Premiéra The Maine dopadla na výbornou

V úterý 11. února 2020 dorazila do Prahy poprvé za 13 let své existence americká kapela z Arizony, The Maine. 

V rámci turné The Mirror k albu "You Are OK", které vyšlo minulý rok v březnu, kapela navštívila i pražské Futurum. 

V setlistu nechyběly písně ze zmiňovaného nejnovějšího alba, které byly proloženy staršími kousky jako Like We Did (Windows Down), Fucked Up Kids, I Must Be Dreaming nebo (Un)Lost, před kterou frontman John O’Callaghan bavil publikum covery různých interpretů od Justina Biebera až po Simple Plan či Red Hot Chilli Peppers. Zároveň také zvládl rozezpívat dav začátkem známé All Star od Smash Mouth.

Set provázela krátká videa vysvětlující, co "The Mirror” pro kapelu znamená a každá píseň měla svůj vlastní vizuál, od fotek členů z dětství až po kapelní profil na MySpace. Koncert zakončila bezmála desetiminutová píseň Flowers on the grave a na tvářích fanoušků byly vidět nejen úsměvy, ale sem tam i slzy. 

The Maine poděkovali za krásnou show a slíbili, že se tentokrát objeví dříve, než za dalších 13 let. Nedlouho po koncertě jednotliví členové dorazili za několika trpělivými fanoušky a desítky minut se fotili, podepisovali vše, co mohli a u některých došlo i na psaní textů jako předlohy tetování. The Maine poté znovu sami potvrdili, že je Praha uchvátila, a i když byl pro ně tento koncert velkou neznámou, slíbili, že se určitě vrátí, ať už jako kapela či jen jednotliví členové v rámci svého osobního volna. 

Role předskokana se ujala australská kapela Stand Atlantic, která si narozdíl od The Maine svůj debut v Praze odbyla již v roce 2017 společným turné s ROAM v pražském Rock café. Zazněly jak starší písně z alba Sidewinder, tak i nejnovější singl Shh! 

V čele se sympatickou zpěvačkou Bonnie působilo jejich vystoupení velmi živě a uvolněně a v publiku bylo znát, že tu má kapela už pevnou základnu fanoušků, která se s každým jejich koncertem zvětšuje.


Autorka textu: Kateřina Mlatečková

fotoreport: Monika Jetelová


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Ethan Jewell předvedl ve Vídni hodně emotivní a intimní koncert
15.08.

Ethan Jewell předvedl ve Vídni hodně emotivní a intimní koncert

Ethan Jewell je americký hudebník, básník a tvůrce vystupující pod označením „musical poetry" - tedy hudba s prvky...


Xindl X se furt cítí jako Puberťák
15.08.

Xindl X se furt cítí jako Puberťák

Koncertem v ENERGY Pub v Riegrových sadech oslaví Xindl X své narozeniny. Uskuteční se již 19. srpna a koncert plný...


Tradiční vzpomínka Koncert pro Kaštánka v klubu Modrá Vopice
14.08.

Tradiční vzpomínka Koncert pro Kaštánka v klubu Modrá Vopice

9. srpna 2025 uplynulo neskutečných jedenáct let od doby, kdy odešel do rockového nebe kytarista Luboš Kaštánek...


26. ročník slánského festivalu VALNÍK nebude jen o punk rocku
14.08.

26. ročník slánského festivalu VALNÍK nebude jen o punk rocku

Tři desítky skupin vystoupí na již šestadvacátém ročníku slánského hudebního open air festivalu VALNÍK....


Čtvrtý den na festivalu Brutal Assault zvítězily švédské melodie
14.08.

Čtvrtý den na festivalu Brutal Assault zvítězily švédské melodie

V sobotní dopoledne posledního dne festivalu panovalo příjemné počasí, které se později proměnilo v nejteplejší...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jeviště snů
05.08.

Jeviště snů

» Donor

Třetí album valašské powermetalové skupiny Donor s názvem...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru