Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal – fanouškové si tu naleznou ten svůj šálek čaje. Z uvedených stylů se tento pátek 18.11.2022 přihlásily o slovo dvě metalové formace – českobudějovický Menhir a plzeňská úderka Fata Morgana.

Přes nepříznivou meteorologickou předpověď si do centra dění našlo cestu poměrně početné publikum i z celkem vzdálených končin. Úvodní kapela Menhir tak v žádném případě nehrála do prázdného sálu a nálada začínala nabírat tu správné koncertní atmosféru. Trio muzikantů vybalilo na zaplňující se parket výtah ze svých čtyř titulů, kde album Na křídlech spásy prozatím uzavírá soupisku.

Druhá polovina večera patřila plzeňské kapele Fata Morgana, fungující na metalových scénách od 1986. Připravené nezaměnitelné kulisy dávaly tušit, že se můžeme těšit na výživný hudební blok plný hororových kostýmů a výletů zpěváka Romana Ajsy Hanzlíčka mezi fanoušky. Určitě vydařené představení, které sklidilo zasloužený potlesk.





GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Prago Union vydává novou desku a videoklip k singlu s Pauliem Garandem
30.05.

Prago Union vydává novou desku a videoklip k singlu s Pauliem Garandem

Nekorektum je název nového, v pořadí desátého studiového alba pražské hiphopové...


moondoggy představili v Café V lese nové album Around the Fire
30.05.

moondoggy představili v Café V lese nové album Around the Fire

Kapela moondoggy přijela 25. 5. 2026 do Café V lese představit své nově vydané album Around the Fire....


Víkendový Rockový Slunovrat není jen o rockové hudbě
29.05.

Víkendový Rockový Slunovrat není jen o rockové hudbě

Dvě desítky umělců různých žánrů vystoupí na znovuobnoveném festivalu Rockový Slunovrat, který se koná ve dnech...


Kateřina Marie Tichá přináší lovesong pro svůj první byt v Praze
29.05.

Kateřina Marie Tichá přináší lovesong pro svůj první byt v Praze

Důležité a zároveň velmi úspěšné období svojí hudební kariéry má za sebou Kateřina Marie Tichá....


A-Fest propojí vědu a hudbu. Na akademickém festivalu vystoupí i The Scrambles
29.05.

A-Fest propojí vědu a hudbu. Na akademickém festivalu vystoupí i The Scrambles

Akademie věd ČR není jen místem výzkumu, laboratoří a odborných debat. V jejích ústavech působí také řada...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...