Only The Poets znovu v Praze; rozdováděná MeetFactory

Britská čtveřice Only The Poets ani letos nezahálela a znovu dorazila do Prahy, kde tentokrát pro své fanoušky vystoupila 25. 3. v MeetFactory v rámci jejich probíhající evropské tour One More Night.

Předskokany sebou přivezli hned dva. Jako první se na stage ukázal Tom Millichamp, kterého fanoušci mohli zastihnout jako předskokana této kapely i minulý rok, kdy u nás vystupovali v Roxy. Jelikož jsou s Tomem fanoušci už seznámení, zpívali během jeho setu spolu s ním jeho písně. Těmi byly např. Grow a If I.  

Druhým předskokanem večera byl Alfie Jukes. Tenhle mladík pochází také z Británie a na kontě má hned několik singlů, a i jedno EP s názvem Little Omens. Z něho během večera zazněla např. píseň Cigarette. Mimo tu ale Alfie čekající publikum rozezpíval i coverem písně Little Things od One Direction a z jeho repertoáru pak ještě zazněl i nový singl Not Quite Gone a Traffic Jams.

Pak nastal čas na samotné Only The Poets. Těm se povedlo v Česku vybudovat opravdu silnou základnu fanoušků, která je podporuje každým coulem. Během večera jim svou podporu dávali najevo zpěvem, tancem, ale i fanouškovskými projekty a celkově svou energií, kterou jsou jejich show vždy nabité k prasknutí – nebylo tomu jinak ani tentokrát.

V průběhu show samozřejmě nesměly chybět mimo jiné i novější písně, které kapela vydala v průběhu posledních několika měsíců. Celá show byla odstartována singlem Crash a později zazněl i singl Over & Over. Ať už však staré nebo nové písně, fanoušci spolu s Tommym zpívali každé slovo a jejich společný hlas se nesl celým MeetFactory.

Kromě známých a oblíbených hitů jako Even Hell nebo Walking In The Dark zazněly i písně z nového EP One More Night, které vychází letos v červnu. Byly jimi I Don’t Want To Be Your Friend, It’s Okay (To Not Be Okay) a nejnovější singl Gone By Now, který vyšel 21. března. Mimo to ale Only The Poets své fanoušky překvapili novou písní, která nese název Mindset. Sice se asi na novém EP neobjeví, u fanoušků si ale získala vlnu pokřiku a podle reakce u nich zůstane v oblibě.

Došlo i na akustické okénko, kdy se frontman kapely Tommy spolu s kytaristou Clemem vydali do středu publika, kde odzpívali píseň Every God I Pray To. Fanoušci rozsvítili baterky svých telefonů a vytvořili tak krásnou a dojemnou atmosféru. Celá akce představovala menší odpočinek jak pro kapelu, tak i pro samotné fanoušky. Všichni se pouze pohupovali do rytmu, celý sál se trochu uklidnil a pulzující energie byla jen tichým šeptem.

To se ale následně změnilo, jelikož došlo na poslední část večera, kdy všem bylo jasné, že se koncert pomalu ale jistě řítí ke konci. Během těchto posledních pár minut koncertu dali všichni zbytek sebe do tance, zpěvu, který celým sálem burácel, a jako utržení z řetězu kapelu doprovodili během posledních písní jako Jump! a Emotional, při které dokonce došlo i na moshpit, což se dá ale už také považovat za ustálenou tradici na kapely koncertech.

Celá show byla nabitá láskou a energií, které se linuly celým MeetFactory.  Stejně jako kapela, i fanoušci se během celého večera usmívali, tančili a celý večer si nadmíru užívali. Jejich láska k Only The Poets je na první pohled znatelná a sama kapela jim tuto lásku vrací nazpět. Přeci jen se do Prahy opravdu moc rádi sami vracejí a jak zaznělo i během koncertu, doufají, že se brzy opět vrátí zpět.

Foto: Naty Velebilová, Kristýna Michalčiková 

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru