Pop punkový večer ve Vagonu

Ve čtvrtek 27. dubna se sešli v pražském klubu Vagon fanoušci na večeru s názvem Pop Punk Evening. Na programu byly hned čtyři kapely, pořádající Covers For Lovers si pozvali Krang, Náhodný Výběr a slovenské Plus Minus.

Jako prvním otvírákem byli Plus Minus. Je to slovenská punková skupina, která vznikla v roce 2000. Hrají rychlý a poctivý punk rock. Založili ji dva bývalí členové skupiny Iné Kafe: Dodo (bicí) a Wayo (basa), kteří jsou také jedinými původními členy v současné sestavě. Jako zpěváka si vybrali dřívějšího člena Iné Kafe Cibiho, a na post kytaristy se dostal Robo Bob the Pop, který byl koncertním členem Iné Kafe koncem roku 1999. Ve Vagonu zahráli akusticky Wayo a Gza, který nastoupil do skupiny jako zpěvák v roce 2001. I když byl klub ještě poloprázdný a fanoušci se teprve scházeli, atmosféra vystoupení byla příjemná, kluci mezi písněmi vtipkovali a bavili publikum.

Druhými vystupujícími byli Náhodný Výběr. Je to pop rocková kapela ze Soběslavi založená v roce 2014. Členové skupiny jsou Bedy – hlavní zpěv, saxofon, Sechy – kytara, zpěv, Ctirad – kytara, zpěv, Jéňa – baskytara, zpěv a Bárty – bicí, zpěv. Koncertují v malých klubech i na velkých festivalech. Kluci jsou sehraní a šlape jim to dobře. Prostor klubu se už víc naplnil, přesto se zdálo jako by se diváci stále ostýchali víc se do toho opřít a muziku si užít.

Následovali Covers for Lovers. Ti hrají hudbu napříč hudebními styly. Klasické punkovky jsou pro ně srdeční záležitostí, ale můžete od nich slyšet i předělávky písní jiných interpretů a žánrů, které je oslovují. Atmosféra kolem jejich vystoupení byla trochu pokažená aférkou kolem basáka Dejva. Ten byl nejdříve mohutně oslavován zpěvákem Billiem a poté pro údajnou podnapilost vykázán bubeníkem Alešem z podia. Basy se vzápětí chopil kytarista Kuba, ale bylo znát, že to kluky trochu rozhodilo.

Posledním ‚zlatým hřebem‘ byla skupina Krang. Kluci pochází z Valašského Meziříčí a hrají od roku 2015. Hrají skate punk, jako poctu devadesátkám, v jejich písničkách najdete odkazy na spoustu filmů, videoher, ale i kritiku totalitních režimů nebo fundamentalismu. Kapela je čerstvě po svém turné v Brazílii a bylo na nich vidět, jak srší energií. A vtipem, jako vždy.

Na jejich vystoupení publikum konečně trochu ožilo. Klub byl nakonec plný tak akorát, že se dalo tancovat i dýchat. Škoda jen, že dost lidí odcházelo těsně před půlnoci kvůli posledním večerním dopravním spojům. Koncert končil těsně po půlnoci a nechal v nás pocit příjemně stráveného večera. Kluci díky a zase někdy na viděnou.

 

GALERIE

Související obsah:

» Covers for Lovers se novým singlem hlásí ke svým začátkům   (Karel Souček, 21. 10. 2021)
» Nevzdávej!   (Karel Souček, 04. 09. 2014)
» Covers for Lovers   (Karel Souček, 03. 09. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Fajtfest táhne do boje s Biohazard
20.08.

Fajtfest táhne do boje s Biohazard

Sedmnáctý ročník festivalu Fajtfest proběhne 2. - 4. července tradičně pod rozhlednou na Fajtově kopci nad Velkým Meziříčím....


Základy programu devětadvacátého ročníku festivalu Brutal Assault byly položeny
20.08.

Základy programu devětadvacátého ročníku festivalu Brutal Assault byly položeny

Není to ani dva týdny, co skončil festival Brutal Assault a organizátoři už hlásí první jména pro nadcházející...


Bohumínská legenda Grog je v novém singlu obklopena stíny
20.08.

Bohumínská legenda Grog je v novém singlu obklopena stíny

Je libo pořádný GROG v tomhle proměnlivém létě? Já si ho rozhodně dám!  Nemám ale na mysli...


Pale Blue Eyes se po roce vrací do Prahy na první samostatný koncert
20.08.

Pale Blue Eyes se po roce vrací do Prahy na první samostatný koncert

Britská kapela Pale Blue Eyes poprvé vystoupí se svým prvním samostatným koncertem v Praze. A to 13. září v Café...


WiFič VEN! propojí žánry, generace i různé obory
19.08.

WiFič VEN! propojí žánry, generace i různé obory

Unikátní kombinaci hudby, nového cirkusu, tance, divadla, výstav a průmyslového designu nabídne osmý ročník...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everest
19.08.

Everest

» Halestorm

Everest je název šestého studiového alba od americké hard...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru