Přelomový Cibula Fest ozdobí Lucie Bílá s Arakainem

Česko-slovenský multižánrový a multigeneračný festival Cibula Fest je opět v pohraničním pásmu na letišti v Holíči připraven přivítat více jak deset tisíc návštěvníků. Letos se uskuteční od 23. do 25. července a jako první velké jméno ohlásili pořadatelé Lucii Bílou. Ta vystoupí spolu s kapelou Arakain, se kterou před 30 lety začínala svoji hudební kariéru.„S Luckou se nám vždy skvěle hraje a spolupracuje. Na každém koncertě nás těší její zaujetí a srdce, se kterým ke všem vystoupením přistupuje. Proto jsme ji letos trochu neplánovaně oslovili. I když jsme si byli vědomi jejího obrovského pracovního vytížení, opět udělala všechno pro to, aby s námi mohla koncerty absolvovat. Věříme, že to bude zážitek nejen pro nás, ale především pro fanoušky," řekl kytarista a zakladatel Arakainu Jiří Urban.

Letošní 7. ročník Cibula Festu má být přelomový. Kromě velkých českých a slovenských hvězd slibuje návštěvníkům obnovený areál, nižší vstupné, sportovní aktivity nebo divoký západ na vlastní kůži.
„Měníme strukturu areálu i obsah programu, pozornost zaměřujeme na rodiny s dětmi. Skvělá zpráva pro návštěvníky je, že snižujeme cenu vstupného, aniž bychom polevili v celkové úrovni programu, nadále si budeme udržovat kredit festivalu pro všechny generace a žánry. V jednotlivých zónách si u nás najde to své opravdu každý. Na všechny tři dny chystáme celodenní aktivity, které každé ráno odstartují atraktivní cvičitelky a cvičitelé za doprovodu DJ´s," prozradil organizátor festivalu Vladimír Chrenka.Další novinkou je  westernové městečko, pojaté ve stylu cibulového divokého západu, inspirovaného známým filmem Limonádový Joe. „Nebudou chybět skuteční indiáni a kovbojové na koních, střelba z luků, Trigger Whisky Saloon s létacími dveřmi, zpěvačka Tornádo Lou nebo podnik Dougha Badmana s legendární Kolalokou," dodal Chrenka. Poprvé se festivalovému publiku otevře také přírodní kino s projekcemi všech dílů Vinnetoua.
GALERIE

Související obsah:

» Lucie Bílá jako vyvolená vypravěčka příběhu slavného malíře   (Petr Škrabánek, 18. 12. 2012)
» Lucie Bílá Od A do Z   (Joe Stramr, 18. 10. 2012)
» Dávno secvičené číslo – Arakain a Lucie Bílá   (Hudkni, 04. 01. 2012)
» Arakain Dymytry společné tour 2014   (Jana Kleinbauerová, 28. 04. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku
20.06.

Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku

V úterý 18. června poctila Prahu svou návštěvou na svém evropském turné kanadská umělkyně...


Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika
20.06.

Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika

Každoročně pořádaná akce v obci Měcholupy na Nepomucku s názvem Růža Fest měl na letošek pevně stanovený...


Bring Me The Horizon na Rock for People složili reparát za jedna
20.06.

Bring Me The Horizon na Rock for People složili reparát za jedna

Britská alternativně rocková, metalová, elektronická (vyberte si) kapela se na festival Rock for People vrátila podruhé,...


Avril Lavigne na Rock for People oslavila svou kariéru důstojně
20.06.

Avril Lavigne na Rock for People oslavila svou kariéru důstojně

Avril Lavigne vystoupila na Rock for People a jestliže před koncertem mezi fanoušky budila zvědavost, či snad obavy, po koncertě...


Třetí den se na festivalu Rock for People vítalo i loučilo
20.06.

Třetí den se na festivalu Rock for People vítalo i loučilo

Třetí den na festivalu Rock for People byl opět prodloužen a ti nejvytrvalejší vydrželi až do tří ráno. Počasí konečně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru