dvě.
Na poslední
píseň večera Trying My Best si k sobě Anson na podium
přizval Jonaha, se kterým společně píseň odzpívali. Nezpívali ale sami,
po celou dobu se Chapeau linul nejen jejich společný hlas, ale i hlasy jejich
fanoušků, kteří slova dané písně z plných plic zpívali s nimi.
Poslední tóny a oba stage opouštějí. Mělo se opravdu jednat o poslední píseň, ale fanoušci Ansona přivolali zpátky a ten byl tak dojatý, že zazpíval ještě jednu bonusovou píseň, jednu z jeho dalších ještě stále nevydaných, která nese název Next Life.
Po ní se ale už oficiálně loučí jak kapela, tak Anson, který ještě ke svým fanouškům zvolává „Miluju tě!" a je fuč. Zanechává za sebou dojaté fanoušky, kteří si zážitek z této show ponesou ještě určitě dlouho.
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Italský jazzový kov se třpytil v Brně
Brněnský klub Kabinet Múz má i přes rostoucí venkovní teploty stále velmi zajímavý a pestrý program. Jedním z vrcholů...
Novinku Vypsané fixy Ideál avizuje Fakin párty
Čtyři roky od vydání poslední řadovky Kusy radosti, za níž Vypsaná fixa získala Anděla v kategorii Skupina roku,...
EWA V EDENU: Tři večery, které přepíšou českou koncertní scénu
Pražský Eden čeká v červnu 2026 něco opravdu mimořádného. Ewa v Edenu 2026 nebude jen obyčejný koncert, půjde...
V objetí znepokojivé krásy - Sofia Isella okouzlila Prahu
Pražské SaSaZu se 19. května zaplnilo fanoušky, kteří dorazili zažít koncert Sofie Iselly - mladé umělkyně,...
Speciální show New Bizzaria Jany Uriel Kratochvílové a kapely Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše
21. června není jen dnem letního slunovratu, ale i dnem kdy se v pražském kulturním centru La Fabrika uskuteční...
» zobrazit více...
RECENZE
» Megadeth se (studiově) loučí vynikající...
» Přímočaré Třísky: osobití Nanday účtují...
» Svět není v pořádku, ale pořád krásný...
» Těžké si představit, že by se The Neighbourhood...
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» zobrazit více...
Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních...
Italský jazzový kov se třpytil v Brně
Brněnský klub Kabinet Múz má i přes rostoucí venkovní teploty stále velmi...
V objetí znepokojivé krásy - Sofia Isella okouzlila Prahu
Pražské SaSaZu se 19. května zaplnilo fanoušky, kteří dorazili zažít...
Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?
Festival Rock for People 2026 každoročně nabízí obrovské množství...
Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec
Během večera narozeninového nedělního dne 30. ročníku festivalu Rock...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Novinku Vypsané fixy Ideál avizuje Fakin párty
Čtyři roky od vydání poslední řadovky Kusy radosti, za níž Vypsaná fixa...
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
Vršovická kapela tojeon vydává debutové EP tojeona
tojeon je vršovická mellow new wave kapela typická naléhavými tóny elektrických...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #30: Výroční akce
Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:














