Porta už dávno není jen pro trampy

Město Řevnice nedaleko Prahy bude od pátku 28. do neděle 30 června ve znamení nejen folku, country, bluegrassu a trampských písniček, ale i rocku či blues. Celé tři dny se zde totiž koná Porta, nejslavnější, nejstarší a historicky nejvýznamnější festival těchto hudebních žánrů. Klid, přátelství a hvězdy nad hlavou i na pódiu si budou moci návštěvníci vychutnat již po sedmačtyřicáté.



Na legendární Portě vystoupí vedle soutěžících skupin a interpretů, kteří vzešli z oblastních kol, také již držitelé nenapodobitelné a velice ceněné keramické sošky Porty. Nebudou samozřejmě chybět folkové a country legendy, stejně jako současné populární osobnosti. „Porta již dávno poslala svým vyznavačům signál, že jde o to, aby se lidem na festivalu hlavně líbilo a nejde tedy o staromilské, dávno překonané žánrové hráze," vysvětlili již dříve pořadatelé.

A na koho že se návštěvníci příjemného Lesního divadla v Řevnicích mohou těšit? Program plní zvučná jména jako Věra Martinová, Ivan Hlas, Vlasta Redl, Spirituál kvintet, Wabi Daněk, Robert Křesťan, COP, Pacifik, Epydemye, New Rangers, Šárka Rezková, Yellow Sisters, duo Kieslowski, Žamboši, Radek Tomášek, Marien nebo speciální host Marsyas s nezaměnitelnou zpěvačkou Zuzanou Michnovou.    



„Tak jako každý rok, připravuje Porta pro své diváky a příznivce překvapení. Interpreta, jehož by na Portě diváci nečekali. V minulých ročnících jsme tak mohli vidět a slyšet například Jaroslava Svěceného, Lenku Dusilovou, Blue Effect nebo Martu Kubišovou. Tak se nechme překvapit, čím nás Porta v Řevnicích překvapí letos," naznačili organizátoři. Jednodenní vstupenka vyjde na 299 korun, permanentka pak na 599 korun. Pejsci a děti do 150 cm mají vstup zdarma a předprodej vstupenek probíhá na: www.porta-festival.cz.
GALERIE

Související obsah:

» Wabi Daněk šturmuje s Ďáblovým stádem na Siouxy   (Joe Stramr, 03. 12. 2012)
» Ďáblovo stádo výrazně omladilo staré trampské hity   (Karel Souček, 12. 11. 2012)
» Martinová zpívá o nejrůznějších tvářích lásky   (Karel Souček, 21. 02. 2013)
» Za barevným sklem Ivana Hlase   (Joe Stramr, 29. 05. 2012)
» Ivan Hlas a Nahlas   (Joe Stramr, 07. 08. 2010)
» Druhá tráva prosí fanoušky o pomoc   (Karel Souček, 23. 03. 2013)
» Druhá tráva připomíná svůj velký koncert v Telči   (Karel Souček, 23. 11. 2012)
» Žluté sestry jsou hravé i bez nástrojů   (Karel Souček, 20. 02. 2013)
» Polovina Yellow Sisters natočila klip o úspěchu, který nepřišel   (Karel Souček, 02. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault
01.05.

Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault

Josefovský festival Brutal Assault každoročně kromě standardních koncertů rozličných kapel láká i na speciální sety,...


Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
30.04.

Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny

Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné s názvem The Run For Your...


Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou
30.04.

Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou

Legendární Katapult s frontmanem Oldou Říhou slaví letos nádherné padesáté narozeniny. K tomuto...


Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze
30.04.

Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze

Pravděpodobně největší koncertní metalová událost tohoto roku je za námi. Behemoth nekompromisně zválcovali Prahu....


Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu
29.04.

Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu

Festival Brod 1995 zve již podvanácté do Českého Brodu na pestrý mix nejrůznějších žánrů i pověstnou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru