Petruška Hapková zazářila v Balbínce

V poetické hospůdce Balbínka v Praze se odehrál 14. února recitál Petrušky Hapkové, která zde vystoupila pouze s doprovodem klavíru. Nyní se vrátíme malinko do nedávné minulosti …

Příběh začíná rozhodnutím, že bude žít definitivně v Čechách. Nechala se dlouho přemlouvat, aby v českém jazyce zpívala, jelikož jako rodilá Italka českým textům se dlouho bránila. Přestože vyrůstala na hudbě svého otce (Petr Hapka *13.5.1944 + 25.11.2014) a hudebním provedení zvaném „šanson" si sama sebe nedokázala představit a netušila, že se tomuto žánru jednou bude věnovat.Velmi dobře si uvědomovala jak je to těžké. Náhle a nečekaně se však díky svému tatínkovi seznámila s takřka neznámým hudebníkem, skladatelem a klavíristou Patrikem Ulrichem. Jeho šansonové a kabaretní písně, ale i romance Petru zaujaly natolik, že se rozhodla vrátit se opět na začátek a zkusit něco nového.

Zrodil se recitál „ Život na baru"

K tomu se poštěstilo setkání s velmi talentovanou začínající textařkou Hankou Rubišarovou. Vznikla neplánovaná zpověď mladé ženy, která však zažila už tolik, že si může dovolit o tom i zpívat. S klavírním doprovodem tak Petra navazuje 80. minutovým recitálem na hudební styl svého otce Petra Hapky.

Za vzácné můžeme považovat, že se zrodil někdo, kdo jej nekopíruje, ale navazuje na jeho autorský a skladatelský rukopis.

„Mnozí hrají písně, které pohladí, my hrajeme písně, které obejmou", tato slova Patrika Ulricha jsou opravdu výstižná! Tento večer byl opravdu nezapomenutelný! Zazněly skladby jak nové, tak i ty z pera Petra Hapky, jako milá vzpomínka. Všichni přítomní ani nedutali a užívali si ten večer. Místy jsem i já měla pocit, že zvuky mého fotoaparátu to kouzlo večera ruší.

Závěrem chci dodat, že nejen já poznala, že opravdu jablko nepadá daleko od stromu. Petruška má v sobě stejně velké kouzlo osobnosti a i podmanivý hlas jako měl její tatínek Petr Hapka.

Moc rádi vám tento nový projekt doporučíme, protože věříme, že i vy si tento hudební zážitek užijete stejně jako my v Balbínce.

Něco málo k nakouknutí v přiložené fotogalerii.

GALERIE

Související obsah:

» Petra Hapková s Danem Horynou koncertovali na Žižkově   (Jana Kleinbauerová, 20. 09. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Nylon Jail se loučí a chystají dva poslední koncerty
02.05.

Nylon Jail se loučí a chystají dva poslední koncerty

Indie rocková kapela Nylon Jail po více než deseti letech končí. „Zdá se nám, že jsme s Nylon Jail už dosáhli stropu...


Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze
01.05.

Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze

Irská kapela Inhaler se v úterý 29. dubna vrátila do Prahy, kde pro své fanoušky tentokrát vystoupila ve Velkém...


Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra
02.05.

Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra

Pro některé lidi je pondělí k bolesti absolutně dostačující. A pak existují ti, kteří onu bolest...


Nejintenzivnější večer roku?
01.05.

Nejintenzivnější večer roku?

Začínám si říkat, jestli už na tohle nejsem starý. Jasně, v 22 letech je to zvláštní představa, ale věk se pomalu,...


Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?
01.05.

Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?

Brad Pitt? Fantastický herec. Formule 1? Fantastický sport. Kombinace? Slibují nám letošní filmový trhák léta,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru