Předskokan jako skutečný headliner?

Proč vždycky, když Francouzi přijedou do Prahy, tak je nějaký den významný pro liberály? U Landmvrks den práce, nyní den proti homofobii? Do toho pro mě jako liberála zkouška z mezinárodního práva? Kterou jsem zandal! Skvělé. Sice jsem se v tu chvíli cítil už jako po lobotomii, ale proč nezajít na další koncert? Takže 17. května mizím do Rock Café.

Na začátku jsem teda zjistil jednu zajímavou a milou i nemilou věc – absolutně jsem si nevšiml, že součástí skupin, které mají vystupovat, jsou i Half Me. Trapný, já vím! No, jakože nezlobil jsem se po zjištění téhle příhody, protože další core na té tvrdší straně se vždy hodí. Jen asi stárnu nebo jsem slabý kus, když po skončení krátkého gigu jsem nemohl pohnout krkem.

Po Half Me došlo k něčemu pohodovějšímu – Acres. Nevím, nějak jim úplně nedokážu přijít na chuť, přišlo mi to většinově takové až moc generické. Možná tím, jakou společnost měli, takže vlastně nezapadali? Osobně bych si je dokázal představit spíš s někým víc rockovým nebo altmetalovým. Co ale beru jako pozitivum je, že mi kousek odpadla bolest krku.

Kdo ale překvapil? Blázni, co se pojmenovali po bývalém britském blázinci jménem Cane Hill. Asi minulí chovanci, ale talentovaní. Znovu nastala bolest všeho. A užíval jsem si to dosyta. I s lokty v zátylku. Mimochodem píseň The Midnight Sun mám teď v sluchátkách 24/7. A tohle bylo něco. Tvrdý, strašně moc screamů, ještě víc breakdownů – nádhera. Osobně považuji Cane Hill za krále všeho, co tuto noc v Rock Café vystoupilo.

A nakonec Resolve. Samozřejmě jsem cílil na ně. Jeeenže Cane Hill nastavili laťku extrémně vysoko. A Resolve ji nepřekonali. A nepřekonali ani Landmvrks, a tedy vyšli jako ti horší Francouzi (ale zase vyhráli v soutěži o lepší merch). Samozřejmě já byl ovlivněn únavou ze všeho, takže jsem nedokázal ocenit všechno, ale nebyl to takový vegetativní stav, že bych vůbec nevnímal. Proto dám jeden tip – když už vytvoříte jinou verzi písně, která se chytne mnohem víc než originál, tak buď hrajte tu novou verzi nebo ji nehrajte vůbec. Teď narážím na Older Days, u kterých verze s Ten56. a Paleface Swiss se nachází o 3 úrovně výš.

Samozřejmě nechci, aby si to někdo bral osobně a ani nechci říct, že jsem si to neužil. Jen asi jako beatdownem a nucorem zhýčkaný člověk rád vyhledávám podobná schémata. Anebo když jiná, tak ta, která jsou něčím originální. A to některé skupiny buď vůbec nebo ne úplně doručily.

GALERIE

Související obsah:

» Blíží se pestrý metalový večírek v čele s Resolve   (David Malý, 09. 05. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru