Plzeňský Kalikovský mlýn se stal dějištěm šestého metalového Armageddon Of Decibels

Sobota 2.9.2023 / 11:00 brána / start 12:30 / Bloodcreek (CZ), Wyrm (CZ), Zgroza (Polsko), Sukkhu (CZ), Annexation (Německo), Armada (Mexiko), V.A.R. (CZ), Violentor (Itálie), Impaled Nazarene (Finsko)   

Nezaměnitelné prostředí areálu Kalikovského mlýna se v sobotu 2.9.2023 proměnilo v hudební arénu s dominancí metalových riffů. Armageddon Of Decibels si tu připsal šesté pokračování, ve kterém se představily kapely z domácí scény, ale i zahraniční formace okupující pódia na evropské či světové úrovni. Celá devítka skupin se tak postarala o neopakovatelnou festivalovou atmosféru, podpořenou stovkami fans dorazivších i z dosti vzdálených končin.  

Úvod a rozehřátí již tak nažhaveného publika si vzala za své thrash-metal parta Bloodcreek z Domažlic. Následující Wyrm, s výrazným corpse paint se postaral o black-metal pokračování rozjetého sobotního odpoledne. Polská Zgroza přilila litry oleje pod pulsující kotel – ženský vokál Kalikovák doslova ovládl. Smíšená pražská kapela Sukkhu, opět s patronací ženského hlasu, měla v publiku viditelnou podporu. 

Thrash-metal v podání německého Annexation rozvířil vlasy máničkám a parádně roztočil mlýnici před zábranami. Mexická Armada v Plzni končila evropskou tour ve velkém stylu. Neskutečný náboj death-metal stylu měl v kotli zaslouženou podporu. Liberecký V.A.R. vytáhl z rukávu nadupaný thrash-metal, z playlistu jsme si pak poslechli hlavně věci starší opřené o třicet let staré album Personal Destruction

Thrash-speed-metal předvedla kapela Violentor z Itálie, i když v pouze dvoučlenném složení – basák s domovskou stanicí v Chile provází kapelu pouze na dlouhodobějších turné. O velký závěr se postarala finská skupina Impaled Nazarene. Totálně zaplněný kotel, výrazná black-metal muzika a perfektní atmosféra tak udělaly za šestým ročníkem Armageddon Of Decibels definitivní tečku.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru