Oslava Visacího zámku na Strahově se letos opět vydařila

Skupina Visací zámek letos slavila, stejně jako vloni, narozeniny na Strahově. Jako hosty si pozvali několik spřízněných kapel a v plánu bylo také pokřtít cd a dvd se záznamem loňských 40.narozenin.

Prvními hosty byla plzeňská kapela Znouzectnost. Ti jsou o 4 roky mladší, než Visáči a tak zpěvák skupiny Petr Škabrada vzpomínal na začátky působení a také na to, jak sháněli nedostupnou kazetu Visacího zámku a v roce 1982 se půlka Plzně vypravila na jejich koncert na Žofíně.


Svůj set otevřeli starou známou písní Hamlet a následovaly klasiky jako Hlubina, nebo Loutky. Vzpomínalo se i na rok 1992, kdy hráli v klubu Na Petynce a bylo to dojemné. Někdy v té době jsem je také poslouchala a chodila na jejich koncerty. Musím říct, že jim to pořád hraje jako zamlada.

Dalšími hosty byla Hudba Praha Band. Kapela je pokračováním kapel Hudba Praha a Jasná páka. Bylo vidět, že v publiku je mnoho pamětníků těchto původních kapel a největší úspěch měly staré hity Pal vocuď, Špinavý záda, nebo Můry, které byly otvírákem jejich setu a hned nažhavily a rozparádily publikum. Početná skupina kolem Vladimíra Zatloukala to prostě umí pořádně rozjet. A jejich fanoušci také.


Posledním hostem byla pražská punková skupina S.P.S. Rovnou se do toho opřeli s písní Chuligán. A následovaly další vypalovačky, bohužel přerušeny zdravotní pauzou. Někdo v předních řadách omdlel. Možná kombinací tepla, alkoholu a nadšení. Každopádně zdravotní služba byla zajištěna pro tyto a podobné případy. A mohlo se pokračovat. Zpěvák skupiny Zdeněk Růžička to komentoval : „Dobře to dopadlo, už se veze. Akorát si neužije punkovýho krále". A lepší entrée si nemohl Jan „Hony" HaubertVisacího zámku přát, protože on prostě punkový král je.


Následovaly pecky jako Svoboda 89 nebo Hořčice mi stoupá do nosu a na rozloučenou klasická Adios a Století chaosu, které bylo věnované letos zesnulému frontmanovi Plexis Petru Hoškovi. Potom už přišli na řadu oslavenci.

Jako úvodní píseň si kapela Visací zámek vybrala Traktor, který začínal zvuky traktoru. Řeč byla i o pomníku stejného tvaru, který stojí poblíž strahovských kolejí, má růžovou barvu a je na místě původního stánku u Johna de Billa. Stejnojmenná píseň samozřejmě také zazněla. Stejně jako další známé fláky, Hymna šibeničních bratří, Punkový království, Klíště nebo Známka punku. Došlo i na avizovaný křest záznamu loňského koncertu, který pokřtily pivem zpěvačky z Hudba Praha Band a pak ho hodily do davu diváků.


Hony nám poté přednesl tklivou báseň o sebevrahovi. Jinak byl vtipný, bavil diváky historkami mezi písničkami a tak dvě hodiny vystoupení utekly jako nic. V punkovým království se nejspíš nedodržuje noční klid, tak koncert končil až po jedenácté večerní. Visací zámek je naše nejstarší kapela, co stále hraje v původní sestavě. A hraje skvěle. Plně zaplněný prostor mezi kolejemi byl toho důkazem. Tak Volové a Královny, zase za rok!

GALERIE

Související obsah:

» Visací zámek slaví čtyřicetiny a vrací se na místo činu   (Karel Souček, 08. 05. 2022)
» Visací zámek vydává záznam narozeninového koncertu na 2CD/DVD   (Karel Souček, 19. 06. 2023)
» Visací Zámek slaví 41 let   (Alice S., 08. 06. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru