Pražská Štvanice přivítala The Band Camino: jejich první koncert u nás vůbec

Americká rocková kapela The Band Camino dorazila 9. 5. poprvé do Prahy, kde vystoupila v Holešovickém klubu Bike Jesus.

Jako předskokana si sebou kluci vzali britskou kapelu Boy Bleach, která u nás na pár show jako předskokan již hrála. V jejich setu nechyběl single bullet!, jehož začátek celý odzpívali samotní fanoušci. Během písně vyzval frontman kapely, aby si všichni podřepli a na tři všichni vyskočili. Kluci sebou přinesli mnoho energie, kterou přenášeli i na fanoušky. Boy Bleach zazpívali i svůj nejnovější singl Daylight Robbery a nezapomněli ani na cover písně Toxic zpěvačky Britney Spears, u které nebylo živé duše v klubu, co by nezpívala spolu s nimi. Kluci publiku dopřáli i ještě nevydanou píseň East End Boys, na kterou se snad již brzy můžeme těšit.

Pak už padla devátá, klub se naplnil, a na podium nastupuje samotná The Band Camino.  Kluci pochází z amerického Tennessee a v Praze se jednalo o jejich první show vůbec. Kapela se skládá z trojice Spencera a Jefferyho, kteří se primárně starají o zpěv, a Garrisona, který hraje na bicí. Ti se potkali společně na vysoké škole v Memphisu, kde roku 2015 skupinu založili. Na tour je ale na basu doprovází ještě dodatečně mladík Reagan.

Kapela celý svůj set odstartovala písní Told You So. Následovaly hity jako Hush Hush nebo 2/14. Fanoušci zpívali spolu s kapelou téměř při každé písni, ať už nové nebo starší. Kluci zazpívali ještě i nevydanou píseň See You Later, kterou snad brzy vydají v rámci nového alba, které plánují. U fanoušků si získala oblibu a k jejímu konci už zpívali známá slova spolu s nimi.

Po celou dobu koncertu kapela se svým publikem komunikovala a vtipkovala s ním. Šlo o menší klub, takže bez nějakého bližšího kontaktu to ani nešlo. To třeba když se basista Reagan během písně What I Want vydal na chvíli zezadu mezi lidi.

U fanoušků si velkou oblibu našly písně Never a Good Time a Haunted, při kterých se rozhodně nedrželi zkrátka. Všichni zpívali, skákali a tleskali. Energie během těchto písní klubem všemi pulzovala a jinak tomu nebylo ani u písní Roses a Damage.

Předposlední písní, kterou kluci zahráli, byla 1 Last Cigarette. Ani na tomto koncertě kapela během svého setu z podia neodešla. Nemyslí si, že to je vhodné, zejména když všichni ví, že se ještě vrátí. Přijde jim to jednoduše ohrané. Nastala tak opravdu poslední píseň večera, kdy všichni věděli, že je poslední, a to Daphne Blue. Fanoušci si ji jako tu poslední píseň opravdu užili a vychutnali, s kapelou zpívali a rozloučili se s ní velikým potleskem a křikem.

Během show kluci mluvili i o tom, že snad budou brzy zase zpět. Třeba se jich pak fanoušci znovu dočkají s vydáním avizovaného nového alba.

 text Rebeca Navrátilová

fotky Natálie Havelková

 

GALERIE

Související obsah:

» The Band CAMINO míří poprvé do České republiky   (Redakce, 06. 05. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
vypsaná fiXa si žije Absolutní sen a chystá oslavy narozenin
20.05.

vypsaná fiXa si žije Absolutní sen a chystá oslavy narozenin

Absolutní sen patří mezi nejstarší písničky vypsané fiXy. Na obrazové ztvárnění čekala bezmála třicet let....


Nostalgický večer plný hitů; Akon v Praze
20.05.

Nostalgický večer plný hitů; Akon v Praze

Senegalsko-americký hudebník, textař, filantrop a nahrávací producent Akon dorazil do Prahy, kde 16. 5. vystoupil pro své...


Hudební senzace Benson Boone přiveze do Prahy debutové album
20.05.

Hudební senzace Benson Boone přiveze do Prahy debutové album

Americký zpěvák z Washingtonu Benson Boone poprvé navštíví Prahu, kde pro své fanoušky vystoupí již...


Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý
20.05.

Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý

Všichni doufali, že v sobotu se počasí umoudří, předpovědi vypadaly slibně, ale bohužel úderem jedné hodiny...


Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma
19.05.

Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma

V parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře se 24. a 25. května uskuteční Megakoncerty Doma, kam zvou Rybičky...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru