Pavel Callta připravuje desku, na které chce být sám sebou

Třiadvacetiletý zpěvák a finalista soutěže Česko Slovensko má talent Pavel Callta chystá na jaro příštího roku svoji debutovou desku. Po textařské stránce bude autorská, hudbu mu pomáhá skládat producent SadLuck. Album avizuje singl Ve hvězdách, v němž si s Calltou zahrála slovenská herečka a modelka Andrea Kerestešová.

Hudební knihovna proto Pavla Calltu pořádně vyzpovídala

HK: Koho napadlo natáčet klip v Krkonoších a jak jste se tam cítil?
Pavel: Napadlo to mě. Původně jsme chtěli najít nějakou chaloupku kdekoliv v blízkosti Prahy, abychom se nemuseli trmácet moc daleko. Jediná roubenka, která by odpovídala našim představám, byla ale až v Krkonoších, v Lyseničkách. Cítili jsme se tam všichni jako doma, protože tam byla tak uklidňující atmosféra, že se to ani nedá popsat. Na natáčení jsme si všichni povahově absolutně sedli, proto na to moc rád vzpomínám.

HK: Jak jste se seznámil s Andreou Kerestešovou a jaká s ní byla spolupráce?
Pavel: S Andreou jsem se seznámil přes svého letitého kamaráda a herce Jarka Hylebranta, kterého nyní můžete vidět v novém filmu 7 dní hříchů. Nejdřív jsem byl před Andreou trochu nesmělý. Jeli jsme spolu autem z Prahy do Krkonoš a vůbec jsem ji neznal. Když jsme se ale trochu víc seznámili, dostali jsme se na stejnou vlnu a začali si rozumět. Spolupráce s ní byla skvělá, je to profesionálka, která je během natáčení také kreativní. Často nás napadaly i nové věci pro záběry, jež ani nebyly ve scénáři.HK: V jakém stádiu je připravované album?
Pavel: Mé debutové album je téměř dokončené, ještě bych chtěl příští týden nahrát poslední singl. Ten by měl odstartovat někdy v únoru – březnu. Desku bych rád uvedl na trh na konci března, uvidíme, jak se bude všechno vyvíjet.

HK: Půjde o autorské album?
Pavel: Z hlediska textů půjde o autorskou desku. Co se týče hudby, bude to tak z poloviny. Některé songy skládám sám a některé můj kamarád a producent SadLuck. Nyní jednám ještě s dalšími dvěma producenty, kteří projevili zájem o spolupráci. Do budoucna bych však rád, aby bylo vše plně autorské.

HK: Jakými kapelami jste prošel a v jaké vám bylo nejlépe?
Pavel: Nejlépe mi bylo, když jsem působil v českolipském swingovém Bigbandu. Mám totiž rád swingové a jazzové akce, kde si mohu zazpívat „sinatrovky", a také miluju dechové nástroje. Poté jsem chvíli dělal frontmana v pražské kapele Unity, kvůli maturitě jsem toho ale po půl roce bohužel nechal. Poté jsem působil v pražské kapele Sweeper, se kterou jsme objížděli pražské kluby jako Rock Café, Akropolis, Roxy nebo Chapeau Rouge.

HK: Jak by měla vaše hudba působit na posluchače?
Pavel: Do textů vždycky dávám kus svých emocí, pocitů, prostě část sebe. Proto bych rád, aby moje hudba lidem buď přivodila super náladu, smích, vnitřní pohodu nebo jim naopak smutnější songy pomohly k tomu, aby se mohli otevřít a třeba si i pobrečet, když je zrovna něco štve nebo trápí. Beru to podle sebe. Když mám špatnou náladu, pustím si Radiohead a třeba song Everything in its right place, který mi připomíná můj nejoblíbenější film Vanilkové nebe. Když mám naopak skvělou náladu, poslouchám Robbieho Williamse. Hudba mi vždycky pomůže odbourat nebo přivodit emoce, a pak se cítím zase svůj. To je důležité - být sám sebou. Byl bych rád, kdyby tohle s posluchači dělala i moje hudba.

HK: Co vám dalo účinkování v soutěži Česko Slovensko má talent?
Pavel: Určitě zkušenost nebát se vystupovat před mnoha lidmi. Získal jsem díky Talentu dobré kontakty, více vystoupení. Horší stránkou těchto soutěží je, že vás mohou na určitou dobu „vyřadit ze hry", zbrzdit. Jste totiž smluvně zavázáni. Celkově však na tuto soutěž vzpomínám rád, byl to pro mne zážitek.Hudební knihovna děkuje za rozhovor a Pavlu Calltovi přeje hodně dalších radostí a úspěchů.

Související obsah:

» Callta Pavel   (Karel Souček, 21. 11. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu
13.05.

Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu

V pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích se během letních prázdnin uskuteční první ročník hudebního...


Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome
13.05.

Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome

Zpěvák, multiinstrumentalista, skladatel a producent Beck, držitel osmi cen Grammy a desítek dalších ocenění, měl...


Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia
12.05.

Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia

Rok 2016 byl na naší hard and heavy scéně hodně plodný, a proto je i po letech co objevovat. Po výjimečném...


Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině
12.05.

Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině

Energická, příjemně melodická i rytmická. Taková je nová písnička ostravské čtveřice Saca s názvem Only...


Festival Krásný ztráty live Všetice 2021 bude
11.05.

Festival Krásný ztráty live Všetice 2021 bude

Dobré zprávy konečně přicházejí. Jednou z nich je, že pohodový festival Krásný ztráty live, jehož ambasadorem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Věci a sny
08.05.

Věci a sny

» Jelen

Bezmála po pěti letech vydává populární kapela Jelen novou řadovou desku...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru