Praha znovu pocítila smutek i radost; Anson Seabra v Rock Café

V pondělí 6. května se do Prahy opět vrátil americký zpěvák Anson Seabra, který zde v rámci své Heartbreak Souvenirs Tour vystoupil v klubu Rock Café.

Předskokanem večera mu byl britský hudebník Billy Lockett. Ten přesně ve 20:00 dorazil na stage, kde se usadil za piano, na které po celou dobu svého vystoupení hrál. Pro čekající fanoušky pak zazpíval např. Circles nebo Cut Me Off. Ačkoliv se jedná o smutné a emotivní písně, po celý svůj pobyt na stage se Billy usmíval a s publikem vtipkoval. To ho poté odměnilo potleskem a zpěvák díky tomu na svoji první návštěvu Prahy jistě jen tak nezapomene.

Pak už odbila devátá a na stage nastoupil samotný Anson spolu s kytaristou Danem a bubeníkem Connorem. Zpěvák se do Prahy podíval už dvakrát – jednou v rámci vlastní show, kdy vystoupil v Chapeau Rouge, a pak jako předskokan na tour Deana Lewise. O Praze prohlásil, že jde podle něj o snad nejkrásnější město na světě, kam se moc rád vrací.

Kromě starších hitů jako Peter Pan Was Right nebo třeba Welcome To Wonderland, která byla jeho průlomovým hitem v roce 2018, zazněly samozřejmě i nové písně z nového alba A Heart Is a Terrible Thing to Break. Jedná se o zpěvákovo třetí studiové album v pořadí a vydal ho minulý rok v listopadu.

Kromě písně Heartbreak Souvenirs, podle které je i celá tour pojmenovaná, zazněly mimo jiné ještě i třeba Past Tense nebo Collide, při které do zpěvu zapojil i fanoušky, pro které si připravil soutěž o to, která ze stran publika bude hlasitější. Ačkoliv Ansonovým favoritem byla ta levá, nakonec vyhrála strana pravá.

Fanoušky ale do zpěvu tolik ponoukat nemusel – sami už dávno se zpěvákem zpívali slova jeho písní a Rock Café se tudíž nelinuly jen tóny piana a Ansonův hlas, ale i ten jejich. Bylo tomu tak třeba i u písně Trying My Best nebo Walked Through Hell.

Během večera došlo i na ještě nevydanou píseň Mother, kterou Anson napsal pro svoji maminku, která dokonce přiletěla do Prahy podpořit ho na jeho show. U publika si získala velikou vlnu potlesku a jako mnoho ze zpěvákových písní, i tahle byla velice dojemná.

Anson si pro své publikum mimo večer nabitý emocí připravil i stírání losu. K tomu došlo u písně Lottery, jeho nejnovějšího singlu, který vydal v březnu letošního roku. Samotné stírání bylo velice napínavé, bohužel ale nakonec los žádnou výhru nepřinesl. Za zpěvákovu výhru se však určitě dá považovat jeho publikum a fanouškovská základna, kterou si v Praze vybudoval. Ta ho totiž během večera povzbuzovala křikem, doprovázela ho zpěvem a pohupovala se do rytmu jeho písní.

Celkově byl večer – i přes náturu jeho hudby – plný pozitivní energie, a ačkoliv nějaká ta slzička ukápla, sám Anson byl samý úsměv, stále si z něčeho dělal srandu a na stage vtipkoval. To stíhal i mezi písněmi, které občas nějak okomentoval. Člověk by se až podivil, že takhle pozitivní člověk dokáže složit tak dojemné a srdcervoucí písně.

Jeho show fanouškům znovu přinesla pocit spokojenosti a radosti smíchaný se smutkem. Tenhle hořkosladký pocit se ale jistě vyplatí, jelikož Anson opravdu ví, jak své publikum pobavit a jak celou atmosféru a energii zvednout ze smutných nížit do radostných výšin. Celý koncert uběhl mrknutím oka a můžeme jen doufat, že se Anson do svého nejoblíbenějšího města na světě znovu brzy vrátí.


Foto: Naty Velebilová 
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou
22.05.

Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou

Brněnský klub Melodka minulý víkend hostil žánrově nevšední večer. V jeho útrobách vystoupily tři neofolkové...


Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show
22.05.

Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show

Britský hudebník Alfie Jukes se znovu podívá do Prahy, kde tentokrát vystoupí na headline show již 7. 6. v Café...


Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai
22.05.

Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai

Mirai, známá česká popová hudební skupina, přinesla svým fanouškům 12. dubna tohoto roku dlouho očekávané...


Putovní ČEZfest nabídne hudbu, film i sport, vše zdarma
21.05.

Putovní ČEZfest nabídne hudbu, film i sport, vše zdarma

Na konci května startuje rodinný festival ČEZfest, který zve na populární české kapely, filmové projekce...


V plzeňském Medvědovi to opět žilo – trojice kapel představila autorskou tvorbu s punkrockovým přídomkem
21.05.

V plzeňském Medvědovi to opět žilo – trojice kapel představila autorskou tvorbu s punkrockovým přídomkem

Páteční večer 17.5.2024 nabídl hostům Bílýho Medvěda trojici formací, jejichž autorská dílna již nalezla místo...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru