Pokáčova první O2 aréna předčila všechna očekávání!

V sobotu 24. září se konal koncert, na který diváci čekali nejméně dva roky. Tradovalo se, že český zpěvák Jan Pokorný, kterého všichni známe spíše jako Pokáče, nebude svůj koncert v O2 aréně opakovat. Je to ale pravda? 

 

 

Krátce před osmou hodinou se začalo před 02 arénou shromažďovat spoustu lidí. O tom, že Pokáč celou O2 arénu vyprodal, se vědělo. Šok to ale musel být nejen pro interpreta samotného. Hrát před cca 14.tis. lidmi je velké sousto. Pokáč se toho ale zhostil na jedničku. Publikum tvořili převážně diváci středního věku, nechyběli ani menší děti, které mnohdy znali songy lépe než ti starší. Nenápadná stage dodávala celému koncertu komorní podobu, ta se ovšem změnila během několika songů. Stage vypadala jako skromně zařízený pokoj s pohovkou, stolkem, obrazy. Pokáč, který krátce po osmé na stage přišel, nemohl uvěřit svým očím. Započal celý koncert úvodním songem, ve kterém se vtipně omlouval, že doufá, že to s ním zde vydržíme, že je nervózní, ale že se snad nic hrozného nestane. Po úvodním songu přišly už známější hity jako např. „Co z tebe bude", „Rád chodím na poštu", „Probuzení" či „Cowboy". Svých prvních pár písní hrál sám a pouze na ukulele nebo kytaru. 

 

Při songu „V lese" se k němu připojila kapela Light & Love, nad kterou se rozzářila zcela nová a moderní stage. Diváci na obrazovkách mohli vidět záběry přímo z pódia i hudební videoklipy či projekce, které songy doplnily. V průběhu večera se při jedné z písní Pokáč z čista jasna vytratil z pódia. Po O2 aréně se objevili 2 jeho dvojníci, kteří měli evokovat jeho osobu. Pokáč se totiž v tomto krátkém čase přesunul na druhý konec arény na malou stage s pianem, která měla představovat tající kru. Zde zazpíval songy „Nikde žádnej sníh" a „Antarktida", což je mimochodem také jeho poslední vydaná deska. Společně s písní „Antarktida" doplul na kusu kry zpátky k pódiu. Nevšední zážitek přinesl song Vlasy, se kterým se na pódiu setkal Pokáč se smyčcovým souborem Unique Quartet a dětský pěvecký sbor. Dalším jeho hostem měla být zpěvačka Anička Slováčková, se kterou nazpíval píseň „I když jsme plešatí". Ze zdravotních důvodů se ale bohužel nedostavila, což zachránil mladý chlapec Zdenda, který si sice moc textu nepamatoval, ale i tak to byl unikátní zážitek. V průběhu večera se spolu s Pokáčem vystřídalo na podiu spoustu známých tváří. Všechny písně, které zazněly, on sám složil pro daného zpěváka, či spolu nazpívali duet. Mezi zmíněné hosty a společně zazpívané písně patří např. Lucie Bílá a „Dobrý kafe"Voxel a „Zejtra je taky den"Pavel Calta a „Písnička"Jakub Dědek a „Co bejvávalo, už není"Petra Gobelová a „Láska na vsi"Mirai a „Chci tančit" a známý influencer Kazma. Jako závěr večera si Pokáč všechny hosty včetně Kazmy a producenta Ondřeje Fiedlera, pozval na pódium a společně pokřtili nové album Antarktida. Jako poslední song zazněl „Cizí zeď", bojující proti nenávistným komentářům na internetu. 

 

 

Mezi songy, které zařadil do svého skoro dvouhodinového koncertu, patří například „Nešahej na mě"„Holky to objektivně lehčí maj"„Mám doma kočku" nebo „Rodinný typ"

 

Vrchol interpreta u nás je, dostat se na koncert do O2 arény. Pokáčovi se to po mnoha vyprodaných koncertech povedlo a předvedl neskutečnou show pro diváky všeho věku. Předvedl, že je schopen uspořádat velký koncert a uspokojit tak diváky svými songy o každodenních problémech nás všech.

Věříme, že to není Pokáčova poslední O2 aréna, ale i kdyby opravdu byla, můžeme s klidem říct, že se mu opravdu vydařila a že má na to se posouvat třeba ještě dál. Kdo ví, co si pro nás Pokáč příště připraví. 

 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj
26.11.

Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal...


Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze
25.11.

Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze

Vegan srdcem, duší i hudbou. Badflower míří na svou premiéru v Praze. Tato americká kapela měla původně...


FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!
24.11.

FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně...


Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album
23.11.

Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album

Dynamická, strhující, hravá, velice pestrá bluesová pecka. To je Self-Adhesive Otto, první singl z připravované...


Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem
23.11.

Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem

Adventní písně a koledy Marty Kubišové a Bratří Ebenů, Karel Gott a jeho Bílé Vánoce, největší kompilace 111 vánočních...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru